GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINCEN VERGADERINGEN GEMEENTERAAD EN COMMISSIE SCHELDEKWARTIER ADRESSEN WMO VLISSINGEN OP CONTACTA ZONDAG GRATIS TOEGANG MUZEEUM INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 17 OKTOBER 2007 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Extra vergadering gemeenteraad Vandaag, woensdag 17 oktober, behandelt de gemeenteraad het rapport van Witteveen en Bos inzake de grondexploitatie Scheldekwartier. Deze extra vergadering van de gemeenteraad vindt plaats in het Arsenaaltheater (aanvang 19.30 uur). Het is een informerende en opiniërende vergadering. De besluitvorming over het Scheldekwartier vindt plaats in de gemeenteraadsvergadering op donderdag 1 november (stadhuis, aanvang 19.30 uur). 1. Opening 2. Vaststelling van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Te behandelen punten 4.1 Rapport Witteveen Bos - informerend gedeelte - opiniërend debat 5. Rondvraag 6. Schorsing Heropening vergadering op don derdag 1 november 2007 Extra vergadering commissie Morgen, donderdag 18 oktober, is er een extra openbare commis sievergadering over de gemeen tebegroting 2008-2011. Deze vergadering vindt plaats in het stadhuis (aanvang 19.30 uur). Gemeenteraadsvergadering Op donderdag 1 november vindt de reguliere gemeenteraadsver gadering plaats in het stadhuis. De vergadering is openbaar en begint om 19.30 uur. Op de agen da staat in ieder geval de besluit vorming rondom het onderzoek van Witteveen Bos over de ex ploitatie van het Scheldekwartier. Volgende week kunt u op deze pagina de agenda voor deze ver gadering vinden. www.vlissingen.ni/ gemeenteraad Gisteren hebben deskundigen met een aantal ambtenaren van onze gemeente zich gebogen over het inmiddels bekende rapport van Witteveen en Bos om te bekijken of het tekort van 62 miljoen bij de ontwikkeling van het Scheldekwartier het "juiste bedrag is. Ambtenaren die met het Scheideterrein bezig zijn (geweest) bestrijden dit bedrag, zo hebben we via Omroep Zeeland kunnen vernemen. Het is op het moment dat ik dit schrijf, 9 oktober, onduidelijk hoeveel het feitelijke tekort is. Ik schrok van de hoogte van het berekende tekort, maar heb toch twijfels over de juistheid van de bevindingen. Trouwens, ik vind ook dat er geen weg terug is: het terrein moet ontwikkeld worden! Wel moeten de inkomsten eerder binnenkomen en zullen geplande uitgaven, zoals het dokje, uitgesteld of zelfs afgelast moeten worden zonder dat het karakteristieke plan van tafel wordt geveegd. Een ander voorbeeld: de zeezeiljachthaven. Als dit project verliesgevend is en dat staat niet vast, is het aanmeren van historische schepen een goed alternatief. Eén kanttekening: ook dit plan zal geld kosten! Omdat de gemeenteraad dezer dagen wordt bijgepraat, kan ik nu niet ingaan op de meest actuele situatie. Wel weet ik dat diverse projectontwikkelaars; maar ook de provincie, via de gedeputeerde Van Waveren, hulp hebben aangeboden. Het College zal evenwicht moeten zoeken tussen het hebben van en het gedeeltelijk loslaten van de regie met de bedoeling vanuit diverse hoeken meer inkomsten te krijgen. Begin november verwachten wij het rapport van bureau Integis. Het college heeft het bureau in de arm genomen om te laten onderzoeken of de procedures rondom de ontwikkeling van het Scheldekwartier juist zijn gevolgd. Als dit rapport door de fracties bestudeerd is, zal de gemeenteraad een eindoordeel vellen over de gang van zaken. Als de meerderheid van de gemeenteraad vindt dat hij onvoldoende is geïnformeerd, kan de raad een raadsonderzoek gelasten. Over de voorwaarden van dit onderzoek mag niet lang gesteggeld worden. Het onderzoek zal wellicht nog nieuwe informatie opleveren. De ontwikkeling van het terrein heeft inmiddels vertraging opgelopen. Het mag niet zo zijn dat die vertraging groter wordt door een raadsonderzoek. Het grote probleem is toch dat ik nog geen inwoner van onze gemeente heb gesproken die het allemaal kan vatten. Raadslid Sjefvan Wijnenfractie PvdA Tel: 461133E-mail: svanwijnen@zeelandnet.nl www.vlissingen.pvda.nl Ingediende aanvragen (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bou wen en/of te slopen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1plaatsen carport Bakkersdorplaan 4 2. vernieuwen kozijnen aan voor gevel President Rooseveltlaan 166 t/m 242 3. uitbreiden woning Badhuisstraat 155 4. plaatsen carport H. Roland Holstlaan 56 B) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1. bouwen garage Zandweg 13 2. wijziging op verleende bouwver gunning 07-326 Schutterij straat 19,21,23 en 25 3. wijziging op verleende bouwver gunning 05-690 Kabelweg 3 4. bouwen vrijstaande woning Palts 32 5. plaatsen bovengrondse tankin stallatie met afgifte Westerhaven weg 2 Cj. C) Aanvraag sloopvergunning: 1. slopen van asbesthoudende materialen Paul Krugerstraat 364 De. publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat,de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de in gediende aanvraag. Ontwerpbeschikking monumen tenvergunningen Ingevolge artikel 14a van de Monu mentenwet 1988 is op grond van artikel 11 van voornoemde wet een vergunning aangevraagd voor: 1. restaureren van het standbeeld van Michiel de Ruyter op de Bou levard de Ruyter. Voordat over het verlenen van de vergunning een beslissing wordt genomen ligt het plan ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, in gaande 18 oktober 2007 gedurende een periode van zes weken (dus t/m 28 november 2007). Gedurende ge noemde termijn kunnen belangheb bende hun zienswijze tegen dit plan kenbaar maken bij ons college. Verleende bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1plaatsen tuinhuisje Vlissingse- straat (K) 27 volkstuincomplex Levenslust tuin 147, 05-10-2007 2. uitbreiden woning en bouwen van een garage Noordbeekseweg 9, 09-10-2007 3. bouwen garage en veranda Prin ses Margrietlaan 1, 09-10-2007 4. bouwen loods Poortersweg 17, 09-10-2007 5. slopen van asbesthoudende ma terialen Paul Kmgerstraat 364, 11-10-2007 6. wijziging op verleende bouwver gunning 05-690 Kabelweg 3, 11- 10-2007 Tegen deze besluiten (vergunningen) kan door een rechtstreeks belang hebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De verleende vergunningen met bijbe horende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met de mede werker Publiekszaken (487339) wor den ingezien. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien da gen op een donderdag. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woens dagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouw plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/welstandscom- missie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Kruger straat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 25 ok tober en 8 november 2007. Wet milieubeheer Burgemeester én wethouders van Vlissingen maken bekend dat op grond van artikel 8.40 en 8.41 van de Wet milieubeheer meldingen zijn ingekomen ingevolge het: Besluit inrichtingen voor motorvoertui gen milieubeheer van Abco Motors te Vlissingen voor het oprichten van een in richting. De inrichting is gelegen op het perceel Octrooiweg 10 te Vlissingen. Besluit woon- en verblijfsgebouwen mi lieubeheer van Ballast-Nedam Infra te Nieu- wegein voor het plaatsen van een tijdelijke bouwkeet. De inrichting is gelegen op het perceel Albani- eweg 10 te Ritthem. Besluit opslag- en transportbedrijven van Auto en Metaalhandel Toon van Wanrooy te Vlissingen voor het oprichten van een inrichting. De inrichting is gelegen op het perceel Poortersweg 37 te VHssin- - gen. Ter inzage De meldingen en alle relevante stukken liggen van donderdag 18 oktober tot en met 28 novem ber 2007 elke werkdag tijdens openingstijden ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Op afspraak kunnen de stukken ook op donderdagavond van 17.00 tot 20.00 uur worden ingezien, tele foon 0118-487339 of 0118-487300 (e-mail whe@vlissingen.nl). Des gewenst wordt er onder kantoor tijden door de afdeling Veiligheid, Vergunningen en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. Wet milieubeheer Afgegeven beschikking Burgemeester en wethouders van Vlissingen hebben een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen: van Den Breejen Zeeland BV te Vlissingen. Het-betreft een revi sievergunning ingevol'ge artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een straal- en conserverings- bedrijf. De inrichting is gelegen aan de Ritthemsestraat 502 te Rit them. De definitieve beschikking is, van wege zienswijze, gewijzigd t.o.v. de ontwerpbeschikking. Aan deze vergunning zijn voorschrif ten verbonden. Inzage De beschikking Wet milieubeheer en alle relevante stukken liggen van 18 oktober t/m 28 november 2007 ter inzage: in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Op afspraak kunnen de stukken ook op donderdagavond tussen 19.00 uur en 20.00 uur worden ingezien, telefoon 0118-487339 of 0118-487300 (email whe@vlis- singen.nl). Op verzoek kan er onder kantoortijden door de af deling Veiligheid, Vergunningen en Handhaving een mondelinge toelichting worden gegeven op de voornoemde stukken. Beroep Belanghebbenden kunnen op grond van de Wet milieubeheer en de Alge mene wet bestuursrecht binnen zes weken na de datum van verzending tegen ons besluit een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Af deling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het beroepschrift moet worden ondertekend en bevat ten minste de naam van de afzender, zijn postadres, dagtekening, een om schrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht en de gronden van het beroep. Een beroepschrift wordt alleen in behandeling geno men als belanghebbende het ver schuldigde griffierecht tijdig heeft betaald. Nadere informatie over het griffierecht is verkrijgbaar bij de grif fier van genoemde afdeling, tel 070- 4264426. Voorlopige voorziening Voorts kan de voorzitter van ge noemde afdeling, indien een be langhebbende beroep instelt, op zijn verzoek een voorlopige voorziening treffen indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. De belanghebbende moet dan een afschrift van zijn beroep schrift bij het verzoekschrift om een voorlopige voorziening overleggen. Voor het in behandeling nemen van een verzoek om voorlopige voor ziening is eveneens griffierecht ver schuldigd. Informatie Met vragen over de aanvraag en ver gunning Wet milieubeheer, de pro cedure, beroep en voorlopige voor ziening, kunt u onder kantoortijd (als regel 09.00-12.00 uur en 14.00 uur-16.00 uur) terecht bij de afdeling Veiligheid, Vergunningen en Hand having aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. U kunt daarvoor contact opnemen met onze medewerkers P.B. Kruit, telefoon 0118-487204 (e-mail: pkt@vlissingen.nl) P. Roelofs, telefoon 0118-487156 (e-mail: prs@vlissingen.nl). Vlissingen, 17 oktober 2007 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Vorige week verscheen huis-aan- huis de Wmo-krant. Daarin zijn énkele adressen niet of onjuist weergegeven. Dit zijn de juiste adresgegevens: Mantelzorgers: dhr. J.J.F. Braun Zuiderbaan 28 4386 CG Vlissingen 0118 46 79 23 dhrW.F. Broeke Kappeyne v/de Cappeiiostraat 15 4384 BT Vlissingen 0118 46 41 09 Ook de gemeente Vlissingen neemt deel aan de bedrïjvenbeurs Contacta in Goes. De gemeente presenteert zich in de Zeelandhallen op een 'Vlissingen-boulevard' samen met het Vlissingse bedrijfsleven. Contacta is deze week nog geopend öp woensdag 17 en donderdag 18 oktober van 14.00 - 22.00 uur. Welkom op onze beursboulevard in Goes! (chronisch)psychisch zieken: dhr H.W. jansen Berkenstraat 40 4388 JM Oost-Souburg Voorzitter: A. Hoefkens Boulevard Bankert226 4382 AC Vlissingen 0118 47 02 82 www.vlissingen.nl/wmo Zondag 21 oktober opent het Zeeuws maritiem muZEEum aan de Nieuwendijk in Vlissingen gratis haar deuren van 12.00- 17.00 uur ter ere van de tweede ZEEdag. Er worden tal van extra activiteiten georganiseerd. Tijdens de De Ruyter ZEEdag is het mogelijk om de haven van Vlissingen-Oost te bezoeken, per boot! Kaarten voor deze unieke rondvaart kunnen vanaf 12.00 uur in het muZEEum afgehaald worden, zolang de voorraad strekt! De boot vertrekt om 13.00 uur en zal om 16.00 uur terugkeren. www.muzeeum.nl

de Faam | 2007 | | pagina 6