MODELLEN 2007 KORTING Primera BurGer OUD Eigen huis en (echt)scheiding met sticker Gazelle NO&... 1 we&K! De Kapperswinkel Gazelle - Batavus - Sparta Vc h Piet Vo&kcunft. dé Weekkrant De Faam Kom naar onze winkel op 25-26 en 27 oktober, en laatje verrassen! MIDDELBURG - BREEWEG 17 TELEFOON 0118-613187 www.pietvoskamp.nl ,5 Ai Jr. Korte Delft 7 - Middelburg - Tel.: 0118 - 633574 ■ppp Jan van Halst Negatief Gaat u scheiden of bent u al gescheiden? U moet dan samen de beslissing nemen of uw gezamenlijke woning wordt verkocht of dat één van u in het huis blijft wonen. Dit geldt ook als de samenwoning is/wordt verbroken. Welke keuze u ook maakt, laat u door ons adviseren zodat u later niet voor verrassingen komt te staan. www.jmwnotarissen.com Woensdag 17 oktober 2007 - Pagina 2 Oil Vinegar Middelburg 8818% Langeviele 25 /-\TT T: 0118-674077 I E: middelburg@oilenvinegar.nl W: www.oilvinegar.com Plein 1940 5 - Middelburg telefoon 0118-67 48 81 De grootste en meest voordelige kapperswinkel van Middelburg. Enkele van onze superaanbiedingen. 2 tubes Schwarzkopf haarverf voor 12,95 Ga.Ma. tondeuse professioneel 29.95 Diverse setaanbiedingen in vele scharen Voor meer aanbiedingen bezoek onze winkel op PLEIN 1940 rir 5, tel 0118 674881 Voor kapsalons en kappers speciale inkoopprijzen. Binnenkort het TOPMERK VITALITY'S in ons assortiment Tekort dreigt vo DOOR MARCEL VAN DER VOORT OOST-SOUBURG - "Een si gaar uit eigen doos", is een veelgehoorde reactie van basisschool directeuren op de loonsverhoging van 6,9 procent die leraren krijgen. Het blijkt dat schoolbudget- ten niet genoeg groeien. En er daardoor minder leraren voor de klas komen. "Op langere termijn verwacht ik problemen als wij het met min der geld moeten doen. Het mag niet gekker worden", zegt direc teur J. Luteijn van basisschool Het Kompas in Oost-Souburg. "Wat ik zelf constateer op dit moment is dat wij op alle moge lijke manieren zuinig aan moe ten doen. Vanuit ons budget gaat 85 procent naar personeel. De overige 15 procent is voor de aanschaf van materialen. Het is passen en meten. Wij sparen langdurig voor meubilair en les methodes", aldus Luteijn. "Ik vind de loonsverhoging terecht. Maar als het budget niet mee groeit is het een sigaar uit eigen doos", meent hij. "Het is een kwalijke zaak", vindt L. Borsselaar, de huidige direc teur van de Irisschool voor asielzoekers kinderen in Mid delburg. Zijn school gaat dicht en de leerlingen zijn inmiddels verdwenen. Borsselaar staat binnenkort weer voor de klas in De Wilgenhof en voelt zich aan gesproken. "Dit heeft conse quenties voor de scholen. Voor het management is het moeilijk om met het geld rond te komen. Ook de leerkrachten op de juis te plek zetten gaat problemen geven", vertelt de man. "Ik moet mijn personeel vertel len dat wij volgend jaar minder financiën hebben", verzucht G. De Keizer van 't Vierschip in Ar- nemuiden. "Wij krijgen van de overheid een zak met geld en moeten daaruit alles betalen. Dan moet je als directeur erg creatief zijn", vertelt hij. "Het Rijk investeert in de CAO en wij mogen van het onderwijs ook een bijdrage verwachten", reageert woordvoerder B. W mi De laatste weken ontstond in ons land een nationaal debat over de identiteit van de Nederlander. Aangeslingerd door Maxima. 'De koude kant' van g onze Oranje familie. De veelzijdig- heid van de Nederlandse cultuur zou er de oorzaak van zijn dat er geen sprake meer is van een doorsnee Nederlander. Het 'Leven en laten leven' principe is in ons land inderdaad een verworven ge meengoed waar we trots op kunnen zijn, alleen krijg ik zo langzamerhand de indruk dat dit principe ontaardt in een onoverzichtelijke chaos. Een chaos waar ik niet altijd zin in heb. Een chaos waar ik liever voor weg duik. Waar ik immuun voor wil zijn. Immuun voor de stroom aan negatieve bericht geving. Ik merk dat ik een vanzelfsprekend af weermechanisme aan het opbouwen ben voor alles wat met een aanval op mijn levensgeluk te maken heeft. Als ik lees dat een Amerikaanse moeder een vuurwapen voor haar 14 jarige zoon heeft geregeld, raakt het me nauwe lijks. Ik neem het voor kennisgeving aan. En als blijkt dat er de afgelopen jaren aan daders van ernstige misdrijven zoals zware mishandeling, verkrachting en doodslag slechts taakstraffen zijn uitgedeeld, dan siert een cynische glimlach mijn mond. Weinig nieuws onder de zon. En is heel Nederland in rep en roer, omdat een kroongetuige in het proces tegen Holleder op een zeer mira culeuze wijze plots dood aangetroffen wordt? Ik vind het niet eens de moeite waard mijn schouders er over op te halen. Ik wil het allemaal niet meer weten. Noem het de kop in het zand steken of naïviteit, maar ik weiger nog langer mijn stemming te laten be palen door dit soort berichten. Slechts positieve berichten kunnen mijn interesse nog wekken. Alleen zijn die nauwelijks te vinden. Commer cieel gezien waarschijnlijk niet interessant ge noeg. Want alleen slecht nieuws verkoopt. En dat negatieve gegeven maakt mij nog triester. Janse de Jonge ft Van Wouwe Netwerk Notarissen Wagenaarstraat 1 4331 CX Middelburg T (0118) 65 96 00 E middelburg@jmwnotarissen.com "Het mag niet gekker worden", vindt J. Luteijn van Het Kompas in Oost-Souburg. FOTO: IZAAK VERKESTE.

de Faam | 2007 | | pagina 2