Walcheren In balans met sensi- Huifkar is favoriete terras Uit het Zakenhart van... Oil Vinegar viert jubileum Brocante van Eva Kato Van feestjurk tot sportief dé Weekkrant De Faam Body Mind Lifestyle dag Bewerking Zeeuwse zakenmarkt Lezeres Laura Dirks wint een cheque van 50 euro Woensdag 17 oktober 2007 - Pagina 16 Ton Lagas in de succesvolle zaak. foto: bo van scheyen MIDDELBURG - De culi naire cadeauwinkel Oil Vinegar in Middelburg be staat 5 jaar en viert dat met tal van activiteiten. Al me teen na de opening was de zaak succesvol. Eigenaar Ton Lagas: "Populair is de olie en azijn van het vat en de mediterrane kruiden mixen. Extra uitleg en ad vies over onze producten en het proeven staan bij ons centraal. Daarnaast is onze kracht dat we onze ca deaus erg mooi inpakken." Let op de Oil Vinegar ad vertentie volgende week: aankondiging Speciale Cu linaire Activiteiten. Karin (links) en Evelien in hun zaak. foto: leon janssens BUTTINGE - Eva Kato Brocante aan de Middel- burgseweg 42 in Buttinge zit in een sfeervol ingerich te schuur bij de monumen tale boerderij. Evelien Jeras en Karin Franse hielden een tuinfair en dat was zo een succes dat een vaste lo catie betrokken werd. De voormalige aardappelcel werd opgeknapt en ver deeld in leuke stijlkamers. Veel op interieurgebied, binnen- en buitendecora tie, meubelen, serviesgoed en kraamcadeautjes. Karin en Evelien geven ook interi euradvies. Twee donderda gen per maand open, na 25 oktober van 10.00 tot 21.00 uur. Informatie: www.eva- enkato.nl telefoon 06- 20092361 en 06-24748235 Toni in zijn modezaak, foto: p.r. VLISSINGEN - Feestkle ding, feestjurken van Yves Calin Paris, Lissay, City Go- dess London, je vindt ze bij Toni's Mode aan de Sint Ja- cobsstraat 8. Niet alleen dat, maar ook sportieve kle ding, casual, alles voor een breed publiek. Een uitgele zen collectie van jassen, rokken en jurken, broeken, topjes en T-shirts, colberts, body warmers en cos- tuums. "Allemaal geren ommeerde merken uit Ita lië, Frankrijk en Engeland, topkwaliteit", zegt Toni. "Steeds wisselend dus altijd is er een nieuwe collectie aanwezig. En dat voor be taalbare prijzen" Binnen kort ook accessoires zoals riemen en tassen bij Toni's Mode. Goed jaar voor hotels GOES - Balth Roessingh, ini tiatiefnemer Zakelijk Zeeland, nodigt ondernemers namens de Provincie Zeeland en de Zeelandhallen Goes uit voor een symposium op maandag 19 november. Het begint om 11.15 uur in de Zeelandhal len. Roessingh, initiatiefne mer en trekker van ZeeYou, houdt een welkomstwoord. Na de lunch spreekt gedepu teerde H. van Waveren, wordt het MICE-onderzoek gepre senteerd en wordt het nieuwe onderzoek marktbewerking zakenmarkt voor Zeeland ge presenteerd.. Aanmelden is gratis en kan via info@zeey- ou.nl. door merian kwakkelaar VLISSINGEN - Het aantal ho telovernachtingen van Ne derlanders in Nederlandse hotels is gestegen. De Faam belde een rondje om te ho ren hoe het zomerseizoen bij de Walcherse hoteliers is ver lopen. van de pies of de verschillen de kaas- en biersoorten? Lar ry, die uit Liverpool komt, liep al een jaar met het geweldige idee rond om de lekkernijen uit Engeland en Schotland ook in Vlissingen te koop aan te bieden. Hij opende in de Sint Jacobspassage een zaak met de naam Something Dif- feren 4U. MIDDELBURG De stichting De Stads Ring houdt op zon dag 4 november een Body Mind Lifestyle dag. Deze dag is voor iedereen die kennis wil maken met de verschillende lifestyle mogelijkheden waar door ze meer mst en balans kunnen krijgen in hun leven. Er zijn lezingen, massages, workshops, meditatie en emotionele fitness trainin- r leon janssens gen. Meer informatie via 0118639631. ISSINGEN - Anita Szy- manski is in haar praktijk De Larimar in Vlissingen gestart met sensi-therapie. De sensi-therapie is ge richt op allerlei emotione le en lichamelijke klachten die voorkomen bij gevoeli ge kinderen, kinderen met ADHD symptomen en vol wassenen. Anita: "Het is een therapie die er op gericht is om de persoon in zijn totaliteit te behandelen. De kern van de therapie is 'kort maar krachtig'. Gemid deld zijn er drie tot vijf sessies In Golden Tulip Hotel Westduin te Koudekerke is er geen toena me van het-aantal Nederlandse gasten merkbaar. Mede-eige naar J. Izeboud: "In de zomer verblijven hier veel Nederlan ders. Toch is het aantal over nachtingen niet toegenomen. Het is stabiel gebleven vergele ken met de afgelopen drie jaren. Nederlanders kiezen Zeeland als vakantiebestemming, vanwege de mst en het strand. Wel is er een toename in het aantal bui tenlandse gasten. Het aantal Duitse en Belgische overnach tingen stijgt. Zo hebben we steeds vaker Belgische gasten. Dit komt vooral door de Wester- scheldetunnel. Ook de heer Bim- mel, eigenaar van vakantiehotel The WigWam te Domburg, heeft weinig gemerkt van een toename van Nederlandse gasten. "2007 was een zeer goed jaar voor het toerisme. We hebben voorname lijk Duitse gasten. Vergeleken met voorgaande jaren is dit per centage gelijk gebleven." Volgens A Langeveld van Hotel Piccard in Vlissingen heeft de toename van overnachtingen door Neder landers ermee te maken dat mensen vaker een weekend of een midweek weg gaan. "Tot A. Langeveld van Hotel Piccard vindt dat het afgelopen seizoen goed verlopen is. foto: izaak verkste twintig jaar geleden boekten ze langere verblijven. Ze gingen lan ger op vakantie, zo 'n drie weken. Nu is dat veranderd. Mensen kie zen er vaker voor om er in hun vrije tijd even tussenuit te gaan in het eigen land. Voor een langere vakantie kiezen ze dan voor het buitenland. Wat wel opvallend is, is de toename van Belgische gas ten. Sinds de komst van de Wes- terscheldetunnel kiezen zij vaker voor een vakantie aan de Zeeuw se kust." In Beachhotel Zuider duin te Westkapelle is de toena me van Nederlandse gasten wel merkbaar. De heer Hillemans zegt hierover het volgende: "Over het hele jaar gezien zijn er meer Nederlandse hotelovernachtin gen dan voorgaande jaren. Er is een toename van zakenlui en Nederlandse toeristen. De Ne derlandse toeristen boeken vaak voor een kort verblijf. Er is bij ons geen terugname van buitenland se gasten. De Nederlanders boe ken vaker een korter arrange ment. De reden dat dit aantal is toegenomen is waarschijnlijk door de leuke arrangementen die we aanbieden. Dat is ideaal voor Nederlanders die even uit willen waaien in Zeeland." Watertanden bij Something Different 4U VLISSINGEN - Als van Groot- Brittannië gesproken wordt, zijn twee bijzonderheden niet uit te sluiten: het links rijden en het eten. Want het eten op het continent is anders, maar zeker niet slechter. Wie van een vakantietrip uit Engeland of Schotland terugkomt, weet dit zeker. Want hoe lekker is het typisch Engelse ontbijt, de black pudding, baked beans en de beroemde Engelse mar melade? En wat te denken MIDDELBURG - De Faam riep lezers op om te stem men op hun favoriete ter ras. Hotel-Brasserie De Huifkar won op het nip pertje van Café Bommel. nodig om de balans van li chaam en geest weer te her stellen." Praktijk De larimar is bereik baar via telefoonnummer: 0118-473087 of06-30151040. Laura Dirks uit Vlissingen won met de motivatie 'De Huifkar, omdat het daar goed toeven is en ouderwets lekker is. Leuke mensen die goed bedienen.' Zij heeft hiermee een tegoedbon ntvangen van vijftig euro, te esteden bij De Huifkar. De [uifkar (Markt 19) kreeg van de tzers van De Faam de meeste stemmen. Café Bommel (Markt 85) kreeg precies één stem min der. Maar die stemmen getui gen er toch van, dat het winke lend publiek in Middelburg dit terras erg waardeert. Jazz Eetca fé Desafinado (Koorkerkstraat 1) werd derde. Anita Szymanski in haar praktijkruimte, foto: p.r.

de Faam | 2007 | | pagina 16