A Lintje voor LiOvense Officiële Mededel lingen Aangepaste snelheid veiligheid Body Mind Lifestyle dag in de Stads Ring Landingsvaartuig is officieel overgedragen De Faam van de Provincie Zeeland Provincie Zeeland Informatie over euws, vindt u op www.zeeland.nl Michiel de Ruyter te kijk in basisscholen Snertrace op het Veerse Meer Schelpdierteelt Woensdag 17 oktober 2007 - Pagina 13 Vergunning Natuurbeschermingswet 1998 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat zij het voornemen hebben in het kader van artikel 19d, eerste, lid, van de Natuurbescher mingswet 1998 de volgende vergun ning te verlenen. Voor het uitvoeren van werkzaamhe den in het kader van Zwakke Schakels aan het traject Westkapelse Zeedijk ter plaatse van het Natura 2000- gebied Voordelta is een ontwerpbe schikking opgesteld van de te verlenen vergunning aan Waterschap Zeeuwse Eilanden. Zienswijze De ontwerpbeschikking ligt van 18 oktober tot 29 november 2007 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw M. Pross (tel. 0118-631988) of de heer B. Bouwman (tel. 0118-631795). Belanghebbenden kunnen tot en met 29 november 2007 een zienswijze op het ontwerp indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 6330 AD Middelburg Ontwerpvergunning grondwateronttrekking ten behoeve van aanleg van een kelder aan de Vroonweg te Vrouwenpolder Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben van de heer N. Koole te Venlo een aanvraag ontvangen om een ver gunning Grondwaterwet voor het ont trekken van grondwater ten behoeve van de aanleg van een kelder onder een te bouwen woning aan de Vroonweg te vrouwenpolder. Gedeputeerde "Staten witlen de ver gunning verlenen met voorschriften ter bescherming van de bij het grond- waterbeheer betrokken belangen. De ontwerpvergunning ligt van 18 oktober tot en met 29 november 2007 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water. Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en desgevraagd buiten kantooruren en in in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 en 16-16 uur en op donder dagavond van 17.30 - 19.00 uur. Een ieder kan tót en met 29 november 2007 naar aanleiding van de ontwerp vergunning schriftelijk of mondeling zienswijzen of adviezen indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, post bus 165, 6330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld om op ingekomen zienswijzen te reageren. Alleen belanghebbenden, die zienswijzen hebben ingediend tegen de ontwerpvergunning en belanghebbenden aan wie redelijker wijs niet kan worden verweten niet eerder zienswijzen te hebben inge bracht tegen de ontwerpvergunning kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer W. Buizer (tel. 0118-631168). Het landingsvaartuig is overgedragen aan Het Polderhuis, foto: provicom MIDDELBURG - De stichting De Stads Ring houdt op zon dag 4 november een Body Mind Lifestyle dag. Deze dag is voor iedereen die kennis wil maken met de verschillende lifestyle mogelijkheden waardoor ze meer rust en balans kunnen krijgen in hun leven. Er zijn lezingen, massages, workshops, meditatie en emotionele fitness trainin gen. Meer informatie via 0118- 639631. ZOUTELANDE - Lein en Lenie Lievense hebben vorige week een Koninklijke Onderschei ding ontvangen van burge meester Rob van der Zwaag van de gemeente Veere. Zij zijn in 1991 begonnen met de organisatie van de triatlon in Zoutelande. Daarnaast hebben zij de stra- tenloop, de duatlon, de meeu wenloop en de millenniumloop georganiseerd. Beiden zijn be noemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. door merian kwakkelaar WESTKAPELLE - Gisteren (dinsdag 16 oktober) werd in het Dijk- en Oorlogsmu seum Het Polderhuis in Westkapelle een landings vaartuig uit 1960 ceremo nieel overgedragen, het werd een klein feestje, als eerbetoon aan de vetera nen. Het landingsvaartuig werd aan het museum overgedragen door zes Engelse en vier Neder landse marinevertegenwoordi gers, waaronder brigadecom mandanten David Capewell en Pieter Bindt. Ook waren de Burgemeester van Veere, Dijkgraaf W. Gosse- laar van het Waterschap en be leidsmedewerker cultuur Jack van Aspert van de Provincie Zeeland aanwezig. Tevens wa ren er vertegenwoordigers van de Stichting Bunkerbehoud en de Stichting Steun Bevrijders Walcheren. Oorlogsjeep Na de overdracht was het tijd voor een bijzondere verras sing. De klep van het vaartuig ging naar beneden en er reed een oude oorlogsjeep uit. Hierna mochten alle gasten de boot van binnen bekijken. Hierin hangen foto's van de landing op 1 november 1944 en van het vaartuig ten tijde van de Tweede Wereldoorlog. Het bood plaats aan vijfen twintig militairen en een jeep. Bevrijding Jan van Beekhuizen, voorzitter van het Polderhuis, vertelt over het vaartuig:Tijdens de bevrijding zijn er op Walche ren veel Engelse geallieerden geland. Vooral in de omgeving van Westkapelle. Hier wilden we, als museum, aandacht aan schenken. Luitenant Colonel Bob MacDonald van de Engel se Marine heeft ervoor ge zorgd dat het landingsvaartuig beschikbaar is gesteld. Het landingsvaartuig in het polderhuis in Westkapelle is - een eerbetoon aan de vetera nen." VLISSINGEN - De Vlissingse basisscholen De Houtuyn in Bossenburg en de Vlieger in Westerzicht houden donder- een kijk mid dagenavond op beide loca ties. De afgelo pen 3 weken heb ben de leerlingen veel over zeeheld Michiel de Ruyter geleerd in het kader van het Ruyterjaar. De scho lieren uit de bovenbouwgroe- pen kregen een rondleiding door het MuZEEum. De ande re kinderen hebben geknipt, geplakt, getekend, gezongen en geschreven over het onder werp. In de scholen is een ex positie voor alle leerlingen en familieleden. Michiel de Ruy ter is daarbij aanwezig. De ten toonstelling is van 17.00 tot 18.00 uur. De Vlieger volgt van 19.00 tot 20.00 uur. VEERE - De meest fanatieke wedstrijdzeilers van rond het Veerse Meer komen zondag 21 oktober nog éénmaal bij elkaar om het seizoen voor kajuitjach- ten af te sluiten. Om 12.00 uur worden de jachten weggescho ten. De Snertrace wordt dit jaar voor de vijftiende keer gehou den door de Jachtclub Veere. John van Nunen, eigenaar van uitzendbureau De Berk, wil aan de race een wanne verras sing koppelen. VLISSINGEN - De Hoge school Zeeland houdt van 16 november tot en met 4 april elke vrijdag de cursus schelp dierteelt. Die gaat in op mo gelijkheden en onmogelijkhe den van schelpdierteelt. Meer informatie via 0118- 489000. door bo van scheyen GOES - In het kader van de campagne 'Rij met je hart' doordringen posters langs de weg, en tv en radiospots de au tomobilist ervan dat in het ver keer weggebruikers snel en alert moeten kunnen reage ren. Bij elke verkeerssituatie zal de snelheid waarmee wordt gereden bepalend zijn voor het verloop van een noodstop. Het Ministerie van Verkeer en Waterstaat organiseert deze landelijke campagne om dit onder de aandacht te brengen van alle weggebruikers. Veel automobilisten zijn zich er niet van bewust dat er binnen de bebouwde kom een snel heidslimiet geldt van 30km/u. Dit is niet voor niets. Als een kind plots de straat over rent wordt het waar schijnlijk bij een snelheid van 30km/u net niet aan gereden en bij een snelheid van 50km/u wel, en dan zijn de overlevingskansen stukken kleiner. De campagne 'Rij met je hart' betekent eigenlijk 'Rij met ge voel voor veiligheid', 'gebruik je verstand'. Wees bewust van de snelheidslimiet die geldt in het gebied waar je rijdt. Een hoge snelheid past niet bin nen de bebouwde kom en ook niet op Waterschapswegen waar auto's samen met tracto ren, fietsers, motoren en scooters gebruik maken van de weg. Houdt daar de snel heid aan van 60km/u voor de veiligheid van anderen en ook van jezelf.

de Faam | 2007 | | pagina 13