rmo Mcfc SPRINT 1HNL Mmmm René Brasser Honden in de autogordel Enorm Riskant DE LEUKSTE FOTO - I D E E E N WI N K E L S Gifkikkers en slangen zijn redelijk uniek Hond achtergelaten in het Nollebos Bestel 100 foto's in onze 1-uurservice en ontvang GRATIS uw mooiste foto op canvas! OBOVftfi Liln De Faam Woensdag 3 oktober 2007 - Pagina 7 Het uniekste iter door sylvia rotgans VLISSINGEN - Vorige week, omstreeks half tien, liet ik mijn hond uit in het park Westduin aan de Burgemeester van Woelderenlaan toen ik het gehuil van een hond hoorde. Een geluid wat doet denken aan gehuil van eenzaam heid. Na tot achterin het park gekomen te zijn en goed op te letten waar het geluid vandaan kwam be sloot ik het natuurpad in te lopen. Tot mijn verbazing zat daar een hond vastge bonden met zijn riem aan een boom. Al wachtend tot er iemand kwam opdagen besloot ik de dierenambu lance te bellen ondertussen pratende tegen de hond om hem op zijn gemak te stel len. Met de mensen van de ambulance af gesproken dat ik naar het parkeerter rein zou lopen zodat we el kaar daar konden treffen. Gelukkig konden zij direct komen, want naast mijn hond had ik op dat moment nog twee honden bij me die bij mij logeerden. De hond .een soortkoitharige Border Collie is naar het asiel Mid delburg gebracht. De vraag die bij mij opkomt is waar om? Maar waf mij nog het meest bezighoud is hoe lang heeft die hond daar ge zeten en als hij zich niet hoorbaar had gemaakt, wanneer was hij dan ont- AFDRUKSERVICE www.sprintphoto.nl door marcel van der voort VLISSINGEN - De opdracht is simpel en uitdagend. Ga op zoek naar het unieke huis dier en vraag de mensen of ze ook iemand kennen met een bijzondere hond, kat of liefst nog specialer. Want donder dag 4 oktober is het dieren dag en zijn de mensen extra begaan met hun lieveling. De speurtocht gaat van start in het parkje voor Ziekenhuis Wal cheren in Vlissingen. Daar staat een bordje met een doorge streepte hond. Op het gras mag geen viervoeter spelen. Mis schien niet zo'n goede plek om een uniek huisdier te zoeken? Toch wel. Iets verderop is een an der veld en daar staat A. Polder man met een klein hondje te spe len. "Waarom mijn hond uniek is? Dusty ziet er leuk uit en heeft een prettig karakter", zegt Polder man lachend over zijn 9-jarige hondje. Het beestje is ondertus sen druk in de weer met een gro te tak. Het is een kruising tussen een Beagle en Fox Terriër en in middels 7 jaar bij Polderman in huis. "Ik heb er plezier van", zegt hij nog en verwijst voor het vol gende huisdier naai- Jan Dinge- manse die op de Vlissingse Singel woont. "Mijn vissen vind ik uniek. Bin nenkort komt er tussen het raam en de gangdeur een aquarium van drie meter. En als ik het over GOES - Veilig Verkeer Neder land wil honden en katten voortaan in geteste dierentuig- jes in de auto laten meereizen. Huisdieren en vooral honden vliegen ander bij een ongeluk levensgevaarlijk door de auto. In Duitsland moeten honden in de auto met een riem of kooi vastgezet worden. Nederland kent dit, ondanks 1,5 miljoen honden, niet. Veilig Verkeer Nederland, dat de overheid adviseert, raadt een geteste veilige autogordel voor honden wel aan, maar wil die nog niet verplicht stellen. VLISSINGEN - Op zoek gaan naar het unieke huis dier is niet eenvoudig. Ze ker het eerste baasje aan spreken vraagt tact en lef. juist de eerste voorbijgan ger in een Vlissings park is een enorme Antilliaan met een klein hondje. Robert Martina laat zijn Alfa uit. Dat is een Jack Russell van anderhalf jaar. "Voor mij uniek omdat het een lieve en leuke hond is, zegt hij. Martina weet niemand in zijn omgeving met een uniek beest. Opeens lijken er uit alle straten bijzonde re honden te komen. De keus om iemand aan te spreken is enorm.- "Pas op! Val niet over mijn hond", snauwt een man als er een andere straat wordt inge wandeld. speciale vissen heb, bedoel ik Chicliden, dat is het meer agres sievere soort. Die rukken de plantjes uit de grond en eten klei nere vissen op", aldus Dinge- manse ."Nu heb iknog drie aqua riums. In een daarvan zit een uit de kluiten gewassen algeneter. Vorige week was ik jarig en is er een poes in huis gekomen. De vo rige is aangereden. Een naam voor het beestje hebben we nog niet. "Voor de kleine die hier rondloopt is de poes een leuk ge zelschapsdier. Ze vindt het prachtig en wil er mee spelen", meent Ilse Dingemanse. Dan gaat de speurtocht verder naar Tanja Ponse (20) en Fernando Kaljouw (23) die samen op het Van Houtenplein wonen. Door de huiskamer ravotten 2 kaften, een pers en Europese koitjaar. Ze hebben 7 cavia's, 3 water schildpadden, een vogelspinnen 2 Baardagamen. "Die zijn tam. Maar ik laat ze niet los lopen. Dat kan niet met de katten", weet Kaljouw. Van de katten is er in middels één kwijt. Ponse begint een zoektocht. Later klinkt van veraf gemiauw en plotseling springt het vermiste diertje uit de kast. Ook heeft het jonge stel 19 slangen. Kaljouw: "Mijn gifkikker •en de slangen vind ik uniek. Het zijn type beestjes die je niet zo snel in een huishouden zal tegen komen. Fernando Kaljouw vriendin Tanja Ponse an zijn slangen, terwijl zien. foto izaakverkeste. Op Walcheren zijn huisdie ren die'er niet mogen zijn. Het bezoek aan unieke schildpadden gaat uiteinde lijk niet door, omdat de eige naar er geen papieren van heeft. Een artikel met n< en foto is voor hem te kant. GRATIS UW UEVELINGSFOTO OP CANVAS GROOT FORMAAT op de Digitale albums/lijsten Foto's op posters 'en canvas Foto's mousepads, shirts, mokken etc. Geheugenkaarten altijd laagste prijs Wenskaarten Pasfoto's met acceptatiegarantie Dirècf-klaar foto's ook van mobieltjes Foto's online bestellen - Zeer hoort slagingspercentage in Zeeland (86-%%) Rijden op de nieuwste motoren - Gratis theorielessen tU— -rt7 Gratis gebruik van de nieuwste kledinglijn Training Training verhoogde rijvaardigheid (cut.: A) - Opfriscursus (cat.: A en II) - R.I.S. (rijden in stappen) - Aulorijles Aanhanger (EAB) Motorrijles (beide categorieën MOTORRIJLES: 20 motorrijlessen examen voertuigbeheersing examen ver keersdeelneming 795, AUTORIJLESSEN: lste 10 €225,- verkeersschool 0/18-471950/417464 www.renebrasser.nl Voor uw auto- en motorrijlessen rookgasafvoersystemen Thermo Products produceert roestvaststal en rookgasafvoer, lucht toe/afvoer ventilatie-, en industriële systemen. Een zeer geavanceerd machinepark zorgt voor een hoogstaand kwalitatief assortiment aan systemen, geproduceerd volgens de nieuwe Europese richtlijnen. De enkel- en dubbelwandige systemen zijn toepasbaar voor: - open haarden, houtkachels, oliegestookte toestellen - conventionele, VR- en HR-ketels - industriële ovens en bakkerijen - lucht toe/afvoer en ventilatie - sfeerverwarming - etc. Wij verlenen 10 jaar garantie op alle door ons gefabriceerde systemen. Tevens hebben wij de beschikking over een ervaren montageploeg en bent u van harte welkom in onze showroom waar wij kachels, haarden, schouwen en de benodigde accessoires verkopen. Onze schoorstenen staan op eenzame hoogte. Thermo Products B.V. Bedrijfsweg 14. 4387 PD Vlissingen Mi (Q11;§V.475479, Faxi011.8) 473537 E-mail: JhermoProduct@RJanet.nl -- "ZVJ tfvissóïtölttamiStiB&h IDÉEËNWINKEL Middelburg Goes Bergen op Zoom Roosendaal Etten-Leur

de Faam | 2007 | | pagina 7