Sporten met de strippenkaart Elfde Zeelandboek is uitgereikt Open dag in asiel MIDDELBURG I VEERE Rommelmarkt voor draaimolen Albina Het dierenasiel in Middelburg is overbevolkt Dansmiddag in De Regenboog Quiltexpositie en boek van Jannetje Vervolg van pagina 30. AANVRAAG KAPVERGUNNING De gemeente heeft de volgende aan vragen voor een kapvergunning ont vangen: - Te Biggekerke, Klaassesweg 10, vier bomen op het voorterrein. - Te Serooskerke, Oostkapelseweg 32, één kastanje. Belanghebbenden kunnen van 3 okto ber tot 17 oktober hun zienswijze indie nen bij de gemeente Veere, afdeling Openbare Ruimte, postbus 1000, 4357 ZV Domburg. Voor meer informatie kunt u terecht bij de balie Grondgebied, tel. 0118.555447. VERKEERSMAATREGELEN ZOU- TELANDE IVM KUST/WANDEL MARATHON Wij hebben besloten tijdens de kust en wandelmarathon een deel van de kern Zoutelande voor al het gemotori seerde verkeer af te sluiten op zater dag 6 oktober 2007 vanaf 08.00 uur tot zondag 7 oktober 2007 19.00 uur. De kern wordt afgesloten in de Langendam, ter hoogte van de krui sing met de Duinweg, de Langstraat en net Willebrordusplein. Ook wor den vanaf de Noordstraat, de Smidsstraat, de Timmermanstraat en de Zuidstraat afgesloten. Parkeren in deze straten is wel toegestaan, uiteraard alleen in de parkeervakken en ook de bedrijven in deze straten blijven bereikbaar. Om dit goed te regelen worden verkeersstewards ingezet, die bezoekers met name naar de gratis parkeerterreinen aan de Westkapelse Weg (PIMolenweg (P2) Wulkpad (P3) verwijzen. Ook voor het stallen van fietsen worden tij dens dit evenement speciale plaatsen gecreëerd. COMMISSIE FINANCIEEL BELEID EN ALGEMEEN BESTUUR Woensdag 3 oktober 2007, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis aan de Traverse 1 te Domburg. Agenda: - Spreekrecht voor de burgers. (Vooraf melden aan de commissie griffier Ron Waverijn tel. (0118) 555 410; e-mail griffie@veere.nl) - "Veere anno - Veiligheidsregio - de 2e Bestuursrapportage 2007. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale publieksbalie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Dom burg. Opening-stijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag dage lijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op don derdag tot 19.00 uur (met uitzonde ring van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op onze website www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/VOORLO PIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten die door de gemeente worden genomen kan een bezwaarschrift woraen inge diend. Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw bezwa ren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B W, de burgemeester of de gemeenteraad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken aan de hand van de argumenten die in het bezwaarschrift worden genoemd en dan een nieuw besluit nemen. Niet iedereen kan tegen elk besluit een bezwaarschrift indienen. Iemand moet rechtstreeks gevolgen van dat besluit ondervinden. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorzie ning gevraagd worden bij de Recht bank Hiervoor zijn griffierechten ver schuldigd. Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor informa tie kunt u bellen: (0118) 555 444. Domburg, 3 oktober 2007 Burgemeester en wethouders van Veere Kiek een knelpunt VLISSINGEN - Kinderen vormen een kwetsbare groep in het verkeer. Het Zeeuwse district van Veilig Verkeer Nederland werkt samen met Zeeuwse basis scholen om de verkeersvei ligheid op de schoolroutes te verbeteren. Dit doen ze met de actie: "Kiek een Knelpunt". De Vlissingse Louise de Colig- nyschool doet aan de actie mee. Aan leerlingen is ge vraagd of ze gevaarlijke situ aties op hun schoolroute willen fotograferen en beschrijven. De foto's worden naar het Meldpunt Verkeersonveilig heid gestuurd, van waaruit ver dere actie wordt ondernomen. Directeur Henk Zielstra en ver- keerscoördinator Berry van der Haar: "We besteden wekelijks aandacht aan verkeersveilig heid. Met voorlichtingen en ac tiviteiten als deze, willen we kinderen positief beïnvloeden in hun verkeersgedrag. Gemid deld krijgen alle schoolklassen een half uur per week verkeers- les. Jaarlijks organiseren we ac tiviteiten die in het teken staan van verkeersdeelname zoals fietskeuringen en oversteekac- ties. We willen kinderen veilig verkeersgedrag aanleren. Het doel is kinderen te stimuleren om zelfstandig op de fiets of te voet naar school gaan. Ouders brengen hun kinderen nog vaak met de auto. Het gevolg hiervan is, dat kinderen te wei nig ervaring opdoen in het complexe verkeer. Dit is vooral zichtbaar in de landelijke onge- vallencijfers. Om die reden doen wij als Vlissingse school mee aan de actie Kiek een Knelpunt." We willen deze ac tiviteit jaarlijks laten terugke ren." MIDDELBURG - De vakantie zit er weer op en de leerlin gen van de groepen drie tot en met acht van het basison derwijs in Middelburg en Vlissingen kunnen na schooltijd weer meedoen aan sportactiviteiten. Opge ven is niet nodig, je kunt langskomen wanneer je tijd en zin hebt In Middelburg wordt in een gym zaal gespeeld en meedoen kost 0,75 cent per keer. De eerste les is gratis. Met een strippenkaart kun je voor vijf euro tien keer sporten. Op dinsdag wordt gesport in de Roozenburglaan in Dauwendae- le en in de Baarsjesstraat in de Stromenwijk. Voor beide locaties geldt: groep 3 t/m 5 van 15.30 tot 16.30 uur en groep 6 t/m 8 van 16.30 tot 17.30 uur. In gymzaal Palet in de Magistraatwijic is het sporten op woensdag voor groep 3 t/m 5 van 13.30 tot 14.30 uur; groep 6 t/m 8 van 14.30 tot 15.30 uurengroep3t/m8van 15.30 tot 16.30 uur. Op donderdag aan de Rotter damse kaai voor groep 3 t/m 5 van 15.30 tot 16.30 uur en groep 6 t/m 8 van 16.30 tot 17.30 uur. Voor meer informatie kun je con tact opnemen via: 06-46406497 of 06-46406496.In Vlissingen worden de activiteiten georgani seerd door Vlissingen in bewe ging, eveneens in een gymzaal, tussen 15.30 en 17.30 uur. Mee doen kost daar 0,50 cent per twee uur. Aan de deur is een strippen- kaait van twee euro te koop. Er is badminton en turnen, zelfverde diging en voetbal, apenkooi en hockey en handbal atletiek. Ook wordt er deze maand gebokst. Meer informatie via: 0118-487342 of via: www.vlissin- gen.nl/vlissingeninbeweging. VLISSINGEN-OOST - De elfde editie van het Zeelandboek is uitgereikt aan Scarlett Kwekke- boomjanse, directeur van Isti- mewa Elektro en zakenvrouw van het jaar in 2001. Het Zee landboek is een jaarlijks ver schijnend tijdsdocument over Zeeland. Vanuit een grote ver scheidenheid aan invalshoeken komen actuele Zeeuwse onder werpen aan de orde. Mensen en gebeurtenissen, ruimte en landschap, economie en be drijvigheid, kunst en cultuur, kortom alles wat deel uitmaakt van wat Zeeland tot Zeeland maakt, passeert de revue. De serie Zeelandboeken behoort tot één van de belangrijkere na slagwerken over Zeeland. Jaar lijks wordt er in het Zeeland boek een Zeeuwse onderne ming uitgebreid belicht. In 2007 is dat Istimewa Elektro uit Vlissingen-Oost. Het Zeeland boek is verkrijgbaar via de stichting Zeelandboek. VLISSINGEN - De werkgroep Opo Doro houdt op zaterdag 6 oktober een rommelmarkt. De opbrengst ervan is voor een speeltuin in Albina, een dorpje in Suri- name-Oost. De rommelmarkt wordt gehouden in het ge bouw van Stichting Surant aan de Ad- riaen Coortelaan in Vlissingen en is van 10.00 tot 14.00 uur. Wie van tweedehands spullen af wil, kan die nog inleveren op vrijdag 5 ok tober van 19.00 tot 21.00 uur. MIDDELBURG - In het dierenasiel in Middelburg zijn ook de honden van het Vlissingse asiel on dergebracht. FOTO: FEUCE BU0NAD0NNA MIDDELBURG - Op zes ok tober houdt de Stichting Dierenasiels Walcheren een open dag. Bijvoorbeeld Roxy, een reu van negen jaar oud, zoekt een nieuw gezin. Hij is een vriendelijk bas- taardje, die niet zo goed met katten overweg kan. Of Jacky, een Jack Russell van zeven jaar oud. Hij heeft ruimte nodig en een baasje met tijd. Van de 46 katten valt Dotje, die hier ruim een jaar zit, onder de noemer van eigenzinnig. Het dierenasiel, gesitueerd in Middelburg, huisvest ook de honden (niet de katten) van het asiel uit Vlissingen. Marleen Francke, beheerder: "Gelukkig hebben we veel verloop. Een beetje de ene voor de andere dag. Soms gaat het hard, dan plaatsen we 4 a 5 dieren in een keer. Met enige regelmaat ko men er zwervertjes binnen. Pas nog, werd een hond gevonden. Hij was met een touw aan een boom gebonden." Op de open dag kunnen belangstellenden een kijkje achter de schermen van het asiel nemen. De quar antainekamer en de kittenka- mer kan je komen bekijken. "We verzorgen in samenwerking met hondenschool Teamwork een demonstratie van onze honden op het terrein naast het asiel", aldus Marleen Francke. Nog een goede raad? "Denk goed na bij de aanschaf van een hond of kat. We werken samen met de Dierenbescherming, mocht een hond geplaatst zijn dan komen we na 3 a 6 maan den kijken hoe het gaat. Bij pro blemen geven we dan advies of hulp." En de toekomstplannen van het asiel? "Over een jaar of twee hopen we op onze nieuwe locatie in Vlissingen te zitten, daar waar vroeger de Olau zat. Sponsors en donateurs zijn meer dan van harte welkom!!" OOST-SOUBURG - In wijk centrum De Regenboog in Oost-Souburg is op zondag 7 oktober een dansmiddag. Van 15.00 tot 20.00 uur kan er op de muziek van de band Dixie Aces gedanst worden. De zaal gaat open om 14.30 uur en het kost 7,50 euro. ZOÜTELANDE - Ruiten en strepen heet het nieuwe quilt- boek van Jannetje van Zoute lande. Er staan quilts in die met de hand gemaakt zijn in ruiten en strepen van Pompa dour stoffen en Hollandse ro de en blauwe stoffen. In het boek zijn grote quilts, kussens, bonte pannenlappen en kus sens beschreven. De hele ver zameling werkstukken uit Ruiten en strepen is van 1 tot en met 6 oktober ook in 't win keltje van jannetje in Zoute lande te bekijken.

de Faam | 2007 | | pagina 31