Walcheren Beter kijkje op de wereld Vijf jaar New Look Uit het Zakenhart van... Online een woning plannen Service bij Auto Centrale Theo Faam korting bij Essence Ondernemers kans op Startersprijs Datum Beursvloer Zeeland veranderd Hoogste punt van Meiveld De Kijkkamer introduceert nieuw fenomeen rravranreTnlDe Faam Woensdag 3 oktober 2007 - Pagina 18 Populaire vlegel door peter de zwarte GOES - "Een product is pas streekeigen als de grond stoffen grotendeels uit de streek komen en de recep tuur ook uit de streek komt". MIDDELBURG - iedere zeeuwse ondernemer die een eigen bedrijf is be gonnen tussen 1 januari 2006 en 1 juli 2007 en een ondernemingsplan heeft, maakt kans op de Leen van Gelder starters prijs. Dat is een prijs van duizend euro, bedoeld om de Zeeuw se ondernemers aan te moe digen om hun plannen goed op papier te zetten en zo het slagen van hun bedrijf te ver groten. De startende onder nemer met het beste onder nemingsplan krijgt deze prijs, die genoemd is naar de oud-voorzitter van de Kamer van koophandel. De prijs wordt uitgereikt tijdens de Startersdag van de kamer van Koophandel op zaterdag 3 november. Vorig jaar kreeg jachtwerf Oos'twatering in Veere de prijs, die toen voor de eerste keer werd uitge reikt. Doel van de prijs is dat meer ondernemers een on dernemingsplan gaan ma ken. De KvK heeft 1200 jonge ondernemers aangeschre ven om mee te doen. MIDDELBURG - Uit respect voor de biddag, die op 12 maart 2008 valt, heeft het be stuur van de Stichting Beurs vloer Zeeland besloten om de beursvloer Zeeland op woensdag 19 maart te hou den. Meer informatie staat op: www.beursvloerzee- land.nl. SOUBURG-NOORD Mor gen (4 oktober) wordt het hoogste punt van het nieuw bouwproject Meiveld in Souburg-Noord bereikt. Ten noorden van Oost-Souburg komt de nieuwe wijk Sou burg-Noord met circa 330 woningen en een nieuwe ba sisschool. In april 2007 is de eerste fase van de aanleg van de wijk gestart. Projectont wikkelaar Marsaki uit Goes ontwikkelt in deze fase het nieuwbouwproject Meiveld. MIDDELBURG - Stel je voor datje de wereld beter kunt zien dan ooit tevoren. Met meer de tail en de mooiste kleuren, ook onder slechte lichtomstandig heden. Welkom in de werke lijkheid. Ontdek i.Scription™ van Carl Zeiss. i.Scription™ wordt in 2008 wereldwijd geïntroduceerd en zal dit na jaar al verkrijgbaar zijn bij een selecte groep Carl Zeiss Re laxed Vision Centers in Euro pa. Voor Nederland heeft De Kijkkamer uit Middelburg de primeur. Carl Zeiss geeft meer detail aan brillenglazen en daardoor meer detail aan zien. Tot van daag was het niet mogelijk om kleinere optische onzuiverhe den in het oog te corrigeren met brillenglazen. Deze zoge heten hoge orde fouten zijn de oorzaak van minuscule vers- trooiingen die contrast en kleur doen vervagen. Hierdoor gaat de finesse van het zien verloren, zeker als de lichtin tensiteit afneemt. Met de introductie van i.Scrip tion™ rekent Carl Zeiss af met dit verschijnsel. Door zelfs de allerkleinste onnauwkeurighe den te definiëren en uit te cor rigeren, ontstaan er brillengla zen met een ongekend zuivere beeldweergave. Deze optima lisatie verhoogt het contrast en kleuren worden mooier waar genomen. Zeker 's avonds, wanneer de pupil groter wordt, zal deze -verbetering nog beter merkbaar zijn, denk maar aan het fenomeen nachtblindheid. De sleutel van i.Scription™ is een combinatie van nieuwe onderzoekstechnieken en een innovatieve methodiek om brillenglazen te berekenen en te produceren. Carl Zeiss ont wikkelde speciaal voor i.Scrip tion™ de i.Profiler. M2 Makelaars in Goes, foto: leon janssens Aan het woord is Jan Koeman van Stichting Zeeuwse Vlegel. Hij is trots dat afgelopen week, tijdens de week van de smaak, het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit haar ambtenaren heeft getrak teerd op een pakje Zeeuwse Vle gelwafeltjes. Het was bedoeld als een steunbetuiging aan de initiatieven die gericht zijn op smaakvolle, streekeigen en duurzaam geproduceerde voe ding. Erkenning Dat het ministerie juist heeft ge kozen voor de wafeltjes van Zeeuwse bodem, wordt door Jan Koeman gezien als een er kenning van het werk dat de stichting Zeeuwse Vlegel doet om het Zeeuwse product te pro moten. De stichting Zeeuwse Vlegel is al sinds 1991 bezig boeren warm te maken om Zeeuwse Vlegel- tarwe te kweken. Deze tarwe wordt op een natuurlijke ma nier, met behulp van dierlijke mest in plaats van kunstmest, bewerkt. Steeds meer boeren in het Zeeuwse stappen over op deze vorm van akkerbouw, ge tuige het groeiend aantal bor den langs de akkers met de Koekjes van Zeeuwse Vlegel: smullen! tekst: "Hier groeit uw Zeeuwse Vlegel." Dat daarmee de heer lijkste, streekeigen producten mee worden geproduceerd, kunt u zien op www.zeeuws- evlegel.nl. Bakmixen Nieuw aan het firmament van Zeeuwse Vlegelproducten is een aantal kant en klare biologi sche broodbakmixen voor broodbakmachines van thuis- bakkers. "Tot nu toe waren die er niet," vertelt Jan Koeman, "omdat het samenvoegen van gist en zout de werking van de gist aantast. Een dergelijke mix is dan maar beperkt houdbaar. Dankzij een samenwerking tus sen de Zierikzeese molenaar Teun van der Bok, bakkerij- grondstoffenproducent Zeelan- dia en de Zeeuwse Vlegel is dat probleem opgelost. Een in wa ter oplosbare coating voorkomt de inwerking van zout op de gist. Het is dus zowel wat ont wikkeling als productie betreft een 100% Zeeuws product." De tarwe is afkomstig van Zeeuwse biologische akkerbou wers en draagt daarom het EKO-keurmerk. De Reuver staat voor service en kwaliteit, foto: l janssens v.l.n.r. Leanne, Stephanie en Mariska. foto: leon janssens Look terecht voor een mooie met een schoonheidsspecialis- coupe, waar een combinatieaf- te. www.new-look.nl en tele- spraak gemaakt kan worden foon 0118-469071 voegd. "Wanneer mensen een huis kopen willen ze zien hoe ze dit kunnen in richten. Wij verstrekken een plattegrond van het huis die op onze website aangeklikt kan worden. Zo kan men di rect gaan inrichten. Het biedt vele mogelijkheden, zelfs inkleuren kan." Infor matie: ww.m2makelaars.nl MIDDELBURG - Auto Cen trale Theo, in- en verkoop gebruikte auto's, onder houd en reparatie alle mer ken is sinds enige maanden gevestigd aan de Voltaweg 15a in Amestein. Eigenaar Theo de Reuver: "Vanaf mijn zestiende werkte ik in garagebedrijven en nu ben ik voor mezelf begonnen. Mona Gabriëlse in salon Essence, foto: leon janssens WESTKAPELLE - Schoon heidssalon Essence, Eva Besnyöstraat 14, heeft op hetzelfde adres een tweede schoonheidssalon geopend. Mona Gabriëlse: "Wij vol doen aan zeven strenge spe cialisatienormen. Voor de twee nieuwe, Shiatsu mas sage en bindweefsel massa ge, is een nieuwe collega ge komen. Met onze voortge zette opleiding werken wij voor zorgverzekeraars, on der meer met permanente make-up." Vanwege de opening van hun tweede sa lon krijgt ieder tiende be zoeker, die met dit artikel uit De Faam komt, een gratis gezichtsbehandeling. Deze actie loopt tot 6 december. Voorwaarden staan op: www.salonessence.nl VUSSINGEN - Vijfjaar gele den opende Leanne Shelton haar dames-, heren- en kin derkapsalon New Look aan het Papagaaienburg 12 in Vlissingen. Zij werkt nu met vier kapsters en een leerling kapster. "Er is veel veranderd in de afge lopen vijfjaar", zegt Leanne. "Er zijn veel hippere modellen en kapsels bijgekomen en ik maak vaak twee kleuren in een kapsel. Onze kapsalon is gespeciali seerd in extensions, dreadlocks en figuurtjes scheren. Wij vol gen de nieuwe modelijn en alle trends middels uiteenlopende cursussen bij onze leveranciers LÓréal en Tigi." Ook bruidjes kunnen bij New VLISSINGEN - M2 Make laars heeft een nieuwe servi ce voor haar klanten: het on line inrichten van te koop Staande woningen. Steeds op zoek naar nieuwe moge lijkheden hebben M2 Make laars, eigenaren Martin Ma- ranus en Marco van der Knaap, dit item aan hun di gitale woondossiers toege- Auto Centrale Theo is RDW erkend, ik sta voor een goe de service verlening en kwa liteit." Verkochte auto's, ge bruikte en nieuwe, worden in perfecte staat, met garan tie, afgeleverd. De APK kan verzorgd worden, nieuwe banden geleverd en gemon teerd. Telefoon 0633229966 of ww.autocentraletheo.nl

de Faam | 2007 | | pagina 18