GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN www.vlissingen.nl/gemeente VERGADERINGEN COMMISSIES EN GEMEENTERAAD ZIEKENHUIS WALCHEREN? WMO-KRANT VERKRIJGBAAR WERK IN UITVOERING CONTACT postbus 3000, 4380 GV Vlissingen gemeente telefoon: (0118)487000 Stadhuis Ingang Stadhuisplein 2 Aanvang: 19.30 uur Donderdag 4 oktober 2007 Commissie wgh (wonen, grondgebied en havens) 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Raadsvoorstel Planex ploitaties 2007 3.2 Raadsvoorstel Bestuurs voorstel Woonwagen schap Midden- en Noord Zeeland 4. Rondvraag 5. Sluiting Maandag 8 oktober 2007 Commissie Vrogam/oov/ Wimo (Verkeer, ruimtelijke ordening, onderwijs, groen, afval milieu openbare orde en veiligheid Werk en inkomen, maatschappe lijke ontwikkeling) 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 LéTÉ Begroting 2008, Ie en 2e begrotings wijziging 2007 en jaar rekening 2006 3.2 Raadsvoorstel verzelf standiging Schelde- mond 4. Thema Veiligheid 4.1 Integraal handhavings- programma 4.2 Evaluaties PIT/JIT 5. Rondvraag 6. Sluiting Donderdag 11 oktober 2007 Commissie Fesc (Financiën, economische zaken, sport cultuur) 1. Opening 2. Actuele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Raadsvoorstel 2e Be- stuursrapportage 4. Rondvraag 5. Sluiting Op woensdag 17 oktober 2007 behandelt de gemeenteraad het rapport van Witteveen en Bos inzake de grondexploitatie Schel- dekwartier. De vergadering vindt waarschijnlijk plaats in het Arse naaltheater. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Ingediende aanvragen (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bouwen en/of te slopen zijn inge diend: A) Aanvraag lichte bouwvergun ning: 1. renoveren gevels Boulevard de Ruyter 122 t/m 290 2. vervangen en vergroten dak kapel Westerzicht 620 3. verbouwen woning Chopin- laan 5 A 4. plaatsen dakkapel Zaanstraat 42 5. verbouwen garage tot praktijk ruimte Suze Groeneweglaan 94 B) Aanvraag reguliere bouwver gunning: 1. bouwen 42 eensgezinswonin gen Vrijburgstraat 2. uitbreiden bedrijfspand Frank- rijkweg 9 3. bouwen vrijstaande woning garage Palts 22 C) Aanvraag sloopvergunning: 1. slopen kassencomplex Vrij burgstraat De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen' geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is moge lijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aan vraag. Verleende bouw-, sloop- en ge bruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. bouwen woonhuis Jozef Israel- slaan 104, 20-09-2007 2. slopen asbesthoudende mate rialen Hudsonstraat 21 en 23, 25-09-2007 3. slopen stationsgebouw Spoor straat 1, 25-09-2007 4. verbouwen stationsgebouw Spoorstraat 1, 25-09-2007 5. aanbrengen lichtreclames Coosje Buskenstraat 174, 25- 09-2007 Tegen deze besluiten (vergunnin gen) kan door een rechtstreeks belanghebbende binnen de ter mijn van 6 weken na de dag van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publica tie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De ver leende vergunningen met bijbe horende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met de medewerker Publiekszaken (487339) worden ingezien. Vrijstellingen (Wet op de Ruimtelijke Orde ning) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om vrijstelling in combinatie met ingediende bouwaanvragen: 1. uitbreiden recreatieruimte woongebouw Gouwestraat 129 Artikel 19, derde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, junc- to artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening opent daar toe de mogelijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen gedurende zes Weken, ingaande 4 oktober 2007 t/m 14 november 2007 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Gedurende deze termijn kan een ieder schrif telijk en/ of mondeling zijn ziens wijze bij ons college indienen (ter attentie van Afd. Strategie, beleid en projecten, Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN). Voor een mon delinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. Huige (0118-487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veer tien dagen op een donderdag. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de verga dering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woning toezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommis- sie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Kruger straat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 11 en 25 oktober 2007. Inspraak Algemene Subsidieveror dening gemeente Vlissingen 2008 Wij maken bekend dat in decem ber 2007 de Algemene Subsidie verordening gemeente Vlissingen 2008 aan de raad wordt aangebo den. Met deze verordening wor den de juridische kaders voor het subsidiebeleid geformuleerd. Dit nieuwe beleid is van toepas sing voor structurele subsidies vanaf het subsidiejaar 2009. Voor incidentele subsidieaanvragen is het beleid vanaf 2008 van kracht. Het proces om te komen tot een nieuw subsidiebeleid is opgesplitst in twee aparte processen (veror dening en beleid). Namelijk eerst inspraak over de voorgenomen herziening van de verordening en vervolgens de herziening van het subsidiebeleid. Hierbij nodigen wij u uit voor de eerste informatieve/consulte rende bijeenkomst over de herzie ning van de subsidieverordening. De bijeenkomst is op dinsdag 16 oktober om 19.30 uur in het stad huis. De notulen, waarin de alge mene strekking van de reacties wordt verwoord, vormen onder deel van de inspraakreactie. Daar naast zijn er inspraakformulieren beschikbaar die u kunt voorzien van uw formele inspraakreactie. De subsidieverordening ligt ter inzage in het stadhuis van 25 september t/m 24 oktober 2007. Daarnaast is de verordening via de volgende link te raadplegen: www.vlissingen.nl/inspraak. Gedurende bovengenoemde pe riode kunt u uw schriftelijke in spraakreactie indienen bij het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Vlis singen, Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN. Kapvergunning Wij maken bekend dat er een aanvraag om een kapvergunning ingevolge art. 4.3.2. van de Al gemene Plaatselijke Verordening Vlissingen is ontvangen voor het verwijderen van 1 els, Don- gestraat 34, 3 populieren Vogel- dijk, 1 den Burgemeester Sterner- dinglaan 64 en 1 moerascypres Filips de Goedebaan 6 te Vlissin gen en Oost-Souburg. Wij zijn voornemens deze ver gunning te verlenen. Nadere informatie over de kapaanvraag kunt u krijgen bij de afdeling Beheer Leefomgeving telefoon 487373. Verordeningen vastgesteld De gemeenteraad van Vlissingen Wat is nu dé status van het spel dat er gespeeld wordt met het ziekenhuis in Vlissingen en wie zal dit spel gaan winnen? Allerlei groeperingen hebben laten weten waarom het in hun ogen geen goede zaak zou zijn om het ziekenhuis in Vlissingen uit te kleden en samen te gaan met het ziekenhuis in Goes. Dit heeft echter nog niet het beoogde effect gehad. Wel is de discussie op dit moment nog open. In de ogen van de LPV is het essentieel dat er op Walcheren een basisziekenhuis blijft waar alle afdelingen, zoals deze nu in Vlissingen aanwezig zijn, ook in de toekomst kunnen blijven functioneren. Op allerlei manieren kun je onderzoeken uit laten voeren die aantonen dat het beter is om afdelingen samen te voegen, een nieuw ziekenhuis te bouwen, te fuseren enzovoorts. Andere onderzoeken tonen dan aan dat je net zo goed kunt functioneren vanuit de locaties zoals die nu bestaan. Vooral vanuit het oogpunt van de patiënt moet een ziekenhuis altijd zo dicht mogelijk bij zijn of haar woonplaats zijn. Voor sommige mensen zal dit zelfs de keuze van de woonplaats beïnvloeden. Natuurlijk kun je niet in elk dorp een ziekenhuis laten bestaan, maar voor de LPV is allerminst aangetoond dat er niet vanaf de huidige locaties en met de huidige organisatie gewerkt kan worden. Sterker nog: Welke fusie of samenvoeging van wat voor organisatie dan ook heeft voor de burger nu een positief effect gehad? Of we het nu hebben over gemeenten, scholen of andere organisaties, er zijn altijd mensen (vaak in het bestuur) die willen samengaan. Er zijn echter veel meer mensen, die zogenaamd klant zijn die hier helemaal het nut niet van inzien. Al te vaak is gebleken dat fusies helemaal niet gebracht hebben wat het bestuur voor ogen had. Alleen is dan vaak het bestuur al weer weg en zijn de klanten de enige echte gedupeerden. Voor het behoud van Ziekenhuis Walcheren zullen we alles op alles moeten zetten om de besturen weer met beide benen op de grond te krijgen. U bent uitgenodigd om uw mening kenbaar te maken, dat kan direct aan de ziekenhuisbesturen maar ook aan de politiek. Onder andere aan de Lokale Partij Vlissingen op www.lokalepartijvlissingen.nl Raadslid Jan Kteinepier, fractie Lokale Partij Vlissingen Telefoon: 44 06 96 e-maik jankleinepier@zeelandnet.nl www.lokalepartijvlissingen.nl Deze week wordt de Wmo-krant huis-aan-huis in de gemeente Vlissingen verspreid. U lëést daarin alles over de manier waarop de gemeente vorm geeft aan de nieuwe Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). De Wmo-krant is ook af te halen op het stadhuis. www.vlissingen.nl/wniQ In maart jl. zijn er op enkele plaatsen op de Nieuwendijk herstelwerkzaamheden uitgevoerd aan de zijkanten van de rijbaan. In overleg met een aantal onde rnemers is afgesproken dat in het najaar de resterende herstelwerkzaamheden worden uitgevoerd. Deze werkzaamheden vinden plaats van maandag 8 t/m woensdag 10 oktober 2007. Hiervoor is het noodzakelijk om de Nieuwendijk af te sluiten voor verkeer. De werkzaamheden zullen maximaal 2 dagen in beslag nemen. Daarna is er nog 1 dag nodig voor het hardingsproces van het voegwerk tussen de stenen. De omleidingroutes worden met borden aangegeven. Volgende week wordt een gedeelte van de J.l. Sandersestraat bestraat. Het gaat om het gedeelte waar het plan Driewegen wordt gebouwd. Daar ligt nu een puinverharding voor het bouwverkeer. De eerste woningen worden binnenkort opgeleverd. www.vlissingen.nl/werkinuitvoenng heeft in de vergadering van 27 september 2007 de Verordening instellen recht op enquête van de gemeenteraad Vlissingen 2007 vastgesteld. Tijdens de vergadering van 28 juni 2007 heeft de gemeenteraad van Vlissingen de verordening op de ambtelijke bijstand en fractie ondersteuning van de gemeente Vlissingen gewijzigd. Beide verordeningen liggen van af heden voor een ieder ter in zage in de Publiekshal van het gemeentehuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Bovendien zijn de verordeningen opvraagbaar op het e-mail adres griffie@vlis- singen.nl. Vlissingen, 3 oktober 2007 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN De burgemeester houdt elke week een contactuur. Inwoners kunnen op maandagen tussen 13.30 en 14.30 uur met haar van gedachten wisselen. Om een afspraak te maken kunt u bellen: 48 72 98.

de Faam | 2007 | | pagina 10