Guido Metsers zet de mens centraal Kanker in schema Brain Wlash* Steunpunt helpt rouwen Toe aan een gratis BrainWash? aïm\}L-"NNAii'MDe Faam Zeeuws Behou jResultaten restauraties Informatie over borstkanker in kleurrijke kaart Ruyter straatfeest in Oost-Souburg Welkom aan boord bij Meerman Zwaar verlies dames Vanaf zaterdag 29 september zit er een BrainWash in Middelburg! Dé kapsalon die met haar unieke formule Nederland verovert. Mannen en vrouwen zijn gelijk en betalen even weinig. Wassen, knippen en styling kost slechts 12,-. Een afspraak maken is niet nodig en je kunt tot 20.00 uur 's avonds binnenlopen (zaterdag tot 18.00 uur). Zelfs op maandag! BrainWash werkt alleen met gediplomeerde kappers en Wella Professionals producten die jouw haar geven wat het nodig heeft. Ontdek nu zelf dat kwaliteit niet duur hoeft te zijn! Van 29 september tot en met 13 oktober wordt iedere klant de e< [e keer gratis gewassen, geknipt en gestyled! www.brajnwash-kappers.nl Je nieuwe kapper Woensdag 26 september 2007 - Pagina 5 DOOR BO VAN SCHEYEN VLISSINGEN - De galerie van Hannelore Meijaard- Westerfeld in Vlissingen laat zeldzaam werk van kunstenaar Guido Metsers zien. Voor het eerst in dertig jaar exposeert de kunste naar zijn tekeningen. "Soms ga ik zitten achter mijn tekentafel en creëer ik een teke ning binnen een paar minuten. Het beeld heeft dan al uren, soms dagen in mijn hoofd vorm gekregen. Maar het gebeurt ook wel dat een tekening tijd nodig heeft om te groeien. Ik maak MIDDELBURG - Het Steunfonds voor de Zeeuwse Musea pre senteert van 1 oktober tot en met 14 december de resultaten van het restauratieproject Zeeuws Behout in een tentoonstelling bij Covra in Vlissingen-Oost. Dit project richtte zich afgelopen jaren op het behoud van vijftien houten voorwerpen uit Zeeuwse mu seumcollecties. een mwe schets en bekijk rustig vanaf een afstand hoe het ver der moet", legt Guido Metsers uit. De kunstenaar is vooral be kend om zijn schilderijen en beeldhouwwerken. Net als in zijn schilderijen staat ook in zijn tekeningen de mens centraal. De naakte mens zonder al te veel verhullende kleren of de mens die is versmolten met zijn machine, zoals een motorrijder of ringrijder. "De mens is fasci nerend om te tekenen, heel fi guurlijk en in veel vormen", ver telt Metsers. "Stillevens of land schappen liggen mij niet, ook met abstractie heb ik niets". Zo'n 230 tekeningen vullen een VLISSINGEN - Een kleurige informatiekaart moet vrou wen helpen om beter geïn formeerd te raken over borstkanker. Voor veel vrou wen slaat de paniek toe op het moment dat er een knob beltje in de borst gevoeld wordt. Velen weten even niet wat te doen. "Angst en onwetendheid spelen hierin een grote rol", vertelt Mie- ke van Marissing van Klaverblad Zeeland. De mammapolikliniek van Ziekenhuis Walcheren in Vlissingen krijgt vaak van patiën ten te horen dat die eerste perio de als heel moeilijk wordt erva ren. Het Klaverblad Zeeland en de mammapolikliniek van Zie- Guido Metsers legt de laatste hand aan de 'billentafel', een van de objecten in de tentoonstelling. volledige wand in de galerie. El ke tekening staat op zichzelf en is apart te koop. "Het zou het mooist zijn als iemand of een bedrijf de hele muur in één keer koopt, dan blijven ze allemaal bij elkaar", mijmert de kunste naar. De expositie is tot 13 okto ber in de Hendrikstraat 8 in Vlis singen te bekijken. kenhuis Walcheren vroegen vijf studenten van de Hogeschool AVANS in Breda om voor hun af studeerproject een informatie- kaait te maken. Op de kaart staat een overzichtelijk schema waar op je als vrouw chronologisch kunt volgen wat je kunt doen vanaf het moment dat je een af wijking aan de borst constateert. Het schema wijst de patiënt de weg langs de verschillende hulp verleners en kan helpen bij het maken van keuzes op het juiste moment. "Zo'n ontdekking zet vaak het leven van vrouwen volledig op zijn kop", zegt van Marissing. "Het is belangrijk dat vrouwen goede informatie ont vangen vanaf het begin. Niet ie dereen weet dat er tegenwoordig heel veel kan en dat je vaak kunt kiezen hoe je behandeld en waar je onderzocht wilt worden. Ook weet niet iedereen hoe lang het duurt voordat er een definitieve diagnose gesteld kan worden. Ex- patiënten zijn heel erg blij met dit initiatief." Iedereen kan de kaart downloaden op uSSSïte www.klaverblad- zeeland.nl of www.zwv.nl OOST-SOUBURG - Rijden op een olifant, een kameel of een stier of meedoen aan allerlei andere activiteiten kan zaterdag 29 september tijdens het Michiel de Ruy ter straatfeest. Dit zet de middenstandsvereniging Nemidso uit Oost-Souburg op touw. De jeugdbrand weer en sportvereniging Astrow houden een demon stratie. Bezoekers die zélf iets willen doen kunnen meedoen aan ringsteken of de klimpiramide trotseren. Er staat een rodeostier en ook kan op een olifant of een kameel gereden wor den, en niet alleen in de draaimolen. De winkeliers in de Kanaalstraat en de Paspoortstraat hebben al lerlei leuke aanbiedingen. Het begint om 10.00 uur. ARNEMUIDEN - De histori sche Scheepswerf C. A. Meerman in Arnemuiden is zaterdag 29 september spe ciaal open. Getoond wordt de uitbreiding met vijfen twintig deelnemers van de vereniging Scheepjes in Fles sen, Welkom aan Boord. De werf is vanaf 13.00 uur open. MIDDELBURG - De dames van rugbyclub Oemoe- menoe hadden een zware zondag. De meiden verloren van Groningen met 91-7. Hoogtepunt van de wed strijd was de coaching van Annemieke van Waveren, oud international. OOST-SOUBURG - Stichting Palazzoli, steunpunt voor mensen met kanker en hun naasten, start een nieuwe rouwverwerkingsgroep. On der leiding van twee bege leiders komt de groep iede re twee weken bij elkaar. Tijdens de cursus is er ruimte om gevoelens te ui ten en wordt er gebruik ge maakt van muziek, gedich ten en symbolen. Een groep bestaat uit maxi maal tien personen. Aan melden kan tot 1 oktober waarnaar een persoonlijk gesprek met de begelei ders plaatsvindt. Aanmel den kan via 0118-413932. Maak kennis met uwe k er... BrainWash Middelburg, Pottenbakkerssingel 12, 4331 NA Middelburg

de Faam | 2007 | | pagina 5