Nederland doet te weinig aan recht Open Huis van korfbalclub Swift WEEKENDKNALLERS! 194 mm O.79 EM-TE c STUNT! STUNT! EXTRA WEEKENDVOORDEEL! ALLEEN GELDIG VAN DONDERDAG T/M ZONDAG de Weekkrant De Faam Stotteren Ananas Beenham met honing whiskey saus 4 Croissants 4 Croissants Rozijnenbollen Délifrance Croissants mrjm, tÜu dag tJU'r... Lay's Super Chips Stotteren mag en is te verhelpen MIDDELBURG - Als stotte rende jongere ben je niet zie lig. Vervelend is het wel. Het kan zelfs zo ver gaan dat het je doen en laten sterk gaat beïnvloeden. Daarom houdt de Nederlandse Federatie Stotteren de stotterweek van 1 tot 6 oktober. Het Stotter- centrum Zeeland doet hier aan mee. Tijdens deze week vraagt de Ne derlandse Federatie Stotteren op veel manieren aandacht voor het stotteren in het voortgezet onder wijs. Scholen krijgen een speciaal voor deze actie geschreven infor matieve brochure en posters. En leerlingen kunnen via een inter netplatform aandacht vragen voor hun problemen, ervaringen uitwisselen en discussie aangaan met elkaar en met therapeuten. Stotteren ontstaat meestal op jonge leeftijd, tussen de twee en negen jaar, en kenmerkt zich door het herhalen van delen van woorden, van klanken of door het verlengen van klanken. Er kan li chamelijke spanning merkbaar zijn, waardoor blokkades ont staan: het vastzitten op spraak- Wat moet je doen als en leer ling stottert? Daar zijn een paar algemene richtlijnen voor. Let meer op de inhoud van hetgeen het kind zegt dan op de vorm van het spre ken; laat iemand die stottert uitpraten, de spreker aanvul- len kan heel verkeerd uitpak ken; kijk de leerling aan, ook als hij stottert. Aandacht heb ben voor de ander blijft het belangrijkste; neem de tijd om te luisteren en probeer de druk in de communicatie te verlagen; spreek zelf rustig en hanteer pauzes in het spre ken zodat de stotterende leerling de kans krijgt om zijn mening te geven. klanken. Ongeveer drie tot vier procent van de schoolkinderen stottert. Jongens iets meer dan meisjes. EEn aantal kinderen her stelt spontaan van het stotteren, anderen hebben enige hulp no dig. Voor meer informatie is lo gopedist en stottertherapeut Mies Bezemer bereikbaar via: 0118-641396. MIDDELBURG - Economi sche, sociale en culturele rech ten zijn niet afdwingbaar voor een Nederlandse rechter. Dat is het thema van de conferen tie op 29 september in Middel burg van de Nationale UNES CO Commissie en de Roos evelt Academy Minister van justitie Hirsch- Ballin en de Zuid-Afrikaanse rechter Albie Sachs zijn gast sprekers. De conferentie in het Gotische stadhuis van de Zeeuwse hoofdstad wil op ba sis van voorbeelden uit landen als Zuid-Afrika en India de dis cussie in Nederland over eco nomische, sociale en culturele rechten stimuleren. Neder land geldt internationaal als voorvechter van de mensen rechten in de breedste zin van het woord. Ook in de troonre de van dit jaar zei het kabinet dat het zich assertief zal op stellen om de mensenrechten hoger op de internationale agenda te krijgen. Maar bin nenlands lijkt er een zekere huiver te bestaan als het gaat om de afdwingbaarheid van economische, sociale en cul turele rechten. De bijeenkomst in Middelburg is van 10.30 tot 17.45 uur. Aan melden hieivoor kan via: in- fo@unesco.nl. MIDDELBURG - Korfbalvereni ging Swift slaat haar deuren open en houdt op 29 september Open Huis. Hiermee doet zij mee aan het Oranje Fonds Ont moetingsweekend. Op deze dag wil Swift laten zien dat er meer is dan korfbal alleen. Iedereen, yan jong tot oud, is op deze dag tussen 10 en 16 uur welkom op sportpark Voorborch om kennis te maken met de vereniging en haar activiteiten. Zo worden van tien tot elf de ministars,'kleuters van vier tot zeven jaar, getraind. De kinde ren vanaf zeven jaar zijn aan de beurt om elf uur. Zij maken ken nis met de sport door middel van een spelletjes circuit. Na twee uur worden er wedstrijdjes jeu de boules gespeeld. Het Oranje Fonds organiseert Ontmoetingsevenementen met als doel buurtbewoners met el kaar in contact te brengen en organisaties de kans te geven zich aan een breder publiek te presenteren. Ruim 300 organi saties uit het hele land doen mee. In voorgaande jaren na men in totaal 30.000 mensen een kijkje bij een organisatie in de buurt. Dit leidt tot veel bij zondere ontmoetingen in het hele land en legt de basis voor meer samenhang in buurten, wijken en dorpen. g#i H - per stuk 4*99 0." per kilo ^99" 6?8 n™ 3^8- kilo 5.54 2 zakken a 4 stuks pak 4 stuks W kilo 3.95 EM-TÉ Middelburg, Johan van Reigerbergstraat 11. Middelburg, Vrijlandstraat 51. week 39. Prijzen en aanbiedingen zijn geldig van donderdag 27 september t/m zondag 30 september 2007. Prijswijzigingen drukfouten en uitverkocht voorbehouden. Alleen verkoop aan particulieren. Aan personen jonger dan 16 jaar wordt geen alcoholhoudende drank verkocht. 2 Kijk voor meer informatie op www.em-te.nl v\ l SUPERMARKTEN SLIJTERIJEN J alle soorten zak 200 gram 0*89/099- BEL GRATIS 0800-2353683 EM-TÉ KLANTENSERVICE

de Faam | 2007 | | pagina 41