Ambulances zijn te traag O AutoTrack.nl De Faam Levensgevaa "Klaverblad krijgt klachten Lila Woensdag 26 september 2007 - Pagina 36 door marcel van der voort MIDDELBURG GOES - Het lukt de ambulances vaak niet om op tijd te komen. Vorig jaar was 10,8 procent te laat. Vooral op Walcheren zijn er problemen. De Zeeuwse Sta tenleden van het CDA vrezen daarom het ergste als in de toekomst de spoedeisende hulp daadwerkelijk van Vlis- singen naar Goes verhuist Het is woensdag en het lijkt rustig bij de ambulancepost aan de Middelburgse Stromenweg. Op eens komt er om 13.54 uur een oproep voor een ziekenwagen bij een huisarts in Domburg. Het duurt even voordat er beweging zichtbaar is in de garage. De deu ren gaan open en de lichten van de ambulance ontbranden. Dan gebeurt er een tijdje helemaal niets en na twee minuten rijden de hulpverleners naar de slag boom die meteen open gaat. "Waarom ze die tijd nodig heb ben weet ik niet. Die mensen zul len weten dat elke minuut kost baar is en hun best doen om bin nen 15 minuten op de bestem ming te zijn", reageert CDA Sta tenlid P.CA de Milliano-Van den Hemel. Om 13.58 uur komt een tweede melding voor een in cident op de nabijgelegen Oos- terscheldestraat. Daar ligt een man hulpeloos op de stoep. Om standers proberen hem op te peppen. Sirenes loeien en de am bulance is hier binnen een mi- Ambulances moeten op tijd komen, want elke minuut telt foto: izaak verkesti nuut aanwezig. "Ik weet dat er leed bij de mensen is als een am bulance te laat komt. Vooral om dat het een leven kan kosten. De patiënt moet altijd centraal staan. Ook al heeft de ziekenwagen door omstandigheden vertra ging. Dat ze moeite hebben met op tijd komen, heeft volgens mij te maken met de provinciale- en "Een vrouw krijgt een ongeluk bij het sporten en moet een urn en een kwartier op de ambulance wachten. Nadien hoort ze dat vanwege een ernstig ongeluk een snellere reactie onmogelijk was. En na het vallen van de trap wacht het slachtoffer een uur op de ziekenwagen. Wij krijgen een handjevol klachten per jaar over het te laat komen van ambulances", zegt W. Maas van Het Klaverblad in Goes. Ze merkt dat de ambulancedienst een af weging maakt of een situatie levensbedreigend is. "Wij advise ren de mensen om die organisatie rechtstreeks aan te spreken. En registreren alle klachten", aldus Maas. polderwegen waarover ze rijden. Een ambulance heeft bij een spoedrit niet te maken met maxi mum snelheid, maar het mag nooit zo zijn dat ze onderweg mensen gaan scheppen", zegt de Milliano. Ze kent de cijfers, maar niet de persoonlijke verhalen van men sen die te lang op een ambulance staan te wachten. Maar vindt het percentage dat de ziekenwagen er langer dan een kwartier over doet te hoog. "Iedere minuut te laat is onaanvaardbaar. Maar het is moeilijk om het waterdicht te krijgen", vindt ze. Haar partij wil de gang van zaken nauwlettend volgen en een standpunt inne men. Je kunt nu alle nieuwe auto's bekijken en vergelijken op AutoTrack.nl. Zet ze naast elkaar, check de extra's en zie welk model jouw voorkeur verdient. Keihard nieuwe auto's vergelijken doe je op

de Faam | 2007 | | pagina 36