Walcheren Beursvloer Zeeland start Ouderwets culinair Starters wonen gratis Hondenkleding is leuk Divine voor de jeugd Uit het Zakenhart van... 12 maart begint de eerste Zeeuwse Beursvloer Nieuw logistiek bedrijf heet C-Port Blauwe Winkel sponsort marathon Enetgie 10-daagse in Middelburg Golfcompetitie voor Zeeuwse bedrijven Woensdag 26 september 2007 - Pagina 30 MIDDELBURG - Starters op de woningmarkt in Middel burg die via de website van De Hypotheker een afspraak aanvragen, maken dit jaar een nog grotere kans op een jaar lang gratis wonen. De Hypotheker reikt binnen kort dertien cheques uit die garant staan voor het ver goeden van de woonlasten in 2008. Starters hebben het nog steeds buitengewoon moeilijk op de Nederlandse woonmarkt. Beschikbaar heid en betaalbaarheid van starterswoningen scoren zwaar onder de maat. De Hypotheker vroeg de afgelo penjaren met speciale acties al meerdere malen aandacht voor de problematiek. Het Dierenparadijs bestaat vijftien jaar foto: p.r. MIDDELBURG - Het Die renparadijs aan de Lange- viele 75 in Middelburg be stond 15 september één jaar. Een goed advies en- service staan voorop bij Lien en Es- mee: "Klanten komen met vragen over problemen met hun hond of kat Wij probe ren dat zo goed mogelijk op te lossen", zegt Esmee. "Wij hebben nu ook homeopati- sche medicijnen voor huis dieren." Nieuw is het assorti ment hondenkleding. Daar is belangstelling voor, het is functioneel maar ook leuk. "Warm voor oudere honden die wat reumatisch zijn", al dus Esmee. Telefoon 0118- 650380 en www.hetdieren- paradijsmiddelburg.nl MIDDELBURG-Een presenta tie over de Beursvloer was in Middelburg het startsein voor de eerste Zeeuwse Beursvloer. Deze vindt plaats op 12 maart 2008 in het oude stadhuis van Middelburg. Het is hét net werkevenement voor bedrijven en maatschappelijke organisa ties. Vraag en aanbod van vrij willigerswerk in de meest brede zin wordt verhandeld. Deze kunnen betrekking hebben op menskracht, kennis, toegang tot netwerken, materialen en faciliteiten. De bedoeling van de beursvloer is dat bedrijven, lokale overheden, serviceclubs, scholen, maatschappelijke or ganisaties en vrijwilligersorga nisaties elkaar ontmoeten en in een informele en dynamische sfeer tot elkaar komen. Wat de een te bieden heeft of over heeft kan voor de ander zeer gewenst zijn. Met de beursvloer wordt een enorme impuls aan het maatschappelijk betrokken on dernemen in de Zeeuwse sa menleving gegeven. Elders in het land hebben beursvloeren hun succes al bewezen. Bij de eerste Zeeuwse Beursvloer ligt MIDDELBURG - De Keu- kenkroon aan de Rotter- damsekaai 13 in Middel burg is wél een culinaire winkel maar geen kookwin kel. Johanneke de Vries-Noorber- gen legt uit dat alles wat raak vlak heeft met voedsel en koken in haar culinaire winkel kan. "Waar ik mij op richt zijn antie ke culinaire zaken als aarde werk, glasserviezen en antiek tafelzilver." Keukenkroon heeft schitterend Zweeds linnengoed, Toscaans glaswerk, Dibbern aardewerk, Pillivuyt porselein. Johanneke regelt niet alleen de in- en ver koop, maar heeft ook veel ken- het accent op Walcheren en Noord-Beveland. De opzet is om jaarlijks een beursvloer te organiseren waarbij andere Zeeuwse regio's aan bod ko men. Voor de organisatie van de Zeeuwse Beursvloer is de Stichting Beursvloer Zeeland opgericht. Adviesbureau Be trokken Ondernemen Zeeland (BOZ) is de projectleider. Wie vertegenwoordiger van een be drijf of een maatschappelijke organisatie is kan zich via de website aanmelden en mee handelen op de Beursvloer Zeeland. Voor informatie kan men contact opnemen met de projectleider Resy van Loon via: 0118-470830. nis over voedsel. "Kennisover dracht is heel leuk", vertelt zij. Meer informatie is verkrijgbaar via: telefoon 0118-637011 en vanaf oktober via: www.keu- kenkroon.nl. VLISSINGEN - Kloosterboer (eigenaren van Labour Servi ce Zeeland) en Vebego Perso neelsdiensten (eigenaar van Tènce Transport en Logis tiek) richten een nieuw ha- venlogistiek bedrijf op in de haven van Vlissingen. C-Port (lees; Sea-Port) is een logistie ke dienstverlener gespeciali seerd in temperatuur gecon troleerde lading. Het bedrijf krijgt circa 120 medewerkers. MIDDELBURG - Eigenaar Daniël van Blerkum van de Blauwe Winkel in Middel burg heeft een zwak voor ma rathonlopers in het alge meen. Voor deelnemers aan de Zeeuwse kustmarathon heeft hij wel heel erg veel waardering. Hij heeft een vriendenploeg uit Middel burg in het nieuw gestoken en hoop dat dit op 6 oktober effect heeft. MIDDELBURG - Het Ener giecentrum in Houten houdt van 8 tot en met 19 oktober een Energie 10-daagse. Het doel is om ondernemers bin nen het mkb te attenderen op de vele mogelijkheden om energie te besparen. De in formatiebus staat op woens dag 17 oktober op de markt in Middelburg. Daar zijn tips te krijgen om energie te be sparen en is aandacht voor het verlichtingsplan in de winkel en voor LED-verlich- ting. Groepswerk Walcheren MIDDELBURG - Club Divi ne in Middelburg wordt een avond per week Café Divine. Vrijdagavond 28 september vanaf 22.00 uur voor de eerste keer speciaal voor de jeugd vanaf 16 jaar én vrij entree. "De jeugd kan zo vroeger op stap", legt exploitant Martin Priem van Café Divine uit. "Wat houdt Café Divine precies in? Allerlei soorten muziek rock, classics, een mix van allerlei stijlen dans muziek en dat met een hapje en een drankje. De muziek wordt ondersteund met videoclips op.een groot scherm. In de toekomst ko men er live optredens, the ma-avonden en studenten avonden." Informatie www.clubdivine.nl SEROOSKERKE - Groepsac- commodaties Walcheren (GAW) werd in 1988 opgericht. Een organisatie waarin elf be drijven op Walcheren, gericht op het verhuur van vakantieac commodaties voor groepen, een samenwerkingsverband vorm den. Doel is om gezamenlijke promotie, doorverwijzing, in koop, ondersteuning ën des kundigheid te bevorderen. Na twintig jaar plezierig samenwer ken heeft het GAW besloten zichzelf min of meer op te heffen en een nieuw samenwerkings verband op te zetten in een gro ter perspectief. Alle Zeeuwse groepsaccommodaties zijn be naderd en 21 bedrijven meldden zich êan bij de nieuwe organisa tie Groepen Zeeland. Jerina Brasser, secretaris van Groepen Zeeland: "Twintig jaar geleden was dat al het oorspronkelijke plan, heel Zeeland. Maar het kwam alleen in Walcheren van de grond. Een aantal bedrijven in Zeeland wilden zich nu toch aansluiten en wij besloten om het groter aan te pakken. Onze voorzitter Martijn de Zwart heeft zich daar heel sterk voor ge maakt en dat leidde er toe dat er nu geen elf maar eenentwintig accommodaties in de organisa tie zitten. Niet alleen op Walche ren, naar ook op Schouwen- Duiveland, Noord- en Zuid-Be veland en Zeeuws-Vlaanderen. Onlangs zijn onze nieuwe web sites gelanceerd, www.groepen- zeeland.nl en voor onze Duitse gasten www.gruppenzeeland.nl. "Bijzonder is dat er zo'n collegia- Club Divine wordt vrijdags een café foto: p.r. liteit is in deze branche, zonder concurrentiegevoel. Geen klan ten van elkaar afpikken maar doorverwijzen. En wij verwijzen door, en niet alleen bij 'vol' zijn, maar ook als mensen iets zoej ken wat wij niet en de collega wel heeft. Bovendien zijn wij het hele jaar open", zegt Brasser. Er worden onderlinge studiedagen georganiseerd over ondermeer energie, bedrijfsvoering en mar keting. Men deelt ervaring en kennis. De meewerkende be drijven zijn zeer uiteenlopend, van tien tot honderdveertig bed den, van heel simpel tot vier sterren, met zelfverzorging tot vol pension, alles is mogelijk. Of ficieel gaat het nieuwe samen werkingsverband per 1 januari 2008 van start. Door een betere communicatie en uitgekiende promotie kunnen de groepsac commodaties zich duidelijk pro fileren naar potentiële gasten, die zo gemakkelijker kunnen kiezen waai- nog plaats is en wel ke accommodatie bij hen past. Ook kunnen mensen met een beperking bij Groepen Zeeland uitstekend terecht. Voor kinde ren zijn er speelveldjes en recre atieprogramma's. GOES - Cepari Golf zet één van de grootste golfcompeti- ties in Nederland voor bedrij ven op touw. Doel hiervan is het beleven van het golfspel en het ontmoeten van nieu we ondernemers. Er zijn wedstrijden in acht provin cies. Op 12 oktober starten de kwalificatierondes voor Zee land in Goes. Geïnteresseer de bedrijven kunnen zich in schrijven via: www.cepari- golf.nl. Jerina Brasser van Zeeland in accommodatie Vakantiecentrum Serooskerke foto: leon janssens De Hypotheker doet iets extra's voor starters foto: p.r. Johanneke de Vries in haar culinaire winkel foto: leon janssens

de Faam | 2007 | | pagina 30