hlERENDA' DE TROUWE VRIEND "Goblin Farm" Donderdag 4 oktober "Huiduc" Zeeland Dierendag Postzegelvel 'Bedreigde Dieren' HUISDIERENSPECIAALZAAK Dierenpension Huisdieren uitvaartcentrum WERELDDIERENDAG 2007 DISCUS HUISDIERENSPECIAALZAAK DE TROUWE VRIEND Stunts blijven oefenen dé Weekkrant De. Faam DONDERDAi OKTOBER Het verwennen van uw huisdier is nog nooit zo leuk geweest als op Vrijlandstraat 43-45 in winkelcentrum Dauwendaele Middelburg - tel. 0118-640118 Voor een goede verzorging van uw huisdier(en) Brasser's Korenmolen -DIERENSPECIAALZAAK- Ifoor het begraven of cremeren van uw huisdier(en) Woensdag 26 september 2007 - Pagina 29 Op 4 oktober wordt overal ter wereld stilge staan bij de rechten van de dieren in onze samenleving. Dat heeft alles te maken met de sterfdag van Sint Franciscus van Assisi (1181-1226), de grondlegger van de kloosterorde der Franciscanen. Uit de ver halen over het leven van deze heilige zijn vooral die over zijn liefde voor de natuur en de dieren tot de verbeelding gaan spreken zowel bij katholieken als bij protestanten. Met name de uit de geschiedschrijving bekende preek van Franciscus tot de vogels heeft steeds opnieuw inspiratie gegeven. In de twintigste eeuw ontstond er een sterke opleving in de belangstelling voor Franciscus als dierenvriend. Die belangstelling heeft zeker meegespeeld toen in 1929 tijdens een internationaal congres van verenigingen voor dierenbe scherming in Wenen de sterfdag van de heilige Franciscus werd uitgeroepen tot internationale dag van het dier. In Nederland werd in 1930 voor het eerst dierendag gehouden. 66 jaar eerder, in 1864 was in Den Flaag de Flaagsche Vereniging tot Bescherming van Dieren opgericht in navolging van al bestaande verenigingen elders in Europa en als eerste van een reeks plaatselijke verenigingen in Nederland. In 1877 werd haar naam veranderd in Landelijke Vereeniging en onder die naam sloten de meeste lokale vereningen zich aaneen. De belangrijkste doelstellingen van de Ver(e)eniging (afgekort: de Dierenbescherming) waren en zijn nog steeds de tot standkoming van de wetge ving voor dieren en de controle op de nale ving van dierenwetten. Na de eerste Wereldoorlog begon zij ook voorlichting te geven via brochures, folders, film, krant, radio en televisie. Dierendag werd vanaf 1930 de belangrijkste dag in het jaar voor het houden van voorlichtingcampagnes. Dierendag is door de internationale vereni gingen van dierenbescherming ingesteld als wereldthemadag om het publiek bewust te maken van het idee dat dieren rechten hebben en beschermd moeten worden. Het verschijnsel themadag of dag in het teken van een bepaald idee bestond in 1929 nog relatief kort. Het was een nieuw middel om te wijzen op de onderge schikte positie van bepaalde groepen en op veronachtzaamde vraagstukken in de samenleving. Dierendag sloot als betrekkelijke nieuwe ling in de reeks aan bij (inter)nationale dagen als de dag van de arbeid (1890), vrouwendag (1910), moederdag (ca. 1914) en boomplantdag (1919). In samenwerking met Diergaarde Blijdorp presenteert TPG Post op 4 oktober een heel bijzonder postzegelvelletje ter gele genheid van Wereld Dierendag en het 150-jarig jubileum van de Diergaarde in 2007. Het postzegelvelletje vraagt aandacht voor diersoorten die wereldwijd met uitsterven worden bedreigd. Moederolifant Irma kreeg symbolisch ten overstaan van de pers een reuzenkaart van dochter Dina. Uiteraard mét een bedreigde-dierenpostzegel erop. Op het zegelvel zijn twaalf dieren afgebeeld die in Diergaarde Blijdorp voorkomen en daar te bewonderen zijn. Ton Dorresteyn, directeur van Diergaarde Blijdorp: "We zijn trots in Blijdorp op deze bijzondere zegels. De postzegels zie ik als ambassadeurs voor deze twaalf bijzondere diersoorten die allemaal in Blijdorp voorko men en helaas allemaal met uitsterven worden bedreigd." UW HUISDIEREN SPECIAALZAAK Omdat wij weten dat uw huisdier u lief en dierbaar is, maken wij het op ZATERDAG 29 SEPTEMBER wel heel aantrekkelijk, zowel voor uw huisdier als uw beurs. Wij geven de gehele dag 15% korting* op het gehele assortiment. En Wist u al dat heel veel artikelen bij ons sowieso al messcherp geprijsd zijn? Royal Canin en Eukanuba grootverpakkingen, Biokat's kattenbak vulling, hondenbenches, kattendeurtjes, aquariumplanten enz. enz. koopt u bij ons tegen de scherpste prijs. Tevens ontvangt u bij besteding vanaf 15,- een leuke attentie! Welkom bij de leukste en goedkoopste Huisdierenspeciaalzaak van Middelburg. 'Uitgezonderd aanbiedingen Alleen op zaterdag 29 september. OP OP Theo en Mies Prins, Boerendijk 4 4451 RK Heinkenszand, tel.:0113-561504 Oostweg 2, 4373 RA Biggekerke Tel/fax: 0118-551323 Geopend: di. t/m vrij.: 9.00-12.00/ 13.00-18.00 Zaterdag: 9.00-12.00/13.00-17.00 Zondag en maandag gesloten. DIERENDAG Theo en Mies Prins, Boerendijk 4 4451 RK Heinkenszand, tel.: 0113-561504 Een van de pareltjes op de oude Playstation 1 was 'Stuntman', een rijspel dat nou eens niets met racen te maken had. Nee, jij was de stuntman die met de auto een aantal stunts tot een goed einde moest brengen. Stunts voor grote speelfilms, wel te verstaan. De opdrachten va rieerden van 'Dukes of Hazzard' sprongen tot politie achtervolgingen. Stuntman Ignition doet dit alles nog eens dunnetjes over met uiteraard veel beter beeld en nieuwe voertuigen (motorfietsen!). Wat blijft is de moeilijkheidsgraad (hoog) en het feit dat je bepaalde stunts wel erg vaak opnieuw moet proberen om te slagen. De 'regisseurs' zijn tijdens de stunts bui tengewoon perfectionistisch en het verslavende van de game zit 'em in het perfect rijden van een scene. Dit maakt van Stuntman Ignition een erg spectaculair en spannend spel met een originele invalshoek. Voor fans van de oude Stuntman is dit een absolute topper, maar ook nieuwkomers kunnen zeker plezier beleven aan deze 'jongendroom in videogamevorm'. Voor: Xbox 360

de Faam | 2007 | | pagina 29