Onze Club Oldtimerdag Mi Gek van sloeproeien Meer informatie over dit evenement kunt u verkrijgen van: Jaap Bornkamp, tel. 06 29063727, bornkamp@zeelandnet.nl Sjaak v.d. Berg, tel. 0118-636414 06 55814987 tt^ï/ïHM'ffiiiilDe Faam Woensdag 26 september 2007 - Pagina 27 Sloeproeien is een loodzware sport. Niet alleen is kracht nodig, maar ook een sterke conditie beschikken foto: cor dorland door peter vrancken VEERE - Ze roeide vr eger bij Total, kreeg na een tip van een andere roeier dankzij De Schel de in Vlissingen een in slechte staat verkerende sloep te pak ken, bracht het vaartuig samen met haar partner binnen zes maanden weer in zijn authen tieke staat terug, richtte een ver eniging op en leeft zich nu met dames- sloeproeiteam De Zeeuwse Deernen hele maal uit op het water. Ze was wel zo'n tiendui zend euro armer geworden om de restauratie te bekostigen. In middels telt de vereniging vijftig leden en zijn er vier recreatie teams en een wedstrijdteam ac tief. Het brein, allesregelaar en de animator achter het team is Ron Nijs, achtenveertig jaar jong. „Het is een sport voor jong en oud. Ons jongste lid is 23, de oudste 63. Ik ben helemaal maf van sloeproeien. Iedere sport kost geld. Ga je wielrennen dan ben je veel geld kwijt aan een goede fiets. Ik heb vroeger ge zeild, maar dat vond ik toch te passief; Je kunt de zeilen en het roer vastzetten, maar dat lukt dus bij sloeproeien natuurlijk niet. Wij moeten altijd blijven roeien. Het is constant en hard werken. Je krijgt er zelfs blaren van op je handen". Nijs heeft in middels ook Ijk een trailer aan geschaft om de sloep naar de verschillende wedstrijden te vervoeren. „We doen mee aan alle Zeeuwse races en een aan tal wedstrijden in het land. We willen dolgraag meedoen aan de loodzware Harlingen-Ter- schellingrace, maar aan die wedstrijd mogen maar 130 roei ers meedoen en daarom staan we op de wachtlijst. Maar, over twee jaar willen we echt een wedstrijd in Venetië te roeien", klinkt het strijdlustig. Meer informatie bij: Ron Nijs: telefoon 0621590845. door marcel van der voort VEERE /PEKING - "Wij heb ben het gehaald!", is de eer ste reactie van Roland de Wit uit Veere als hij samen met zijn broer bij de finish in China is gekomen. De broers hebben de Amster dam-Peking Challenge met succes uitgereden. "Wij zijn ontvangen in de Ne derlandse ambassade. Heel sjiek. Terwijl wij nog onder het stof zaten", vertelt Roland met een lach. "Natuurlijk heeft de ambassadeur de Veerse vlag gekregen. Die hebben wij eer der in Moskou en in Mongolië uitgedeeld. Bij het halen van het eindpunt waren wij zo blij als een kind. Er was internatio nale pers en een groepje zin gende kinderen. Ook werd er champagne over de rijders heen gespoten", aldus Roland. Tijdens de rit heeft het avon tuurlijke tweetal het niet mak kelijk. Met het einde in zicht, krijgt de auto problemen. Pech zorgt er bijna voor dat de broers het op moeten geven. Uiteindelijk moeten ze verlo ren tijd inhalen. Roland: "In 48 uur hebben wij er maar 4 ge slapen. Zo konden wij de ach terstand kleiner maken. Mongolië is mooi, al zijn de wegen niet best. Als je daar overheen moet trilt alles aan de auto. De woestijn was saai om te rijden." Inmiddels zijn de broers thuis. ven en zich voor deze dag aangemeld. Zo zal er naast de bekende types "96" ook de minder bekende Saab Sonnett te zien zijn. Van Volvo worden alle beken de klassieke types verwacht; Katterug, Duett, Amazone, P1800 en de inmiddels klassiek geworden 142. Traditiegetrouw maken de deelnemers een rondrit van circa één uur over het eiland Walcheren. Verspreid over de dag vertrekken steeds 25 auto's van de Markt voor deze rondrit waarbij enkele van de mooiste plekjes van Walcheren aangedaan worden. Bij terugkomst op de Markt krijgt iedere auto speciale aandacht tijdens het "concours d'élegance". Voor de deelnemers is er een fotoherkenningwedstrijd. 's Morgens vroeg worden van enkele aanwezige auto's detailfoto's gemaakt. Deze foto's worden opgehangen en de deelnemers kunnen gaan zoeken van welke auto's de foto's gemaakt zijn. De voor de rondrit vertrekkende auto's worden vooraf gegaan door de Willie Ashman Original Jazzband die de hele dag in de straten van het centrum zal optreden. Op de Markt kan het mmmrnrnÊÊm* - publiek luisteren naar de inmiddels zeer bekende band "Cat Fish" met hun Cajun en ||f| la I Texmex muziek. Tijdens het festival Jazz by the Sea heeft deze band het enthousiaste publiek spontaan aan het dan sen gekregen. Ook in Middelburg zal er daarom ruim te voor het podium worden vrij gehouden. Jacques en Roland de Wit bezoeken de Chinese muur. foto: p.r. Op 29 september 2007 organiseert de Stichting Evenementen Middelburg in samenwerking met de gemeente Middelburg en Autobedrijf Melse b.v. de 9e Oldtimerdag. Een dag waarop zowel liefhebbers als eigenaren van klassieke automobielen kunnen genieten van wat er in het verleden aan moois is gemaakt en door trot se eigenaren op de weg wordt gehouden. Tussen 10.00 en 16.00 uur zul len op de Markt weer zo'n 100 auto's aan het publiek getoond worden. Het 60-jarig jubileum van Saab is aanleiding om dit merk in het bijzonder en de Zweedse auto- 's in het algemeen dit jaar in het zonnetje te zetten. Autobedrijf Melse b.v. pre senteert de nieuwe Saab 9.3 tegenover een oude Saab 96 uit 1963. Reeds vele bezitters van Saab's en Volvo's hebben aan de speciale oproep gehoor gege-

de Faam | 2007 | | pagina 27