VAN DE dé Weekkrant De Faam INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG I VEERE Woensdag 26 september 2007 - Pagina 16 INFORMATIE OVERHEID VRIJSTELLINGSPROCEDURE Veere - het gedeeltelijk veranderen van de kapconstructie Markt 41 (art. 15 Wet RO); Het (bouw)plan is (gedeeltelijk) in strijd met het bestemmingsplan. Wij zijn van plan vrijstelling c.q. vergunning te verle nen door toepassing van genoemd arti kel. In verband hiermee ligt het ont werpbesluit en de relevante stukken van 27 september t/m 8 november 2007 ter inzage. Gedurende de genoemde periode kunt u mondeling or schriftelijk een zienswijze tegen het bouwplan bij het college indienen. ONTWERPBESLUIT MONUMEN TENVERGUNNING Er is een ontwerpbesluit gemaakt op grond van de Monumentenwet 1988 voor: - het restaureren van de voorgevel Dunoweg 14 te Oostkapelle; Het ontwerpbesluit ligt van 20 septem ber t/m 7 november 2007 voor ieder een ter inzage. Tijdens deze periode kunt u schriftelijke zienswijzen over het ontwerpbesluit indienen bij het college. BOUW/SLOOP/AANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopvergun ning zijn ingekomen voor: Domburg - het rooien en opnieuw inplanten van bomen en struiken Domburgseweg 44; - het vernieuwen van een vrijstaande woning Schamsweg 2;(2e fase) - het bouwen van een garage Branding 9; Koudekerke - het slopen van een boerenschuur met bijgebouw Duinstraat 18; - het vergroten van een woning Mid delburgsestraat 63; - het vergroten van een woning Kerkstraat 7; Meliskerke - het vergroten van een kerkgebouw Valkenburgstraat 25; Serooskerke - het slopen van 2 groepshuizen Oostkapelseweg 32; - het vernieuwen van gevelreclame Toren straat 43 A; Veere - het plaatsen van een schuifpui in achtergevel en een zonnecollector op achter dakvlak Wagenaarstraat 31 Vrouwenpolder - het vergroten van een vakantiewoning Fort den Haakweg 23; Westkapelle - het slopen van een garage/berging de Casembrootstraat 19; - het veranderen van de benedenver dieping Weverijstraat 3; Zoutelande - het slopen van een woning Boudewijnskerke 74; - het veranderen van de zuid- en oost gevel Westkapelseweg 1 Wij wijzen u erop dat tegen deze aan vraag om een bouw-/sloopvergunning géén bezwaarschrift ingediend kan worden. Dat kan pas nadat op de aan vraag is beslist (in principe binnen 12 weken). VERLEENDE (BOUW/SLOOP/ AANLEG) VERGUNNINGEN/ MONUMENTENVERGUNNINGEN De volgende vergunningen zijn ver leend: (tussen haakjes staat de datum van verzending) Biggekerke - het veranderen van de bestemming Schuitvlotstraat 47;(12-9) Domburg - het wijzigen van een vergunning voor het bouwen van een hoofdgebouw en 2 koetshuizen met garages Dom burgseweg 49;(12-9) Gapinge - het vernieuwen van een jongveestal Meiwerfweg 10;(12-9) Koudekerke - het vergroten van een vakantiewoning Vebenabos 9;(12-9) - het bouwen van een woning Dishoek 24;( 12-9) Meliskerke - het vergroten van een kantoorruimte Dorpsstraat 6;(2e fase)(l 2-9) Oostkapelle - het plaatsen van een terrasoverkap ping Oosterpark 40;( 12-9) - het plaatsen van een serre/tuinkamer Brouwerijstraat 52;( 12-9) - het vernieuwen van opslagruimte Dorpsstraat 7;( 12-9) - het plaatsen van een serre Brouwerij straat 36;( 12-9) Serooskerke - het vergroten van een kantoor Toren straat 15;(12-9) Veere - het plaatsen van een tuinmuur met poorten Kapellestraat 12;( 12-9) - het plaatsen van een foiletunit Veerseweg 87;( 12-9) Vrouwenpolder - het vergroten van een woning Pelgrimstraat 1 ó;(l 2-9) Westkapelle - het vergroten van een woning Joossesweg 117;( 12-9) Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken tegen de verleende vergunningen en verleende vrijstellin gen. (Zie: oezwaar, beroep en voorlo pige voorzieningen) U kunt de stukken inzien op het gemeentehuis te Dom burg. VERKEERSMAATREGELEN ZOU TELANDE IVM KUST/WANDEL MARATHON Wij hebben besloten tijdens de kust- en wandelmarathon een deel van de kern Zoutelande voor al het gemotoriseerde verkeer af te sluiten op zaterdag oktober 2007 vanaf 08.00 uur tot zon dag 7 oktober 2007 19.00 uur. De kern wordt afgesloten in de Langen- dam, ter hoogte van de kruising met de Duinweg, de Langstraat en het Willebrordusplein. Ook worden vanaf de Noordstraat, de Smidsstraat, de Timmermanstraat en de Zuidstraat lesloten. Parkeren in deze straten is toegestaan, uiteraard alleen in de gemeente Middelburg VERLEENDE KAPVERGUNNING De volgende kapvergunning is ver leend: - van Kleffenslaan, openbaar gebied achter nummers 42 en 44, drie beu ken. De vergunning ligt met ingang van 26 september 2007 tot en met 31 oktober 2007 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3 in Middelburg. Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de datum van verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Het besluit is verzonden op 12 septem ber 2007. De bezwarentermijn loopt van 19 september 2007 tot en met 31 oktober 2007. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffie recht verschuldigd. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, UD 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voor nemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening onder voorwaarden vrijstel ling te verlenen van het bestemmings plan 'Griffioen I' ten behoeve van net starten pedicuresalon in een klein gedeelte Beukenlaan 6. Het ontwerpvrijstellingsbesluit met de relevante stukken ligt gedurende zes weken, van 28 september tot en met 8 november 2007, ter inzage bij de vak balie van de dienst Ruimte, Kanaalweg Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van bur gemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor het kenbaar maken van een mon delinge zienswijze binnen de genoem de periode is Het noodzakelijk vooraf een afspraak te maken via telefoon nummer 67 52 25. BESTEMMINGSPLAN BUITENGEBIED Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ter voldoening aan artikel 31 van de Wet op de ruimtelijke ordening bekend dat het bestemmings plan "Buitengebied Middelburg, 2e herziening" in werking is getreden en onherroepelijk is geworden. Tegen het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland was beroep ingesteld. De Raad van State heeft in de zaak op 12 september 2007 (zaaknummer 200608590/1) uit spraak gedaan en het beroep onge grond verklaard. Het bestemmingsplan is hiermee onherroepelijk geworden. Het bestemmingsplan kan desgevraagd op het stadskantoor bij de vakbalie van de dienst Ruimte worden ingezien. houders besloten het verkeersbesluit om het parkeren te verbieden op een aan de Topaasplaats te Middelburg gele gen parkeervak, behalve voor de gehandicapte waarvoor het parkeer vak is bestemd in te trekken. Tegen het besluit kan iedere belangheb bende op grond van de Algemene wet bestuursrecht tot 7 november 2007 bij burgemeester en wethouders bezwaar door het indienen maken van een VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden op een aan de Westerscheldestraat 219 gelegen parkeervak, behalve voor de gehandicapte waarvoor het parkeer vak is bestemd. Tevens hebben burgemeester en wet gedagtekend en gemotiveerd bezwaar schrift. Degenen die een bezwaarschrift heb ben ingediend kunnen tevens op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet de Voorzieningenrechter bij de recht bank Middelburg verzoeken een voor lopige voorziening te treffen. U dient dit verzoek te richten aan de Voorzien ingenrechter, sector bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek worden griffierechten geheven. Het volledige venkeersbesluit ligt bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3 te Middelburg ter inzage. WET MILIEUBEHEER Ter inzage legging beschikking Aanvraag en beschikking Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat bij hen een aanvraag om een vergunning in het kader van de Wet milieubeheer is ingediend door Schoonmaakbedrijf Bleijenberg B.V. gevestigd Scheldestraat 98, 4382 LZ te Vlissingen, voor het ver wijderen van graffiti in de binnenstad van Middelburg voor een periode van nu tot 31 december 2010. Het betreft een bedrijfsmatige activiteit, waarop ontheffing wordt verleend op grond van artikel 10.30 en 10.63 van de Wet milieubeheer. Een beschikking is opgesteld waarin wij besluiten om de gevraagde vergunning te verlenen. parkeervakken en ook de bedrijven in deze straten blijven bereikbaar. Om dit goed te regelen worden verkeersste- wards ingezet, die bezoekers met name naar de gratis parkeerterreinen aan de Westkapelse Weg (PIMolenweg (P2) Wulkpad (P3) verwijzen. Ook voor het stallen van fietsen worden tijdens dit evenement speciale plaatsen gecre ëerd. WIJZIGINGEN KINDEROPVANGREGISTER 1Met ingang van 22 oktober 2007 opent Kinderopvang Walcheren het nieuwe kindercentrum Pien aan de Anthonissenstraat 25 in Koudekerke met 20 kindplaatsen voor buitenschool se opvang en 28 kinderdagverblijf plaatsen. 2. Bso Ons Uus en kinderdagverblijf Kwetternest, Vlissingsestraat 19 te Koudekerke, verhuizen per 22 oktober 2007 naar het nieuwe kindercentrum Pien en sluiten dus hun deuren. GEMEENTERAAD Donderdag 27 september 2007, aan vang 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis te Domburg. Agenda: - Spreekrecht voor de burgers over de geagendeerde en de niet-geagen- aeerde onderwerpen. (Voor aanvang van de vergadering melden aan de griffier) - Benoeming van leden voor de reken kamercommissie Veere. - de Jaarrekening en het jaarverslag 2006 MZW, onderdeel WVG. - de tweede kwartaalrapportage en derde begrotingswijziging SDW - de Structuurschets Veerse Dam. - het bestemmingplan Kom Biggekerke. - het bestemmingsplan Kom Meliskerke. - het gewijzigd vaststellen 3e herzie ning bestemmingsplan Buitengebied. - het voorbereidinasbesluit voor cam ping De Meerpaal in Zoutelande. - de geluidsnota gemeente Veere voor bedrijven. - de overdracht woonwagenstand plaatsen aan de woningcorporaties per 1 januari 2008. Inzage De aanvraag, de beschikking en ande re relevante stukken liggen vanaf don derdag 27 september 2007 tot en met woensdag 7 november 2007 elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur ter inzage bij de vakbalie Dienst Ruimte, Kanaalweg 3 te Middelburg. Inzage op donderdagavond dient voor af telefonisch bij de afdeling te worden aangevraagd (tel. 0118 - 67 52 43). Desgevraagd wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De beschikking is ten opzichte van de ontwerpbeschikking niet gewijzigd. Beroep Vanar vrijdag 28 september 2007 kan gedurende zes weken (tot en met 7 november 2007) beroep worden inge steld door belanghebbenden die een zienswijze naar voren hebben gebracht over het ontwerp-besluit. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Indien u een beroepschrift heeft inge diend en u bent van mening dat de onverwijlde spoed, gelet op de betrok ken belangen, dat vereist, kunt u tevens op grona van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht de Voor zitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, ver zoeken een voorlopige voorziening te treffen. Voor zowel het indienen van een beroepschrift als voor een verzoek om een voorlopige voorziening wordt grif fierecht geheven. - de Verordening rechtspositie wethou ders, raads- en commissieleden. - het onderhoud openbare ruimte Breezand II. - de reservewegen voor reconstructie van de Bosweg in Zoutelande. - de brandweerpost in Koudekerke. - de 9e Begrotingswijziging. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tij dens openingstijden inzien bij de centrale publieksbalie van het gemeen tehuis, Traverse 1 te Domburg. Open ingstijden van de balie zijn van maan dag t/m vrijdag dagelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op onze website www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/VOORLO PIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten die door de gemeente worden genomen kan een bezwaarschrift worden inge diend. Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslis sing heeft genomen: het college van B W, de burgemeester of de gemeente raad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken aan de hand van de argu menten die in het bezwaarschrift wor den genoemd en dan een nieuw besluit nemen. Niet iedereen kan tegen elk besluit een bezwaarschrift indienen. Iemand moet rechtstreeks gevolgen van dat besluit ondervinden. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorzie ning gevraagd worden bij de Rechtbank. Hiervoor zijn griffierechten verschuldigd. Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor informatie kunt u bellen: (0118) 555 444. Domburg, 26 september 2007 Burgemeester en wethouders van Veere BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: Belfort 33: plaatsen deurkozijn en balkon. Braakmanstraat 11ged. vernieu wen dakbedekking. Brandenburglaan 41: ged. verande ren voorgevel. Calandweg 44 te Arnemuiden: plaatsen gevelreclame. Dam 47-49: plaatsen ladderhaken/ veiligheidsvoorzieningen. Dam 53: ged. vernieuwen tuinmuur. John Lee Hookerstraat 8: plaatsen hekwerk/haagcombinatie. Markt 21: veranderen/vergroten restaurant. Mortiere: bouw 15 woningen. Watersniphof 19: plaatsen rookaf voerkanaal. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3, telefoon (0118 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een bouwvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden inge diend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, monumenten-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Ampèreweg 45: wijziging op een eerder verleende bouwvergunning d.d. 18 augustus 2007, wijzigen situ ering (19-9). Lees verder op pagina 17.

de Faam | 2007 | | pagina 16