Van Leerzem OPEN DAG 12 13 OKT. VOOR EEN STRALENDE LACH! Wijnkoperij Tnlv/"'iN/nnlDe Faam m Aktie Mansion House Whisky Malt Talisker WA* nu voor Bokma Jonge Jenever Di Saronno Amaretto Royalty Red Dommelsch Bier nü voor Le Causse Blanc 2006 voor 499 6 halen is 5 betalen! Le Causse Rouge 2006 voor 6 halen is 5 betalen! Molenwater 137,4331 SG Middelburg Tel 0118-61 33 38 Fax 0118-64 24 26 www.vanleerzem.nl pen dag vrijdag 12 oktober van 15.00 tot 18.00 zaterdag 13 oktober van 10.00 tot 15.00 uur Woensdag 26 september 2007 - Pagina 13 omersGenieten JL%te Fles 70 cl. van 11,99 nü voor in kado verpakking met 2 glazen Fles 70 cl. van 36,99 Fles 100 cl. van 12,99 nü voor Fles 70 cl. van 15,99 nü voor Fles 100 cl. van 10,99 nü voor Krat 24 x 30 cl. van 10,99 Vin de pays du Conté, Languedoc, France Deze wijn wordt gemaakt van Grenache, Colombard en Sauvignon Blanc en heeft een mooie strogele kleur. Is zeer elegant in de neus met hints van witte bloeme tjes en aroma's van grapefruit en groene appel. Fris in de mond en goed in balans met aroma's van citroen. Aanbevolen bij gegrilde vis, gevogelte in witte saus of als aperitief. Jong drinken. (4,16 per fles) Vin de pays du Conté, Languedoc, France Deze wijn heeft een intens rode kleur met een blauwe schijn en is gemaakt van Grenache, Merlot en Carignan. Complexe neus met hints van zeer rijp zwart fruit en kruiden. Is vol en krachtig in de mond. Heeft een lange afdronk. Wordt aanbevolen bij gegrild rood vlees en diverse kaassoorten. Jong drinken. (4,16 per fles) 499 Tandprothetische Praktijk Schippers opent een nieuw pand aan de Klarinetweg 16f in Middelburg. Om dit te vieren zetten we vrijdag 12 oktober en zaterdag 13 ok tober de deuren twee dagen open. Een tandprotheticus is gespe cialiseerd in het aanmeten en vervaardigen van gebitsprothe ses. De afgelopen jaren zijn de technieken voor het maken van gebitsprotheses sterk verbe terd. Tijdens deze open dagen zal ook Dyna, de fabrikant van implantaten, aanwezig zijn. Deze kan u de diverse mogelijkhe-- den omtrent de implantaten en andere soorten gebitsprotheses laten zien. Uiteraard kunt u ook langskomen voor informatie over "de gewone" of gedeeltelijke pro theses of om u te laten informe ren over de vergoedingen van uw zorgverzekeraar. In Nederland zijn er zo'n 3 mil joen mensen die een kunstgebit dragen. Meer dan de helft daar van ondervindt daarbij kleine tot grote problemen. Dat de meeste klachten tegenwoordig probleemloos kunnen worden verholpen is helaas nog onvol doende bekend. Veel terugke rende klachten, waar mensen liever niet mee te koop lopen, zijn pijnlijke rode mondhoeken, geïrriteerd tandvlees, spraak- belemmering en verminderd kauwvermogen. Het is bekend dat er zelfs maag- en spijsverte ringsproblemen en/of hoofdpijn en oorpijn uit voortkomen. Deze problemen die het traditionele kunstgebit met zich kunnen meebrengen, komen hoofd zakelijk doordat het kaakbot langzaam slinkt waardoor het gebit na verloop van tijd telkens weer zijn pasvorm verliest en los komt te zitten. Steeds weer terugkerende correcties zijn hier door noodzakelijk of dagelijks gepruts met kleefpasta's. Dat dit afbreuk doet aan het zelf vertrouwen van veel mensen is duidelijk. Opmerkingen als "ik durf mijn man geen echte zoen meer te geven" en "ik durf mij zonder kunstgebit niet te vertonen, ook al doet dat nog zo'n pijn" of "ik durf niet meer breeduit te lachen" worden vaak geuit. KLEINE INGREEP Gelukkig is er de laatste jaren in de wereld van de tandheel kunde veel veranderd en volgen de nieuwe technische mogelijk heden elkaar snel op. Dit geldt vooral voor het toepassen van kunstwortels of implantaten. Op dit gebied heeft zich een ware revolutie voltrokken. Vroeger was het nog een vrij stevige ingreep maar vandaag de dag stelt het vrij weinig meer voor. In twee bezoeken van ca. 30 minuten worden de implantaten, door tandarts-implantoloog H. de Nieuport die in de praktijk gevestigd is, in de kaak ge plaatst. Twee tot drie maanden later (ondertussen kan het oude kunstgebit gewoon worden ge dragen) wordt het kunstgebit er muurvast op geklikt. Het gevolg is dat het kauwvermogen weer helemaal terug is en er gerust in een appel of biefstuk kan worden gebeten. Ook komen de natuurlijke spraakklanken weer terug. KOSTEN IMPLANTATEN Er bestaan veel misverstanden over de kosten van een kunstge bit op implantaten. Het plaatsen van implantaten is een dure aangelegenheid, maar dat de behandeling vaak vergoed wordt vanuit de basisverzekering is nog onvoldoende bekend. Op dit moment is de eigen bijdrage maximaal 180. Niet veel om weer breeduit te lachen, eten en... zoenen. U BENT UITGENODIGD Wilt u meer weten over een kunstgebit op implantaten (klik- gebit) of wilt u gewoon een kijkje nemen in de praktijk, dan is een bezoek aan deze open dagen zeker de moeite waard. Op vrijdag 12 oktober van 15.00 uur tot 18.00 uur zaterdag 13 oktober van 10.00 uur tot 15.00 uur De behandelaars zijn dan aanwezig om al uw vragen te beantwoorden. Tandproth. praktijk Schippers Klarinetweg 16f Middelburg Tel: 0118-639875 U bent van harte welkom! Kijk ook op: www.gebitsproble- men.nl/tpschippers

de Faam | 2007 | | pagina 13