f Controle hondenbelasting Wat verandert er op Havendijk, Punt en Oostperkweg? dé Weekkrant De Faam Biblioservicebus staat in Middelburg Zuid King of the Channel Seniorenraad adviseert over welzijnsruimtes Woensdag 26 september 2007 - Pagina 11 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen De Biblioservicebus staat vanaf 28 september elke vrijdag van 16.15 tot 17.15 uur tegenover het wijkcentrum Palet, bij de ingang van Parkstate. De feeste lijke opening van de standplaats wordt verricht door wethouder Albert de Vries op vrijdag 28 sep tember om 16.15 uur. In de bus kunnen Middelburgers onder andere boeken, tijdschriften, puzzels, cd-roms en dvd's lenen. De dienstverlening gaat echter verder. Zo kun je er ook terecht voor post zegels, cadeaubonnen en kaartjes voor trein, bus en bioscoop. Ook is het mogelijk om te pinnen, een pak ketje en aangetekende brief te ver sturen, een kopietje te maken en is er informatie verkrijgbaar over dienstverlenende Zeeuwse organisa ties en de gemeente. In iedere wijk Gemeente Middelburg is druk bezig met de ontwikkeling van woonser- vicezones. Dit zijn wijken of kernen met allerlei typen woningen plus één of meerdere wooncomplexen met zorgwoningen. Daarnaast is in elke wijk een aanbod van welzijn en dien sten. In 2010 bestaat Middelburg uit negen woonservicezones. Het is de bedoeling om de diensten van de bibliotheek in elke woonservicezone aan te bieden. Voor wijkbewoners die zich niet meer zo gemakkelijk verplaatsen is het uit gebreide dienstenpakket dat de bus hen biedt een uitkomst. Bovendien is de dienstverlening een goede aanvul ling op de bibliothecaire dienstverle ning in de Middelburgse zorginstellin gen zoals die in het Grand Café Buitenrust. De bus is goed toeganke lijk en uitgerust met een rolstoellift en een solide trap. Voor meer informatie over de bus kunt u bellen met Jeanine Kool van de Zeeuwse Bibliotheek, telefoon 65 43 15. Wie wordt King of the Channel 2008? Dat wordt duidelijk op zaterdag 29 september. Vanaf 11.00 uur roeien de hele dag teams uit Middelburg en Vlissing- en tegen elkaar in het Kanaal door Walcheren. De individuele roeiteams kunnen een race winnen, maar in totaal kunnen de steden ook per race punten ver dienen. De stad met de meeste pun- Een van de taken van de Senior enraad Middelburg is het advise ren van het gemeentebestuur. Adviseur aan het begin van het plannenmaken, maar ook als kri tisch beoordelaar van plannen die klaar zijn. Het liefst geeft de raad haar mening vooraf. In grote lijnen heeft de seniorenraad veeh waardering voor de plannen die nu in voorbereiding zijn. Plannen die er van uit gaan dat iedereen in zijn of haar omgeving een ruimte kan vinden waar veel activiteiten kunnen worden georganiseerd voor de inwoners. Dus ook voor de senioren van Middelburg. Voor de welzijnsruimtes geeft de seniorenraad het volgende advies: Gebruik de bestaande deskundig heden in de wijken goed. Probeer niet zelf het wiel opnieuw uit te vin den, maar schakel bijvoorbeeld wijk- verenigingen in; Als een wijkvereniging voor een nieuw en beter gebouw meer moet gaan betalen bied ze dan een huur- gewenning aan, zodat ze niet hoeven te bezuinigen op activiteiten; ten ontvangt de wisselbeker. Uit elke stad doen zestien teams mee aan de wedstrijden. Zij roeien in sloepen en drakenboten. Ook gemeente Middel burg roeit mee. Het klapstuk is de race tussen de studententeams van de Roosevelt Academy en de Hoge school Zeeland. Die staat gepland tussen 16.00 en 17.00 uur. De finish is bij het kantoor van Rijkswaterstaat. www.kingofthechannel.nl In Middelburg moet u belasting betalen voor het houden van een hond. Voor zover bekend betalen vrijwel alle inwoners van de gemeente Middelburg die één of meer honden hebben dan ook hondenbelasting. Gewoon volgens de regels, dus zoals het hoort. Toch is een regelmatig terugkerende controle nodig om tot een goede uitvoering van deze belastingregeling te komen. Het is de bedoeling binnenkort een controle uit te voeren in de gemeente Middel burg. De controle wordt in opdracht van het gemeentebestuur uitgevoerd. In oktober gaan de controleurs op pad. Aan de hand van door het gemeentebestuur verstrekte informa tie over de woningen die bezocht moeten worden, belt de controleur aan. De controleur kan dus ook bij u aanbellen en enkele vragen stellen over het al dan niet hebben van een hond. Het is de bedoeling dat de con troleur de vragen aan de deur afhan delt. Als u niet thuis bent, wordt ter plaatste een oordeel gemaakt over het aanwezig zijn van één of meer honden. Vanzelfsprekend kunnen de controleurs zich legitimeren met een door de gemeente verstrekt legitima tiebewijs. Tarief hondenbelasting Volgens de door de gemeenteraad vastgestelde 'verordening hondenbe lasting' betaalt iemand voor het hou den van één hond 58,45 per jaar (2007). Mensen die twee - honden hebben betalen 116,90 extra, in totaal dus 174,35. Voor de derde en volgende hond moet per hond nog eens 116,90 extra betaald wor den. Aangeven van een hond. Wanneer u een hond heeft, bent u verplicht dit aan te geven. Misschien heeft u sinds kort een hond en bent u nog niet in de gelegenheid geweest daarvan aangifte te doen. Wij advise ren u daarmee niet te lang te wach ten. Het is uiteraard beter, dat u aan uw wettelijke verplichting heeft vol daan voordat de controleur komt. In de hal van het stadskantoor aan de Kanaalweg 3, liggen formulieren die u kunt gebruiken om aangifte te doen. Informatie Wilt u meer weten en heeft u nog vra gen? Bel dan met een van onze medewerkers van onze afdeling plan ning en control, telefoon 67 57 72. Wees voorzichtig met het afstoten van bestaande voorzieningen (bij voorbeeld de Molstraat). Laat eerst maar eens blijken dat nieuwe voor zieningen deze taak over kunnen nemen; Voorzieningen ontwikkelen kost (veel) geld. Geef duidelijk aan wat voorrang krijgt en wat u pas in een later stadium wilt realiseren; Ga niet zelf ruimten beheren, maar geef het beheer uit handen. Stel wel duidelijke voorwaarden vast. Met betrekking to de adviesaanvraag voor het gemeentelijk minimabeleid heeft de seniorenraad de gemeente geadviseerd om zelf de mensen op te sporen die recht hebben op deze regelingen. Dat kan door gebruik te maken van gegevens van de belastingdienst. Diverse gemeenten doen dit al. De Seniorenraad Middelburg wil graag de ogen, oren en woordvoer der zijn van de individuele 'senioren van Middelburg. Het secretariaat is te bereiken op telefoon 61 86 35 of per e-mail annekevr@zeelandnet.nl De huidige N57 op Walcheren voldoet niet aan de moderne eisen van doorstroming, (ver keersveiligheid en leefbaarheid. Daarom komt er een nieuw tracé, dat deels op het grondgebied van de gemeente Middelburg loopt. Met de komst van de N57 komt er een mooi netwerk van wegen buiten om Middelburg. Doorgaand verkeer wordt straks om Middelburg heen geleid. Op sommige wegen wordt het echter drukker als de N57 gereed is. Dit geldt voor de Oostperkweg, maar ook voor Havendijk en Punt. Deze wegen moeten de komende jaren anders worden ingericht, om de extra verkeersstromen op te kunnen vangen. Op 18 september werden de plannen gepresenteerd tijdens een inloopavond in het stadskantoor. Maar u kunt ze ook op internet bekij ken: www.middelburg.nl/projecten en plannen/N57 Autoverkeer op Oostperkweg, Havendijk en Punt De Oostperkweg wordt een belangrij ke entree van Middelburg. Behalve dat die entree mooi moet worden, moet de weg ook veilig en leefbaar zijn voor bewoners. In de eerste plan nen was sprake van een bochtaan passing, maar de gemeenteraad vindt dat niet voldoende. Daarom wil de gemeente de weg een stuk ver leggen en verbreden. Deze plannen moeten nog in detail worden uitge werkt. Op Havendijk en Punt wordt de weg breder voor auto's, doordat fiet sers en voetgangers hun eigen plek op de weg krijgen. Inkomende bezoe kers worden tijdelijk naar de parkeer plaats aan de Oude Veerseweg geleid. Dit terrein wordt uitgebreid, zodat er ruimte is voor 230 auto's. Te voet naar Ramsburg en Veere Op Havendijk en Punt krijgen auto's, fietsers en voetgangers elk hun eigen route als de N57 gereed is. Voorlangs de roeivereniging komt een voetpad, dat aansluit op het bestaande voetpad over de dijk. De bankjes die nu langs het water staan, komen terug als de weg is aange past. Roeivereniging Honte zal op de huidige locatie blijven en is nog steeds bereikbaar voor voetgangers en fietsers. Fietsroute naar Ramsburg Voor fietsers naar Ramsburg komt er een parallelweg langs Havendijk en Punt. Bij de Havenstraat komt dan een oversteekmogelijkheid voor fiet sers. Ook wil de gemeenteraad een langzaam verkeersbrug aanleggen tussen Ramsburg en de Kanaalweg. Die brug is nuttig en noodzakelijk ten behoeve van het fietsnetwerk in de stad. De nieuwe brug zal in de buurt van de Siloweg of de Nieuwlandse- weg komen. De plannen hiervoor zijn echter nog niet in detail uitgewerkt. Hoe gaat het verder? Na deze bijeenkomst worden de plan nen uitgewerkt tot een definitief ont werp. Hierbij wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met eventuele reacties die binnen zijn gekomen tij dens de inloopavond. Het college legt het definitief ontwerp voor aan de gemeenteraad. Als de raad de plannen goedkeurt, moet de gemeente een aantal ruimtelijke pro cedures opstarten. Dit zijn de forme le momenten waarop belanghebben den hun mening kunnen geven. De ruimtelijke procedures worden waar schijnlijk eind van dit jaar opgestart en duren ongeveer een jaar. De werk zaamheden aan de Punt starten dan medio 2009. Eind 2010 moeten alle werkzaamheden gereed zijn. Want dan is ook de nieuwe N57 klaar.

de Faam | 2007 | | pagina 11