Visuele én muzikale achtbaan Kinderduo op bres voor bos Macht door de katholieke Goed en kwaad bestaan niet MIDDELBURG I VEERE Michael Winterbottom maakt film over vermoorde journa rrayfflircrTiDe Faam Woensdag 19 september 2007 - Pagina 35 Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag dagelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uit zondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op onze website www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/VOORLO PIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten die door de gemeente worden genomen kan een bezwaarschrift worden inge diend. Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslis sing heeft genomen: het college van B W, de burgemeester of de gemeente raad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken aan de hand van de argumenten die in het bezwaarschrift worden genoemd en dan een nieuw besluit nemen. Niet iedereen kan tegen elk besluit een bezwaarschrift indienen. Iemand moet rechtstreeks gevolgen van dat besluit ondervinden. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen yan een bezwaarschrift ook een voorzie ning gevraagd worden bij de Rechtbank. Hiervoor zijn griffierechten verschuldigd. Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor informatie kunt u bellen: (0118) 555 444. Domburg, 19 september 2007 Burgemeester en wethouders van Veere '>VrVl V,SVi 'l-VNVN 'l VV£V« v wn Wi fïlVWV nn vn k SNSSSSSV» iN '_N ■>V»SSSSSSW1 Een nieuwe dvd van een van de grootste rockbands van het mo ment. Alleen, U2's Popmart Live From Mexico is inhoudelijk na tuurlijk niet bepaald nieuw te noemen. De dvd bevat een regis tratie van een concert van tien jaar geleden, ten tijde van het al bum Pop dat door de critici niet tot de beste U2-albums wordt gerekend. Maar op het grotesk aangeklede podium (met een metershoge citroen, het groot- ste beeldscherm ter wereld en replica's van werk van Popart- kunstenaars als Warhol en Haring) blijken de liedjes een stuk sterker dan op de cd. Mede daarom is Popmart Live From Mexico een visuele, niet te missen muzikale achtbaan die voor iedere U2-fan verplichte kost is. Voor de snelle beslisser is er bovendien een limited edition met bonusschijfje uitgebracht. Daarop vier nummers van het concert dat de leren in de zomer van '97 in De Kuip gaven. Pathfinder is een historische fantasy- actie film doorspekt met de nodige ge welddadige en bloedige horrorelemen ten. Het verhaal speelt zich af in het Amerika van voor Columbus. Eeuwen voordat de beroemde ontdekkingsrei- ziger voet aan land zette, baanden de vikingen zich al een weg door het nog onontdekte continent. Nadat een boot met vikingen strandt, wordt een jong blond kind achtergelaten. Hij wordt geadop teerd door een plaatselijke stam - The People of the Dawn - en groeit op als een belangrijk krij ger die diep van binnen weet dat hij anders is dan de ande ren. Dan vernietigt een viking schip zijn dorp en zweert hij wraak tegen zijn vroegere landgenoten. Pathfinder is vanaf 20 september te zien in de bioscoop. FOTO: 20TH CENTURY FOX Sinds begin september is de fami liefilm Ernst, Bobbie en de Gesle pen Onix ook op dvd verkrijgbaar. In de film proberen Ernst en Bob bie de komst van een asfaltfabriek te voorkomen, waarvoor een prachtig bos moet worden ge kapt. Wolter Onix, de directeur van de fabriek is van plan heel Nederland te asfalteren. Ernst en Bobbie willen hier een stokje voor steken en Onix daagt hen uit om een bijna onmogelijke opdracht uit te voeren: alleen als Ernst en Bobbie drie opdrachten succes vol weten uit te voeren, zal hij de wordt het bos gered. De extra's bestaan 'making of en een doe-boekje. niet bouwen en uit videoclips, de De nieuwste film van Eddy Terstall, Sextet, gaat zoals je misschien aan de hand van de titel zou verwachten over seks. Het is een komische raamvertelling over de Nederlan der en zijn relaties. Verschillende persona ges en hun bedverhalen passeren daarbij de revue, gespeeld door een sterke cast van be kende acteurs en enkele bekende Neder landers. Zo speelt Jan Mulder een ex-voet- baller en ietwat impotente schrijver die met een jonge bewonderaarster in bed belandt. Katja Schuurman speelt, een lesbienne die haar bed net zo lief deelt met haar vriendin als met Dieuwertje Blok of de 'Transsylvani- sche hulpstukken' Horace Cohen en Mare van Uchelen. Behalve het op hilarische wij ze aansnijden van thema's als metroseksu- aliteit of 'kunstmatige inseminatie' speelt Terstall voortdurend met vorm. Sommige scènes zijn in zwart-wit of volledig geani meerd en er is zelfs een historische flash back, waarin een Middeleeuwse knaap (Ty- go Gernandt) en een rapenverkoopster (Marlies Bark) samen het gezegde 'voor het zingen de kerk uit' introduceren in de Ne derlandse taal. En dan is Sextet ook nog eens een film-in-een-film. Een chagrijnige Vlaamse filmacademiedocent (Gene Ber- voets) onderbreekt regelmatig de film om zijn klas filmstudenten te vertellen dat ach ter al die 'onnozele vormdingetjes' en het vele 'onfunctionele naakt' in Sextet een ij- dele Hollander schuilgaat met vlassig rood haar en een flinke midlife crisis. Vanaf 13 september in de filmtheaters. FOTO: CINEMA DELICATESSEN. Met een Duitse paus aan het hoofd van de katholieke kerk in het achterhoofd, krijgt Magus, de broederschap van Arno Strobel net even iets meer impact. De aanslag die daarin op de paus wordt gepleegd heeft een achtergrond, die tot kort na de oorlogsjaren teruggaat. Een geheime - Simonische - broe derschap wordt in Zuid-Afrika opgericht met als doel via de rooms-katholieke kerk een - door Duitsers gedomineerde - wereldmacht tot stand te brengen. Het idee klinkt even krankzinnig als weerzinwekkend. Maar toch, het verhaal be gint op een moment in de geschiedenis dat er wel meer weer zinwekkende zaken hebben plaatsgevonden. De Duitsers hebben het boek, wellicht vanwege een gemeenschappelijk trauma, tot een bestseller verheven. De vraag hoe nuchter wij staan ten opzichte van de complottheorie, is waarschijnlijk bepalend voor het succes van het boek in Nederland. Arno Strobel, Magus, de broederschap, verscheen bij uitgeverij De Fontein en kost 16,95 euro. ARTHURJAPIN Holland Coffee verwoordt het treffend in de nieuwe historische roman van Arthur Japin. Hij benadrukt dat het verschil tussen goed en kwaad - meest al - slechts een kwestie is van de ma nier waarop je naar de zaken kijkt... Want, zegt hij, vrijwel niemand staat 's morgens op met het idee weer eens lekker slecht te gaan doen. Japin neemt de lezer mee naar een ingewik keld stukje van de Amerikaanse ge schiedenis. Met name door de ogen van Sallie (Granny) Parker volgt de le zer de strijd tussen de kolonisten in *OMAN Texas en de Comanche-indianen. Heel haar leven zou Gran ny er alles voor doen om de Comanche de voet dwars te zet ten. Met het bezoek van Quanah en het gesprek tussen de twee, blijkt de werkelijkheid nog hartverscheurender. Weer een echt boek voor de Japin-liefhebber, waar de emoties van af spetteren. En opnieuw op historische feiten gebaseerd. Fei ten die volgens Japin zelf nog veel gruwelijker zijn dan in het boek weergegeven. Arthur Japin, De overgave, is verschenen bij de Arbeiderspers en kost 18,95 euro. Mighty Ifelft De Britse regisseur Micha el Winterbottom heeft met films als 24 Hour Party Pe ople en vooral 9 Songs een aardige reputatie opge bouwd als het gaat om op vallende en controversiële films. In zijn nieuwste werk, A Mighty Heart, zien we Angelina Jolie in de rol van Mariane Pearl, de echtgenote van journalist Daniel Pearl die in 2002 in Pakistan ontvoerd en ver volgens onthoofd werd. kwam nooit terug. Danny's op standige geest en zijn onver schrokken geloof in de macht van de journalistiek brachten na zijn dood Mariane ertoe om te schrijven over zijn vermis sing en de gedreven zoekactie naar hem en zijn moordenaar in haar memoires getiteld A Mighty Heart: The Brave Life and Death of My Husband Da niel Pearl. Toen de beproeving begon was ze zes maanden zwanger van een zoontje dat Danny Adam hoopte te noe men. Ze schreef het boek om Adam zijn vader, die hij nooit zou ontmoeten, te la ten leren kennen. Mariane's moedige wens om uit te stij gen boven de verbitte- aatdie zo sterk vormt een monument voor de levensvreugde die ze met Dan ny deelde. A Mighty Heart draait vanaf 20 september in de bioscoop. FOTO: UNIVERSAL PICTURES INTERNATIONAL. Op 23 januari 2002 veranderde de wereld van Mariane Pearl voorgoed. Haar man Daniel, bureauchef voor Zuid-Azië van de Wall Street Journal was be zig met een verhaal over de 'shoe bomber' Richard Reid. Voor het verhaal moest hij naar Karachi, waar een tussenper soon hem toegang had beloofd tot een moeilijk te grijpen bron. Toen Danny naar de af spraak ging zei hij tegen Maria ne dat hij misschien te laat voor het eten zou zijn. Hij

de Faam | 2007 | | pagina 35