Walcheren Naaimachine bij La Vaca straalt De Ruyter Witlox Makelaardij Tyro Beauty Nails Tweede Witteveen Uit het Zakenhart van... dé Weekkrant De Faam Innovatief initiatief beloont met beurs Siesoo heeft geen apestaartje Kinder- en dameskledingbeurs Bio-releasemassage Woensdag 19 september 2007 - Pagina 30 Witlox makelaardij Vlissingen VLISSINGEN - Witlox Hy potheken is uitgebreid met Witlox Makelaardij, ook ge vestigd op Aagje Deken straat 91. "Alles onder één dak", stelt Richard Witlox vast. "en zo kunnen wij on ze mensen van A tot z bege leiden bij de aan- en ver koop van hun woning." Ri chard Witlox doet makel aardij en zijn broer Mathieu Witlox hypotheken. Boven dien geven zij bouwkundi ge adviezen zodat Witlpx drie disciplines in huis heeft. Richard Witlox: "Voor de klant praktisch en altijd persoonlijk contact met Mathieu of mij." Tele foon 0118-440254 en www.witloxmakelaardijnl Groeispurt MKB MIDDELBURG - Onder nemen is steeds populair der. De afgelopen drie jaar zijn er steeds meer bedrij ven opgericht. Doordat het het aantal bedrijven dat opgeheven werd in 2006 zich stabiliseerde, maakt het totale zakenle ven een groeispurt door. Dit blijkt uit het rapport Bedrijvendynamiek 2006 van de Kamer van Koop handel. Het rapport noemt 2006 een topjaar als het gaat om nieuwe ondernemingen: in totaal zijn 85.000 nieuwe bedrijven ge start. Terwijl het aantal op richtingen elk jaar is toegeno men, heeft het aantal op heffingen sinds vier jaar zich gestabiliseerd op 60.000. Van deze opheffingen ging zo'n ze ven procent gepaard met een faillissement. Dit percentage is al jaren min of meer stabiel. In 2006 is het bedrijfsleven per saldo met 60.000 bedrijven toegenomen. Op 1 januari 2007 bedroeg het totaal aantal bedrijven in Nederland hier door bijna 1,1 miljoen. Gemiddeld zijn 2 jaar na de start nog vier van elke vijf nieuwe bedrijven actief. On geveer 50 procent van alle ge starte bedrijven blijft tenmin ste 6 jaar bestaan. De laatste jaren is een lichte stijging van de overlevingskans van bedrij ven waar te nemen. Dit is niet alleen te verklaren door de over het algemeen betere eco nomische situatie in Neder land. Mensen bereiden zich ook steeds beter voor als ze een onderneming gaan begin nen. In 2006 zorgden de in totaal ruim 128.000 oprichtingen voor meer dan 145.000 nieu we arbeidsplaatsen. Door de opheffingen gingen 125.000 arbeidsplaatsen verloren, waardoor in 2006 per saldo ruim 20.000 nieuwe arbeids plaatsen zijn gecreëerd. De Randstadprovincies Noord-Holland, Zuid-Hol land en Utrecht zijn goed voor de helft van het aantal nieuwe bedrijven. In alle provincies neemt het aantal bedrijven per saldo toe. Het snelst (8%) groeit per saldo het aantal be drijven in de relaüef klein pro vincie Flevoland. In de provin cie Gelderland nam het aantal opheffingen in 2006 het meest af. In het rapport 'Bedrijvendy namiek' geeft de Kamer van Koophandel elk jaar een over zicht van het aantal bedrijven dat jaarlijks wordt opgericht en opgeheven in Nederland. MIDDELBURG - Bedenkers van een innovatief initiatief op het gebied van recreatie, toerisme, horeca of water sport maken kans op de In novatiesubsidie Toerisme 2007. Tot maandag 24 sep tember kunnen ideeën inge schreven worden via http://loket.zeeland.nl/sub- sidies/recreatie/. De beurs wordt uitgereikt aan het meest vernieuwende project in Zeeland. VLISSINGEN - Tyro Beauty Nails is vanaf 1 september te vinden op President Rooseveltlaan 768. "Tyro Beauty Nails is nagel studio, geeft opleiding tot nagelstyliste en is groot handel voor de nagelstyliste van nu", zegt eigenaar Bianca Dekker. "Vanuit huis begon ik met een web winkel maar dat nam zo een grote vlucht dat ik een grotere locatie zocht. Nu heb ik alles onder één dak en dat is ideaal." Zondag 30 september is Kennismakingsdag van 11.00 tot 16.00 uur. Tele foon 0118-460600 en www.tyrobeautynails.nl. MIDDELBURG - Vrouwen modeketen Witteveen spint garen bij de vergrijzing. De keten die zich richt op der tigplussers ziet de omzet jaarlijks toenemen en opent elk jaren nieuwe win kels. Witteveen, Lange Delft 117, is na Witteveen Vlissin gen de tweede vestiging in Zeeland. Witteveen is actu eel en modisch: "Wij vol doen hier aan een bepaalde vraag", aldus Nel Slabbe- koom van Witteveen. "De wintercollectie is binnen en de modekleur is purple." Witteveen biedt veel servi ce, grote paskamers en is rolstoelvriendelijk. Tel. 0118-614331 ofwww.witte- veen.eu OOST-SOUBURG - Op de zakenpagina van vorige week in De Faam is per abuis de verkeerde website van Hairstudio Siesoo in Oost- Souburg vermeld. Het goede adres is: www.hairstudio-siesoo.nl. MIDDELBURG - In jeugdge- bouw Hofpleinkerk in Mid delburg is op vrijdag 28 en zaterdag 29 september een tweede hands kinder- en da meskledingbeurs. Op vrijdag van 19.00 tot 20.30 uur en za terdag van 10.00 tot 11.30 uur. Voor meer informatie kunt u bellen naar telefoonnum mer 0118-614814. Bianca Dekker (rechts) in Tyro Beauty Nails. Witteveen in de Lange Delft VLISSINGEN - In het hartje van Vlissingen, in het Arsenaal Theater, was de glimlach op het gezicht van Michiel de Ruyter (zie foto) nog nooit zo groot geweest. Op woensdag 12 september reikte Harrie van Hal van Pri- mera Vlissingen, een cheque ter waarde van 3000 euro uit aan de organisatie Sail de Ryu- ter. Door Van Hal was de mer chandising van dit jaar opgezet en in de verkoopprijs was een bedrag meegenomen voor de organisatie van Sail. Resultaat: een cheque van 3000 euro en een stralende Michiel de Ruy ter. Het Nederlandse bedrijfsleven maakt een flinke groeispurt door. MIDDELBURG - Lies Franc- ke gaat deze week beginnen met bioreleasemassage cur sussen in Middelburg voor werkers in zorginstellingen en particuliere zorgverle ners. Met name chro nisch zieken, ge handicapten, de menterenden en mensen in de pal- liatieve fase kun nen veel baat heb ben bij deze vorm van massage. Met name zieken en stervenden heb ben een gebrek aan een lief devolle aanraking. De cursussen zijn bij de Stichting Padma. Meer informatie is verkrijg baar via: 0118-638662. MIDDELBURG - La Vaca Kre- atief, Herenstraat 4-6, voor zelf- maakmode plus alle accessoi res, heeft een wedstrijd georga niseerd waarbij een Elna 5100 computer naaimachine, nieuw model, gewonnen kan worden. Rijk-Jan Koppejan: "La vaca is Spaans voor koe. De bedoeling is nu dat men zelf een koe gaat maken. Knippen, breien, plakken, haken, quilten, naaien, borduren, wees creatief en maak een koe. Lever deze hier voor 1 december in, later krijgt men ze terug." Elke deelnemer ontvangt een naaischaar. Telefoon 0118-611169 of zie ook de website www.lavaca.nl Rijk-Jan Koppejan met de te winnen Elna naaimachine

de Faam | 2007 | | pagina 30