Evenementensubsidie en -kalender 2008 Bijeenkomst 'Rondom Arnemuiden' Het woord aan raadslid Wim Steketee Wijziging vertrektijden transferiumbus A Gratis inschrijving bij peuterspeel zaal Koekepeer en Bommes Wijkopruimweek in de Edelstenenbuurt Als u in 2008 voor een evene mentensubsidie in aanmerking wilt komen, stuur uw subsidie aanvraag dan op voor 1 oktober 2007. Wilt u op de evenementen kalender staan, dan moet dit voor 1 november aangemeld worden. Het formulier en de criteria waaraan de subsidieaanvraag moet voldoen kunt u vinden op de website van de gemeente Middelburg: www.middelburg.nl. Burgemeester en wethouders nemen op 20 novem ber 2007 een besluit over de inge diende verzoeken voor 2008. U krijgt voor 1 januari 2008 een brief waarin staat of het subsidieverzoek is geho noreerd. Evenementenkalender In Middelburg worden, vooral in de binnenstad, veel buitenevenementen georganiseerd. Dit varieert van ver schillende soorten markten tot muzi kale en sportieve evenementen. Op al deze evenementen komt veel publiek af; ze dragen dan ook bij aan de levendigheid en de aantrekkings kracht van de stad. De mogelijkheden voor het organise ren van buitenevenementen zijn niet onbeperkt. Zo wordt de druk op bepaalde data, vooral in de weekein den in de zomer, en locaties (vooral de Markt en het Abdijplein) steeds groter. Ook is niet elke locatie geschikt, bijvoorbeeld omdat bepaal de voorzieningen ontbreken, omdat de (verkeers)veiligheid in het geding is of omdat er onaanvaardbare over last ontstaat voor de (woonomge ving. En voor de meeste evenemen ten geldt dat er maar één evenement op één locatie tegelijk kan plaatsvin den. Om de planning en vergunningverle ning van de evenementen in goede banen te leiden, wordt net als vorig jaar een tijdplanning aangehouden. Organisatoren die in 2008 een (bui- ten)evenement willen houden, moe ten dit voor 1 november 2007 mel den bij de gemeente. Voor 1 februari 2008 krijgen de organisatoren bericht of hun evenement op de gewenste datum en locatie kan plaatsvinden en of een vergunning aanvraag kan worden ingediend. Bij knelpunten qua datum of locatie over legt de gemeente vóór vaststelling van de evenementenkalender met de organisator. Informatie Voor informatie over de evenemen tensubsidie kunt u contact opnemen met Tony van den Buuse van de afde ling Stedelijk Sociaal Beleid, telefoon nummer 67 56 41, e-mail: a.van.den. buuse@middelburg.nl. Voor de aanmelding op de evene mentenkalender kunt u gebruik maken van het "meldingsformulier voor activiteit/evenement op openba re grond" Het formulier kan worden opgevraagd bij de afdeling Vergun ningverlening en Handhaving: Peter Maas, telefoon 67 53 05, e-mail p.maas@middelburg.nl of David van de Voorde, telefoonnummer 67 53 55, e-mail d.van.de.voorde@ middel burg. nl. Overigens is aan alle bij de gemeen te bekende organisatoren van jaar lijks terugkerende activiteiten of eve nementen al per post informatie en een meldingsformulier toegezonden. Vanaf donderdag 27 september wordt er weer een winterdienst gereden. Dat wil zeggen dat de bus van lijn 63 alleen rijdt op donderdag en zaterdag. Mortiereboulevard-Nieuw Haven Donderdag en zaterdag Eerste rit om 10.00 uur, vervolgens elke 20 minuten tot en met 18.20 uur op donderdag en op zaterdag tot en met 17.20 uur. Op woensdag 26 september komt de adviesgroep 'Rondom Arnemuiden' bij elkaar. In de ad viesgroep zitten bewoners, be langhebbenden en ondernemers om advies uit te brengen aan de gemeenteraad over de herinrich ting van het gebied ten noord oosten van Arnemuiden. Parkeerbeleid binnenstad van Middelburg Als u dit stukje leest, is het een week geleden dat de informatiebijeen komst over de aanpassing van het parkeerbeleid in Middelburg heeft plaatsgevonden. De gemeente had voor de zoveelste keer voor ettelijke tienduizenden euro's een adviesbureau (deze keer weer eens Goudappel Coffeng) inge schakeld en uitgenodigd om de eer ste klappen van de woedende bewo ners van de binnenstad op te vangen. Een reeds jaren beproefde methode door de gemeente die nog steeds goed werkt. Na eerst een algemeen praatje gehouden te hebben over hoe gere nommeerd hun bureau wel is, begon de adviseur over het onderwerp. Ik heb aandachtig geluisterd, maar voor mij was er niets nieuws onder de zon. Kortom, weer eens wegge gooid geld! Hij orakelde onder meer dat de bewoners van de binnenstad dank baar moesten zijn dat zij daar woon den en dat dit best wat extra par- keergeld mocht kosten. Dit natuurlijk tot grote woede van de Het proces heeft tot nu toe geresul teerd in vier "dromen" hoe het gebied ingevuld zou kunnen worden waarbij het water centraal staat. Uit deze dromen zijn twee scenario's opge steld: het lichtblauwe scenario gericht op landschapsontwikkeling en enige woningbouw. En een don kerblauw scenario die wordt geken- bewoners van de binnenstad. Waarom heeft de gemeente nu dit onderzoek gedaan, terwijl een derge lijk onderzoek enkele jaren geleden ook al had plaatsgevonden? Echt niet om de parkeerdruk te meten, maar om latent een verho ging van de parkeertarieven te recht vaardigen. De bewoners van de binnenstad krij gen een tariefsverhoging van maar liefst 68 procent op hun toch al dure vergunning om het tekort van twee- merkt door water rondom Arne muiden. Tijdens deze bijeenkomst worden de scenario's vervolmaakt. U bent van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn. De bijeenkomst wordt gehouden in verenigingsgebouw De Arne en begint om 19.30 uur. honderdduizend euro per jaar op het parkeerbeleid op te hoesten. Wij als Middelburg Transparant heb ben steeds aangegeven dat de bewoners van de binnenstad een gra tis vergunning moeten krijgen om het gelijkheidsbeginsel te rechtvaardi gen. Immers, waarom moet de ene burger parkeerbelasting betalen en een andere burger niet? Daar komt nog bij dat de gemeente het mesje van twee kanten laat snij den. Bij de parkeerplaatsen van de bewoners van de binnenstad, waar voor zij hebben betaald, staan tevens parkeerautomaten. Dat betekent dat de bezoekers aan de binnenstad op de door de bewoners duur betaalde parkeerplaatsen gaan staan. Met name in het hoogseizoen kan het zijn dat bewoners van de binnenstad hun auto's buiten hun zone moeten par keren. Met hetzelfde mesje snijdt de gemeente de bewoners van de binnenstad dan in hun vingers! Wim Steketee Fractievoorzitter Middelburg Transparant E-mail: wsteketee@zeelandnet.nl www.middelburgtransparant.nl Bezoekers van de binnenstad van Middelburg kunnen gebruik maken van deze gratis transferiumbus. Ook Middelburgers kunnen kosteloos met deze bus naar de woonboulevard en natuurlijk weer terug. Op dinsdag 25 september orga niseert Kinderopvang Walcheren (KOW) in samenwerking met de gemeente Middelburg op twee peuterspeelzalen een Open Middag. Ouders en hun kinderen zijn welkom op peuterspeelzaal Koekepeer (Buitenhove 163) en peuterspeelzaal Bommes (Arnelaan 57), beiden in Middelburg. De middag is bedoeld om ouders en hun kinderen kennis te laten maken met een peuterspeel zaal. Ouders die hun kind op deze middag inschrijven hoeven geen inschrijfgeld te betalen. De leidsters staan van 13.30 tot In de week van 24 tot en met 28 september zal de gemeente Middelburg in samenwerking met de politie, Stichting Welzijn Mid delburg, Groenbedrijf L'Eté en Woongoed Middelburg extra aan dacht besteden aan de Edel- stenenbuurt. Op maandag 24 september geeft wethouder Huub van Klinken de aftrap voor deze actie. Door de verschillende partijen werd geconstateerd dat de leefbaarheid van de Edelstenenbuurt sterk terug loopt. Daarom is één van de redenen Nieuwe Haven-Mortiereboulevard Donderdag en zaterdag Eerste rit om 10.10 uur, vervolgens elke 20 minuten tot en met 18.10 uur, behalve op zaterdag dan gaat de laatste bus om 17.10 uur. 15.30 uur klaar om de kinderen en hun ouders te ontvangen, vragen te beantwoorden en eventueel te helpen bij het invullen van het inschrijfformu lier. Ook staat er iets lekkers en een verrassing klaar. Op een peuterspeelzaal spelen kin deren vanaf 2 jaar, twee keer in de week samen met andere kinderen. Ze doen mee aan allerlei activiteiten zoals samen liedjes zingen, knutse len, met water, zand en andere mate rialen spelen, voorgelezen worden of spelen in de kindvriendelijk ingerichte tuin. De peuterspeelzaal is leuk, goed voor de ontwikkeling van het kind en een goede voorbereiding op de basisschool! r voor deze actie de leefbaarheid in deze wijk weer nieuw 'leven in te bla zen, zodat de buurt weer een betere uitstraling krijgt. Het is namelijk altijd prettiger wonen in een buurt die heel en schoon is. Extra aandacht krijgt het groenon derhoud en de straten. Tegen bewo ners die hun afvalbak, aanhangwa gens en andere goederen op de openbare weg laten staan zal opge treden worden. Samen met de wijk bewoners en de andere partijen wil de gemeente Middelburg de buurt verbeteren.

de Faam | 2007 | | pagina 12