Extraatje voor chronisch zieken, gehandicapten en ouderen Informatiemarkt over fietsroute. Vreemdelingenloket naar Rijswijk De Faam Lilil Woensdag 12 september 2007 - Pagina 9 Fotografie: Mieke Wijnen Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Gemeente Middelburg wil dit jaar een extraatje geven aan chro nisch zieken, gehandicapten en ouderen vanaf 65 jaar. De uit voering van deze regeling ge beurt door de Sociale Dienst Walcheren. Chronisch zieken en gehandicapten Mensen met een chronische ziekte of handicap hebben vaak extra kosten die moeilijk aantoonbaar zijn. Speciaal voor deze mensen biedt gemeente Middelburg een extraatje van 250 euro. Wanneer u een kind heeft met een chronische ziekte of handicap en u heeft een minimumin komen kunt u ook hiervoor in aan merking komen. 65 jaar of ouder? De gemeente Middelburg wil door een eenmalig extraatje ouderen met een minimuminkomen stimuleren sociaal en/of cultureel actief te blij ven. Het extraatje bedraagt 115 euro. Bent u chronisch ziek of gehandicapt en 65 jaar of ouder, dan komt u mogelijk in aanmerking voor beide extraatjes. Wanneer komt u in aanmerking? Uw maandinkomen mag netto niet meer zijn dan: Personen 21 - 65 jaar Alleenstaande 914 Alleenstaande ouder 1.175 Echtpaar samenwonenden 1.305 Personen 65 jaar e.o. Alleenstaande 998 Alleenstaande ouder 1.230 Echtpaar samenwonenden 1.368 Bent u jonger dan 21 jaar of verblijft u in een inrichting (bv. ziekenhuis, psychiatrische inrichting, zorginstel ling) dan gelden andere bedragen. Deze kunt u opvragen bij de Sociale Dienst Walcheren. Als u alleenstaande bent mag het bedrag op uw bank-, giro- of spaarre keningen. en de waarde van uw auto en andere bezittingen samen niet meer zijn dan 5.245 euro. Bent u een alleenstaande ouder of samenwonend of gehuwd, dan mag deze maximaal 10.490 euro zijn. Heeft u een eigen woning, dan mag de overwaarde niet hoger zijn dan 44.300 euro. Hoe vraagt u het extraatje aan? Voor meer informatie of een aan vraagformulier kunt u contact opne men met de Sociale Dienst Walcheren, te bereiken van 9 tot 12 uur op telefoonnummer (0118) 43 27 40. U kunt het aanvraagformulier ook afhalen bij: de balie in het stadskantoor het Bureau welzijn en advies van de Stichting Welzijn Middelburg (Vlasmarkt 45) U kunt het aanvraagformulier ook downloaden via www.middelburg.nl onder het kopje 'werk en inkomen'. Hulp nodig? De medewerkers van de Formu lierenbrigade kunnen u gratis helpen bij het invullen van het aanvraagfor mulier. De Formulierenbrigade zit aan de Vlasmarkt 45 (Bureau welzijn en advies) van maandag tot en met don derdag van 9.00 tot 16.00 uur. De Formulierenbrigade is tevens te vin den in: Grand Café Buitenrust (Buitenrust straat 221) inloopspreekuur elke dinsdag van 9.00 tot 11.00 uur Het Palet (J. van Reigersbergstraat 2) vanaf 1 oktober. Wanneer het inloopspreekuur plaats gaat vinden wordt bekend gemaakt in de Faam. Bent u niet in staat om naar het spreekuur te komen dan kunt u bellen voor een huisbezoek. Bel voor meer informatie: (0118) 62 49 89. Aanvragen kan tot en met 31 decem ber 2007 voor een passende oplossing. Wilt u als vereniging meer weten over vrijwilligers, schrijf u dan in voor de themabijeenkomst 'Vrijwilligers in de Sportvereniging' van de gemeente Middelburg. Gemeente Middelburg biedt de vere nigingen de komende jaren kansen om informatie te krijgen van onder werpen die zeer actueel zijn binnen het verenigingsleven. Grijp deze kans aan om zaken bij te stellen of te ver beteren. Wat u van ons kunt ver wachten is, dat er elke twee a drie maanden een themabijeenkomst wordt georganiseerd en dat u als ver eniging de mogelijkheid heeft om u hiervoor inschrijven. De eerste bijeenkomst wordt gehou den op 1 oktober in de kantine van de Handbalvereniging E.M.M. (Nassaulaan 6). De bijeenkomst zal ongeveer twee uur duren en tevens is er de mogelijkheid om mee te den ken en te discussiëren met de aan wezige contactpersonen. Mocht u vragen hebben dan kunt u contact opnemen met projectmede werker Breedtesport. Patrick de Guchteneire, 67 57 97 of p.de.guchteneire@middelburg.nl Op woensdag 19 september is er een informatiemarkt. De bijeen komst begint om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De onderwerpen die aan bod komen, zijn de fietsroutes van de binnenstad naar de Mortiere en het rapport van de Rekenkamer over verbonden partijen. De informatiemarkt heeft tot doel de gemeenteraad te ondersteunen bij zijn onderzoeks- en ontwikkelings werk voor het politieke debat en besluitvorming. De markt is dan ook puur voor de informatievergaring. Tevens biedt deze bijeenkomst raadsleden de .kans om met burgers te praten. Naar aanleiding van bezoeken blijkt dat bij meerdere verenigin gen vraag is naar informatie over onderwerpen in de sportwereld en het verenigingsleven. Dit najaar neemt de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) de taken in het kader van de Vreemdelingenwet over van de gemeente. De gemeentelijke vreemdelingenloketten worden dan gesloten. Inwoners van de gemeente Middel burg zijn vanaf 15 oktober aangewe zen op het regionale loket in Rijswijk (ZH). U moet naar het IND-loket als u: een verblijfsvergunning regulier voor bepaalde tijd wilt aanvragen; uw verblijfsdocument kunt ophalen; een verblijfssticker kunt afhalen; informatie wilt over regulier verblijf in Nederland. Voor een bezoek aan het loket moet u een telefonische afspraak maken met de afsprakenlijn van de IND via het nummer 0900 12 345 61 0,10 per minuut). Informatie kunt u ook vinden op: www.ind.nl. De vakantie zit er weer op en de leerlingen van de groepen 3 tot en met 8 van het basisonderwijs kunnen na schooltijd weer mee doen aan sportactiviteiten. Op geven is niet nodig, je kunt langs komen wanneer je tijd en zin hebt. Er wordt in een gymzaal gespeeld. De kosten voor deze sportactiviteit 0,75 cent per deelname. De eerste keer is gratis. Ook is het mogelijk om een strippen kaart te kopen. Met de kaart kun je voor vijf euro tien keer sporten. Dauwendaele Roozenburglaan, dinsdag Groep 3 t/m 5: 15.30 -16.30 uur Groep 6 t/m 8: 16.300 -17.30 uur Stromenwijk Baarsjesstraat, dinsdag Groep 3 t/m 5: 15.30 -16.30 uur Groep 6 t/m 8: 16.30 - 17.30 uur Magistraatwijk Gymzaal Palet, woensdag Groep 3 t/m 5: 13.30 - 14.30 uur Groep 6 t/m 8: 14.30 -15.30 uur Groep 3 t/m 8: 15.30 -16.30 uur Nieuw Middelburg/Centrum Rotterdamse kaai, donderdag Groep 3 t/m 5: 15.30 -16.30 uur Groep 6 t/m 8: 16.30 - 17.30 uur Voor meer informatie kun je contact opnemen met Dennis Winne voor de Stromenwijk en Nieuw Middelburg/ Centrum, telefoon 67 56 76 of 06 46 40 64 97 'en Patrick de Guchteneire voor Dauwendaele en de Magistraatwijk, 67 57 97 of 06 46 40 64 96. Vrijwilligers in de sportverenging is hierbij een onderwerp wat veel genoemd is. Bijna elke sportvereni ging heeft wel eens te maken met een tekort aan vrijwilligers. Juist deze mensen, die veel tijd in hun vereni ging steken, zijn van essentieel belang om de vereniging staande te houden. Uit reacties blijkt dat een sportvereniging vaak niet weet welke weg de club moet bewandelen

de Faam | 2007 | | pagina 9