www.middelburg.nl f Raadsvergadering Inloopavond aanpassing Oostperkweg, Havendijk en Punt Het woord aan raadslid Hayati Akdag Veel belangstelling voor Open a Monumentendag A Middelburg pakt graffiti aan FifAWSMiffiffllPe FaamWoensdag 12 september 2007 - Pagina 8 De gemeenteraad komt op maan dag 17 september bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergade ring. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De stukken waar de raadsleden over praten liggen ter inzage in de informatiehoek van het stadskan toor. De agenda is onder voorbehoud. 1. Opening, mededelingen en vast stelling agenda 2. Vaststelling notulen raadsvergade ring 27 augustus 2007 3. Ingekomen stukken en mededelingen 4. Vaststelling van de bijdragen voor fractieondersteuning 2006 en wij ziging van de Verordening voorzie ningen voor ondersteuning van in de raad vertegenwoordigde groe peringen 5. Bestuurlijke tussenrapportage 2007 (zomernota) 6. Bijstelling kadernota 2008-2011 7. Verzoek om vrijstelling ex art. 19 lid 1 WRO voor de aanleg van een fietspad tussen de Stromenweg en de Abeelseweg 8. Aanvullende krediet voor aankoop regeling verwerving woningen Koningstraat en Korte Noordstraat 32 en 34 9. Overdracht woonwagenstand plaatsen aan woningcorporaties 10. Maatregelen t.b.v. verbetering verkeersveiligheid rotonde Schroeweg/Mortiere Raad op de radio Radiozender Coolfm is iedere raads vergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het ver loop van de raadsvergadering van 17 september en reacties van be stuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 21 september om 20.00 uur. Herhaling maandag 24 september om 20.00 uur. Door de nieuwe N57 gaat onder andere rond de Oostperkweg, Havendijk en Punt het een en ander veranderen. De plannen en schetsen daarvoor zijn klaar en worden op dinsdag 18 september tijdens een inloopavond gepre senteerd. De bijeenkomst is van 19.00 tot 21.00 uur in het stads kantoor. In maart konden de omwonenden al kennis nemen van de plannen. De afgelopen tijd zijn die verder uitge werkt. Op korte termijn gaat er niet zo veel veranderen al kunnen de plannen nog verder aangepast worden. Op de Oostperkweg is alleen een bocht verbreding gepland en gaat een stop verbod gelden. Verder komt er een vrijliggend fiets- en voetpad langs Havendijk en de Punt en komen er extra parkeerplaatsen op het bestaande parkeerterrein aan de Oude Veerseweg. Beste mensen, De meerderheid van de raad heeft op maandag 27 augustus besloten om de lichten op de Markt te vervangen en de bruggen te verlichten. De hele operatie kost een kleine vierhonderd duizend euro. Wij hebben als PPM tegen gestemd. Ongeveer tien jaar geleden is de markt heringericht na een langdurige discussie en rekening houdend met de wensen van de betrokkenen, vooral de wensen van de ondernemers en van de burgers. De gemeente had ongeveer tien jaar geleden opdracht gegeven aan ste denbouwkundige Trampert op de markt opnieuw in te richten. Tegelijkertijd kwam er een alternatief plan voor deze herinrichting van Koning/Snelders. Na langdurige discussies door de gemeentelijke commissie en het col lege werd er een compromis gevon den tussen de beide plannen. De hui dige lichten, de zogenaamde 'india- nentorens', is het resultaat van dit compromis. Deze zijn bewust geko zen na lange overpeinzingen: de markt zou minder verlicht zijn door de esthetiek van de omgeving en het gotisch stadhuis zou qua licht een dominante positie hebben. Tijdens de besluitvorming werd amper over de veiligheid van de Markt gesproken, omdat de Markt de meest veilige plaats van de binnenstad zou zijn. Bij de herinrichting van de Markt was de verplaatsing van de kiosken een groot struikelblok, helaas was dit niet gelukt. Na tien jaar komt het college met een Tijdens de avond kunnen belangstel lenden tekeningen bekijken, vragen stellen en reactie geven. Ook krijgen zij informatie over de ruimtelijke pro cedures. Die starten midden oktober. Gemeente Middelburg heeft ook plannen voor de herinrichting van Ramsburg op lange termijn. Hoewel deze plannen niet centraal staan tij dens deze avond, kunnen er wel vra gen over gesteld worden aan de pro jectleider. Tijdens de rondleiding in de Griffioen wijst gids Johan de Koning op de bouwstijl van de woningen. Tijdens de Open Monumentendag werden de gratis opengestelde monumenten druk bezocht. Het Zeeuws Museum spande de kroon met 2800 bezoekers. Ook de stadswandelingen hadden aan belangstelling niet te klagen. De een malige rondleidingen door het 't Zand en de Griffioen waren goed voor 70 personen elk. Dit jaar stonden de Moderne Monumenten centraal. Wilt u volgend jaar ook uw monumentaal pand openstellen dan kunt u contact opnemen met Annet Hannewijk, tele foon 67 52 82. Het thema voor 2008 is 'Sporen". voorstel om deze dure verlichting op de Markt te vervangen wegens onvei ligheid of andere wensen van een -aantal ondernemers. Er werden ook ideeën gelanceerd voor vervanging van de lichten in de binnenstad - met name in de Lange Delft - zonder een duidelijk plan hoe wij met die verlich ting willen omgaan. Tijdens de raads vergadering werden raadsleden gebombardeerd met een vrijblijvende intentieovereenkomst 'binnenstadver lichting' van de ondernemers, dat de ondernemers elk gewenst moment kunnen beëindigen. Zonder een toekomstvisie over wat wij willen doen met de verlichting van de binnenstad, hebben wij een slordi ge vierhonderdduizend euro uitge trokken voor iets dat in de praktijk voorlopig niet nodig is. Het zou beter zijn om een besluit te nemen voor het opstellen van een verlichtingsplan met een toekomstwaarde en daarna pas prioriteit geven aan de vervan ging van de lichten in de stad daar waar nodig is. Helaas heeft de meer derheid, met name de collega partij en, anders besloten. Namens de Politieke Partij Middelburg, Hayati Akdag De komende drieënhalf jaar houdt schoonmaakbedrijf Bleij- enberg zich bezig met het graffi- tivrij maken van muren en objec ten in de Middelburgse binnen stad. De eerste schoonmaakron- de is voor rekening van de gemeente. Uit onderzoek blijkt dat binnen de vesten en het Kanaal door Walcheren ruim drieduizend vierkante meter graffiti te vinden is. Graffiti ontsiert de monumentale binnenstad en is daarmee een gezamenlijk probleem van de gemeente, ondernemers en de bewoners. Een bestaand bouw werk mag niet in strijd zijn met de redelijke eisen van welstand. In dat kader is graffiti de verantwoordelijk heid van de eigenaar van een pand. Woningeigenaren kunnen, tegen gereduceerd tarief, een onderhouds contract afsluiten met Bleijenberg. Mocht er na de eerste schoonmaa- kronde weer graffiti op een pand zit ten, dan haalt het bedrijf het binnen een week weg. Alle graffiti's worden gefotografeerd en geregistreerd. De gemeente hoopt dat op die manier de daders beter zijn aan te pakken. Legaal spuiten De campagne draait niet alleen om het verwijderen van graffiti. Halt Zeeland gaat scholieren in de les bewust maken van schade en over last door graffitivandalisme. Ook maakt Halt duidelijk wat er gebeurt ais je wordt opgepakt. De gemeente wil graffiti niet uitban nen. Daarom komen er legale plek ken waar gespoten mag worden. Op alle andere plaatsen is het dan ver boden om graffiti aan te brengen. Plakvervuiling Naast graffiti gaat de gemeente ook plakvervuiling aanpakken. In de APV van de Gemeente Middelburg staat beschreven dat het plakken van aan plakbiljetten op de meeste plaatsen verboden is. De gemeente gaat har der optreden en de aanplakbiljetten verwijderen. De schoonmaakkosten worden verhaald op de organisatie van het evenement. Vrije plakplaatsen in de binnenstad zijn: - De plakzuil op het Molenwater bij Miniatuur Walcheren - De plakzuil in de Zandstraat, hoek Pottenbakkerssingel U kunt vergunning aanvragen voor de plaatsing van bijvoorbeeld borden rondom lantaarnpalen. Verder bekijkt de gemeente of er meer legale plak plaatsen kunnen worden gemaakt. Informatie De gemeente heeft een telefoonnum mer waar Middelburgers graffitiover- last kunnen melden: 67 53 22. Een meldingsformulier staat ook op www.middelburg.nl>Milieu en afval> formulieren>Meldingen of vragen over openbare ruimte. Een formulier voor het aanvragen van een vergunning voor aankondigings borden vindt u op www.middelburg.nl Stad Middelburg 8. Aanvraag formulieren aanvraagformulier ver gunning aankondigingsborden. Met vragen kunt u contact opnemen met Peter Maas op telefoonnummer 67 53 05 of stuur een e-mail naar p.maas@middelburg.nl.

de Faam | 2007 | | pagina 8