De Faam No-budget film Kindertniddag op zondag en woensdag Het klimaat- vraagstuk Awards Lklil Woensdag 12 september 2007 - Pagina 36 vlissingen schittert, huilt en lacht De Duitse regisseur Volker Schlöndorff krijgt de Lifetime Achie vement Award. Een Manier Om Thuis Te Komen - Umoja Live van Blof is een wereldpremière van formaat Bram van Splunteren laat met zijn film 'De miljoenen vrou wen die ik zou kunnen krijgen' zien dat je met erg weinig geld, veel enthousiasme en talent toch een uitstekende film kunt maken. Zondag 16 september 16.00 uur, nadien is er een talkshow met de regisseur. DOOR BO VAN SCHEYEN VLISSINGEN - Cine City in Vlissingen maakt zich op voor de negende editie van Film by the Sea. Het film evenement trekt jaarlijks meer dan 40.000 bezoekers. Vlissingen bruist, schittert, huilt en lacht van 14 tot en met 23 september. Het fes tival trakteert de filmlief hebber op een brede waaier aan films, concerten en ac tiviteiten. Blof heeft dit jaar een promi nente rol tijdens Film by the Sea. De Zeeuwse band loopt als een rode draad door het festival. Tijdens de officiële opening op vrijdag 14 september wordt de film Een Manier Om Thuis Te Komen - Umoja Live vertoond. Een wereldpremière van for maat. De avond wordt daardoor iets anders van setting dan de voor gaande jaren. Het wordt groot ser aangepakt en het is vooral voor genodigden. Zaterdag 15 september beleeft de Blof film de publiekspremiè- re en wordt afgesloten met een uniek optreden van de band. Het festival biedt de rest van de week een gevarieerd program ma met verschillende hoogte punten. We belichten er een paai'. Alle informatie over het festival is te vinden op www.filmbythesea.nl gisseur Volker Schlöndorff de Lifetime Achievement Award. Deze prijs wordt voor de zesde keer uitgereikt. Tot zijn oeuvre behoren films als Die Blechtrommel en Death of a Salesman. Het festival onthaalt dit jaar een acteur van grote faam, Sir Ben Kingsley. De Britse acteur heeft zijn roem te danken aan rollen als die van Itzhak Stern in Schind- ler's List en van Mahatma Gandhi. Hij ontvangt een Spe cial Award. Zondagmiddag 16 sep tember wordt een feest voor kinderen om nooit meer te vergeten. De film Azur en Asmar is een prach tige animatie, een Arabisch sprookje over twee jongens, de een blank, de ander donker. Sa men groeien ze op maar wor den op brute wijze van elkaar gescheiden. De film van Michél Ochelot gaat over samen leven met andere culturen. Daarna is er een fantastisch op treden van lad, muziek uit alle windstreken naar kinderen vertaald: meren gue, salsa, samba, flamenco en Afrikaanse muziekstijlen passeren de revue. Op woensdagmiddag be leeft Meet the Robinsons de Nederlandse premiè re met daarna muziek van de succesvolle band XYP. Donderdag 20 sep tember is de Neder landse première van Leo nardo Di Caprio's The lltli Hour. Deze film schetst de be langrijkste bedreigingen voor de aarde, maai' geeft tegelijkertijd ook oplossin gen door het vraagstuk we tenschappelijk te benade ren. Na de film vindt er een forum plaats met kopstuk ken van onder andere Gr eenpeace. Dit jaar ontvangt de Duitse re- Leonardo Di Caprio scliittert in The 1 lth Hour.

de Faam | 2007 | | pagina 36