Veivlakking van het cultuuraanbod in Zeeland is geen uitzondering 15 iaar patiëntenservice Zoekt u een hulp in de huishouding? Stichting Arduin Zorgmedewerkers m/v dé Weekkrant lüe Faam Kies dan Stichting Domestica. Wij bieden u deze hulp! DOJVfiSTiGA Contactpunt :W\\' Woensdag 12 september 2007 - Pagina 24 Onze medewerkers zijn goed opgeleid, gemotiveerd en betrouwbaar. Wij werken op Walcheren voor: - particulieren; - PGB'ers; - Vereniging van eigenaren; - kleine bedrijven. De uurprijs voor particulieren en PGB'ers is 12,50. Interesse? Neem dan contact op met mevrouw G. Pattiasina of bezoek onze website. Vrijlandstraat 33d, 4337 EA Middelburg Tel.: 0118-65 75 10 Fax: 0118-65 75 39 info@domestica-services.nl www.domestica-services.nl Wonen en werken voor mensen met mogelijkheden Ondersteuning verlenen aan mensen met een verstandelijke beperking. Dat doe je natuurlijk bij Stichting Arduin. Stichting Arduin: een dynamische organisatie ten dienste van mensen met een verstandelijke beperking, actief in het gestalte geven aan moderne inzichten in de zorg- en dienstverlening. Kernbegrippen zijn: autonomie, zelfbepaling, ondersteuning en dialoog. Voor meer informatie over onze organisatie en visie: www.arduin.nl. In een aantal woningen op Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland zijn vaca tures met uiteenlopende contractgrootte, waardoor wij op zoek zijn naar Wie ben je en Er is een toename van cliënten, jongvolwassenen, met een lichte verstande wat kun je? lijke beperking, met een intensieve ondersteuningsvraag op basis van uitda gend gedrag. Arduin wil tegemoet komen aan deze ondersteuningsvragen, waarbij sprake kan zijn van gedragsproblematiek. Vanuit de visie Arduin staat ook voor deze cliënten genormaliseerd wonen en werken centraal. Er worden op korte termijn weer nieuwe woningen geopend om aan deze vragen te kun nen voldoen. Arduin biedt medewerkers coaching en training om specifieke kennis en vaardigheden op te doen of bij te houden, gerelateerd aan de onder steuningsvragen van deze jongvolwassenen. Je bent inventief en creatief in het zoeken naar ondersteunings- en ontplooiingsmogelijkheden van cliënten. Je hebt een afgeronde opleiding SPW4, SPH, verpleegkundige of vergelijkbare opleiding op niveau 4. Met respect en doorzettingsvermogen zet je je vakkennis en ervaring in voor cliënten. Evenwichtigheid, zelfstandigheid en een positieve instelling zijn eigenschappen die kenmerkend voor je zijn. Je bent in het bezit van rijbewijs B en bereid te werken in onregelmatige diensten, waaronder slaapdiensten. Wij bieden: Een dienstverband van 14 tot 28 uur gemiddeld per week op basis van een jaarcontract bij Stichting Arduin, met de mogelijkheid tot een vast dienstver band in de toekomst. De CAO Gehandicaptenzorg is van toepassing. Spreekt Laat dat dan schriftelijk weten voor 26 september 2007. Stuur je brief met da- de functie van rin je motivatie met je CV naar Stichting Arduin, t.a.v. de sector PO&O, Postbus zorgmedewerker 85, 4330 AB Middelburg, of mail naar P0&0@arduin.nl o.v.v. ZM Arduin. Voor Arduin je aan? inlichtingen kunt u contact opnemen met Isabella Goeree of Maurits van Luijk, personeelsfunctionarissen, 0118-434535, of kijk op www.arduin.nl Janny Theune en Monique van Dal (rechts) verlenen patiënten dagelijks assistentie bij allerlei me disch gerelateerde vraagstukken, foto: bo van scheyen door bo van scheyen VLISSINGEN- Ziekenhuis Wal cheren in Vlissingen had vijf tien jaar geleden de Zeeuwse primeur om als eerste zieken huis in Zeeland een eigen Pa tiënten Service bureau (PSB) te openen. Op 15 september 1992 ging het bureau officieel van start. Dankzij de sponsoring door het Ziekenfonds Midden- en Noord Zeeland kon er bij de ingebruikname van de nieuw bouw ruimte worden gemaakt voor een servicebureau voor patiënten. Anno 2007 ontvangt het bureau meer dan vijfduizend bezoekers per jaar, een verdubbeling in vergelijking met tien jaar gele den. Monique van Dal en Janny Theune, beiden verantwoorde lijk voor dagelijkse contacten met de patiënten, verwachten dit jaar zelfs nog meer bezoe kers. De patiënt is gewoon mondiger geworden en de klachten ne men toe. Er bestaat daarnaast ook een grotere behoefte aan informatie. Monique van Dal vertelt: "Patiënten weten ons gelukkig steeds beter te vinden, of het nu gaat over informatie over een bepaalde ziekte of over het parkeerbeleid of er is een gegronde klacht richting de me dische zorg, we staan klaar om deze mensen van advies te voorzien en eventueel te bege leiden in het vervolgtraject. Voor veel mensen is het vaak moeilijk om de juiste weg te vin den. Bijvoorbeeld: soms wil ie mand inzage krijgen in het me dische dossier, dit moet dan schriftelijk worden aange vraagd. Voor velen is het niet zo eenvoudig om een brief te schrijven, wij helpen de patiën ten daar dan mee." Het Patiën ten Service Bureau is er niet al leen voor patiënten maar ook voor het personeel dat werk zaam is binnen het ziekenhuis. Soms ligt er iemand opgeno men die wat meer wil weten over een bepaald ziektebeeld of behandeling en dan kan de zus ter of broeder, zoals ze nog vaak genoemd worden, bij het bu reau terecht voor allerlei infor matie. Het PSB heeft een recht streekse verbinding met het Na tionaal Instituut voor Gezond heidsbevordering en Ziektepre- ventie(NIGZ), hierdoor is alle informatie die verstrekt wordt volledig up-to-date. Het zieken- VLISSINGEN - Het PSB is ook het contactpunt voor de vrij willigers van de gastendienst binnen het Ziekenhuis Wal cheren. De patiënten kun nen met hun vragen terecht bij de gastendienst die'ver volgens foldermateriaal en brochures aan de patiënt kan mee geven. Zelfs het archive ren van gevonden voorwer pen behoort tot de taken van het PSB. Het bureau is het aanspreekpunt binnen het ziekenhuis voor als de pa tiënt met vragen zit. Een af spraak maken is niet altijd nodig, iedereen kan vrijblij vend binnen lopen. Het Pa tiënten Service Bureau is te lefonisch, schriftelijk en per e-mail te bereiken. Voor in formatie: 0118-425000. huis heeft er groot belang bij in formatie via het PSB te ontvan gen zodat er adequaat gere ageerd kan worden op een klacht en er snel een bevredi gende oplossing komt voor alle betrokken partijen. door josie kneepkens RILLAND - De acteur Gijs Scholten van Asschat voert landelijk actie tegen de ver vlakking van het cultuur aanbod in theaters. Volgens Edo Douma, Communica tie Theaterproducties uit Vlissingen is Zeeland hierin geen uitzondering. "In de maand september staat er maar één toneelproductie. Jammer vind ik dat. In veel pro vincies, Zeeland is daarin geen uitzondering, bestaat het cultu rele aanbod nog maar uit lvijf- tien tot twintig procent toneel voorstellingen." Volgens Douma is er een steeds grotere toename van entertain- mentachtig theaterspektakel. "Veel getrommel op holle vaten en de wat risicovolle (maar ar tistiek interessante) theater voorstellingen komen daardoor steeds meer in de verdrukking. Extra effect is geestelijke ver vlakking. Hapklare brokken dus", zegt Douma. De acteur/regisseur weit dit aan de opkomst van cultuurtempels. "Bijna alle provincies willen een cultuurtempel. Op zich een mooi streven, maar het gebouw wordt het doel op zich. Om het gebouw draaiende te houden, worden de schouwburgdirec teuren gedwongen commercië lere voorstellingen te boeken". Podium Reimerswaal Podium Reimerswaal Jacques Boonman, programmeur van onder andere Podium Reimers waal is het daarmee eens: "Ik begrijp het goed dat schouw burg directeuren daartoe ge dwongen worden, maar ik vind het wel jammer. Ik vind name lijk dat deze artiesten ook de kans moeten krijgen, ondanks dat ze misschien niet zoveel pu bliek trekken. Toch neem ik graag dat risico en boek ze. Ver der probeer ik het publiek te overtuigen dat ze één keer per jaar zichzelf eens laten verras sen door een artiest die ze niet kennen". Douma zou graag meer steun zien vanuit de Pro vincie. Bijvoorbeeld door scho len te betrekken of samenwer king met andere theatermakers, instellingen of festivals te stimu leren. "Ik zou het fijn vinden als we meer verbindingen zouden kunnen maken met elkaar. Nu lijken het allemaal eilandjes op een eiland" zegt hij teleurge steld. Nek uitsteken Jacques Boonman vindt dat er in Zeeland best wat program meurs rondlopen die hun nek uitsteken. "Kijk maar naar 't Beest en de samenwerking met Frank van Iersel van Uit in Vlis singen, die de serie nieuwe Theatermakers naar Zeeland halen. Ook Peijs was iemand die zijn nek uit stak om bijzondere dingen naar Zeeland te halen" zegt Boonman "Maar het is en blijft een moeilijk iets" zegt hij. "De programmeurs zitten regel matig bij elkaar om hierover te discussiëren. Maar wat de één risicovolle programmering noemt, ziet de ander weer an ders. Het is dus ook wel een vaag begrip" zegt hij peinzend. "Maar ik vind het belangrijk, dus probeer toch mijn steentje bij te dragen" besluit hij.

de Faam | 2007 | | pagina 24