Moeiteloos stoppen met roken kan! Bostoen BI Postbus 118 4)30 AC Termen. 0115-431464. www.bostoen.nl www.makeiteasy.nl. dé Weekkrant De Faam ROC-studenten runnen Middelburgs hotel BlWi Open dag bij De Mikke Levenslange garantie 'MAAK VAN UW TERRAS EEN TWEEDE HUISKAMER' I I» Woensdag 12 september 2007 - Pagina 23 Uitgeslapen aan het werk DOOR MARCEL VAN DER VOORT MIDDELBURG - Larisa Ba- log (18) loopt op donderdag om 7 uur naar buiten. Voor Hotel aan de Dam in Mid delburg zet ze een bord neer, hangt een spandoek op en vervolgens doet ze binnen in de hal het licht aan. Ze is één van de ROC- studenten die sinds vorige week het bedrijf runnen. Dan loopt het meisje de trap af richting keuken. Hier bereidt ze het ontbijt voor. Om 8 uur moet alles in orde zijn, dus werkt ze flink door. Eieren koken, croissants en pis tolets in de oven en een schaal met kaas en vleeswaren klaar maken. Ook doet ze melk en jus d'orange in kannen. Ze krijgt hulp van Jade van Hekken (18). Die is net als de rest keurig ge kleed. "Aanvankelijk kregen de meisjes van school rokjes. Dat vonden we niet gepast. Vervol gens was de keus aan ons, mits we een grijs of zwart streepje namen en het bij elkaar past", zegt van Hekken. Stoep vegen Om tien voor 8 wandelt Stefan van.den Dorpel (17) de keuken binnen. Uitgeslapen en vrolijk begroet hij zijn collega's Hij kent inmiddels zijn taken. On der andere de fietsen van de MIDDELBURG - Hotelma nager Marcel Fouraine is donderdagochtend in zijn 'nopjes. Alle zeven kamers zijn bezet. De studenten van ROC Zeeland die de hotel school doen zijn eigenlijk kwartiermakers. Deze twee dejaars mogen Hotel aan de Dam in drie en een halve maand opstarten. Het is bij zonder om te zien hoe de manager de eerste week het hotel leidt en ook tegelijk vijf studenten nuttige tips geeft. "Tot nu toe ben ik tevreden. Ze werken hard en de gasten reageren goed. Woensdag hebben de studenten een aantal Amerikaanse bezoe kers verrast op thee in de tuin", aldus Foudraine. Maandag 24 september is er vanaf 10.00 uur aan de Dam 31 een open hotel. medewerkers in de kelder zet ten en de stoep vegen. "Ik heb drukke dagen achter de rug. Maar het is leuk. Dit doe ik twee weken lang. Daarna krijg ik an dere werkzaamheden", meent Van den Dorpel. Even later gaat hij samen met manager en begeleider Marcel Foudraine de Empire Suite schoon maken. Het bedden verschonen is een slag die Van den Dorpel zich Het ROC huurt voor studenten Hotel aan de Dam zodat ze kunnen opdoen. meester begint te maken. Zijn begeleider geeft hem compli mentjes. Tapijtreiniger Als extra is een tapijtreiniger ge huurd. Lennard Borgo (18) komt hierbij helpen. Hij mag la ter beginnen. Een dag eerder heeft hij tot 23.00 uur gewerkt. De studenten bekijken zorgvul dig de gebruiksaanwijzing van de tapijtreiniger. En binnen kor te tijd hebben ze alle vloeren opgefrist. "Deze week doe ik de huishouding en het ontbijt. Daarna ga ik de receptie doen. Lijkt mij leuk. Na deze opleiding wil ik naar de HBO", aldus Bor go- Donja Hartjes(18) richt haar aandacht op de receptie. "Dit is een kans die wij niet snel meer zullen krijgen. Dus vind ik dat wij ons moeten inzetten", be sluit ze. praktijk ervaring FOTO JAAP W0LTERBEEK De vorige uitbaters van het hotel exploiteren nu het naastgelegen café De Zwarte Ruiter. Hun witte hondje moet blijkbaar nog aan de nieuwe situatie wennen. Kwispelend sluipt de vier voeter regelmatig naar bin nen. DOOR TARA DE VRIEND MIDDELBURG - Vogel en Zoogdieropvang De Mikke in Middelburg houdt op zaterdag 15 september een open dag. In totaal heeft De Mikke dit jaar al 1783 dieren op gevangen. Dat is hon derdvijftig meer dan vo rig jaar. Beheerder Coby Louwerse en haar medewerkers heb ben dit jaar al 815 jonge die ren verzorgd. Van een Turk se tortelduif tot een merel en een reekalfje tot een bun- zinkje. De avonddiensten begonnen al een maand eer der dan in voorgaande jaren. Ook worden met grote regel maat oudere zieke en ge wonde dieren binnenge bracht. De Mikke wil de eenentwin tig jaar oude ziekenafdeling graag renoveren en hoopt hiermee volgende maand te kunnen beginnen. Ook komt er dan een nieuwe wasplaats voor olievogels. Tijdens de open dag kunnen bezoekers tussen 12.00 en 16.00 uur een kijkje nemen bij de roof vogels en uilen. Ook zijn er zeevogels, merels, eenden, egels en zelfs een nandoe te bewonderen. Een nandoe lijkt uiterlijk veel op een struisvogel, maar is kleiner en lichter. Kinderen kunnen meedoen aan een soort quiz en de beste deel nemers ontvangen een leuke prijs. De Mikke is te vinden aan de Koudekerkseweg 131a. Meer informatie via 0118-628288. Door Margon van den Berg Make It Easy VLISSINGEN - Stel je voor hoe heerlijk het is om niet langer afhankelijk te zijn van die sigaret. Stel je voor dat niemand meer zeggen kan: 'Wat stink je, ben je nou nog niet gestopt?' Geen schuldgevoel meer naar je omgeving: ze roken mee, ze maken zich zorgen. Hoe vaak heb je niet te horen gekregen dat er een dag komt dat je spijt zult hebben? Maar stoppen met roken is zo moeilijk. Roken is een verslaving, dat weet iedereen. Een lichamelijke én geestelijke verslaving. Als je nooit gerookt hebt, is het zo makkelijk te zeggen: als je wilt stoppen, dan stop je er toch gewoon mee? Zo werkt het niet. Maar als een roker écht wil stoppen, geeft Make It Easy de garantie dat het gaat lukken. Binnen zeven dagen gaat hij of zij als niet-roker door het leven. Moeiteloos, dankzij de Make It Easy methode. Sinds de oprichting in 1994 heeft Make It Easy vele duizenden rokers van hun verslaving afgeholpen. Nu, 12.5 jaar later, zijn er drieënvijftig praktijken in Nederland waar therapeuten werken volgens de Make It Easy methode. Jasper is één van hen. Na zeven dagen is het 95% gelukt de sigaret vaarwel te zeg gen en na een jaar is het percen tage dat niet rookt nog steeds bij zonder hoog: 75% (onafhankelijk onderzoek derden). Maar Make It Easy streeft naar een rookvrij Nederland en geeft daarom levenslange garantie op de behandeling. Gaat men geduren de de eerste zes maanden toch de fout in, dan is een herhalings behandeling geheel gratis. Daarna betaalt men slechts het consult. Jongeren tot 18 jaar behandelt Make It Easy gratis. De Make It Easy-methode heeft overeenkomsten met acupunc tuur. Bij het oor worden met een elektronische 'verklikker' bepaal de zenuwbanen opgezocht. Als dat zoekertje een signaaltje afgeeft, drukt Jasper er snel en pijnloos drie zeer kleine, steriele puntjes in. De puntjes worden ge plaatst op de uiteinden van de zenuwbanen, die het signaal 'ik wil een sigaret' naar de her senen sturen. De puntjes onder breken dat verslavingssignaal. Door de puntjes een week lang te laten zitten en meerdere malen per dag met een magneetje te activeren, verdwijnt de behoefte te roken. Zonder ontwenningsverschijnselen. Ongeveer een week later worden de drie puntjes vervangen door een nieuw puntje, waardoor er geen behoefte ontstaat meer te eten of snoepen. Met de Make It Easymethode is het dus mogelijk te stoppen met roken zonder afkickproblemen of dik te worden. Bij de Make It Easy methode die Jasper hanteert wordt gewerkt met kleine puntjes die pijnloos in het oor worden geplaatst op zogenaamde antirookpunten. Hierdoor worden de lichamelijke ontwenningsver schijnselen meteen onderdrukt Maar omdat roken meer is dan een lichamelijke verslaving alleen, maken ook de psychologische aspecten deel uit van de behan deling. Daarom maakt een training van ongeveer een uur deel uit van de eerste behandeling en krijgt iedereen een boekje mee. Ter onder steuning, want op het moment dat de puntjes zijn geplaatst, is alle behoefte aan nicotine verdwenen. Jasper van Well werkt uitsluitend op afspraak. Ook heeft zij ervaring met groepsbehandelingen voor be drijven. Om u nog beter van dienst te kunnen zijn, geven wij maande lijks behandelingen op donderdag in het CIG Zeeland, Edisonweg 41a, Vlissingen. Voor alle verdere informatie en voor het maken van een afspraak kan van 09.00 uur tot 21.00 uur gebeld worden naar 0174-213202. AtfEA AMBIANCE Ambiance Zonwering Teba Nationaal Livingstoneweg 8 4462 GL Goes tel.:0113-22 22 31 goes@ambiance-zonwering.nl www.tebazonwering.nl

de Faam | 2007 | | pagina 23