Mama Nieuw! k>jkshop .nii Middelburg kijkshop ].nl Meteen de beste keuze Lezers schrijven dé Weekkrant De Faam Woensdag 12 september 2007 - Pagina 17 op donderdag 20 september a.s. staan de deuren van LétÉ aan de Grevelingenstraat 16 te Middelburg wagenwijd open - voor iedereen die graag met eigen ogen wil zien wat er binnen en buiten LétÉ zoal gebeurt - voor ondernemers op Walcheren die zaken doen of gaan doen met onze productieafdelingen of met de afdeling Begeleiding/Detachering Kom kijken tussen 14.00 UUT en 20.00 uur en laat u verrassen door de diversiteit van de activiteiten en het enthousiasme van onze medewerkers Meer info: www.lete.nl Vooraf opgeven voor een rondleiding: bel 0118 630212 in de beer Openingsstunt! LEXMARK printer Z735 Snel en eenvoudig tekst en foto's printen Art.nr. 10 66 15 Vodafone Prepaid ALCATEL 0TE220 Art.nr. 11 28 51 jï Oral-B tandenborstel D79013 7.600 poetsbewegingen per minuut Art.nr. 10 83 34 "Prijs excL beltegoed. I. 10.- beltegoed 24.99. MIDDELBURG In De Faam van 5 september staat een wat ongelukkige fout. Paul van der Velde wordt geciteerd als 'hoofdredacteur van het Zeeuwse tijdschrift Noe'. Dat had moeten zijn: hoofdredacteur van het Zeeuws Tijd schrift. Dat is een Zeeuws magazine, geschreven in het Nederlands. Het tijdschrift Noe is een totaal andere uitga ve en bovendien volledig Zeeuwstalig. De bewering van de heer Van der Velde als zouden slechts een paar hon derd mensen in Zeeland dialect spreken klinkklare non sens. Naar schatting zijn een kleine 200.000 Zeeüwen een Zeeuws dialect machtig en gebruikt driekwart van hen dat dialect op regelmatige basis. Dat het Zeeuws als epige thuistaal een stapje terugdoet ten opzichte van het Neder lands, is naar ons idee overigens een hele logische en ge zonde ontwikkeling. Het Zeeuws heeft namelijk alleen een toekomst naast en niet in plaats van het Nederlands. Uw conclusie in de kop van het artikel ('Zeeuwse taele ver dwijnt') lijkt ons echter wat voorbarig; het aantal Zeeuws- taligen is in de meeste plaatsen al jarenlang stabiel. Alleen de mate waarin Zeeuws in bepaalde situaties (thuis, op school, op het werk) wordt gesproken, verandert. Je zou een en ander ook positief kunnen bekijken en conclude ren dat Zeeland op weg is een echte tweetalige provincie te worden. En dat het Zeeuws langzaam een volwaardig plekje naast het Nederlands aan het vinden is. Marco Evenhuis, Gravenstraat 14, Middelburg Dat er ook gadgets beschikbaar zijn voor de allerkleinsten, be wijst deze Bumbi Be ar. De knuffel kan worden voorzien van een foto én van een gesproken tekst van maximaal 10 secon den. Even in het handje van de Bumbi Bear knijpen en de stem wordt hoorbaar! Zo is - bijvoorbeeld - mama altijd dichtbij! De beer is geschikt voor kinderen vanaf 11 maanden en meer informatie is te vinden op www.trendyspeelgoed.nl.

de Faam | 2007 | | pagina 17