BLAUW GERUITE KIEL J MAATREGELEN STRANDCROSS 16 SEPTEMBER VLISSINGEN NIEUWSPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WERK IN UITVOERING ACTUEEL Er is een extreme storm op komst y Blijf je binnen? DAG VAN DE ZEEUWSE VISSERIJ \i- -fSüw uwr ti WOENSDAG 12 SEPTEMBER 200/ Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4 380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 rommunicatie@vlissincjen.nl wvw.vlissincjen.nl/gemeente Fotografie. Ruben Oreel REKENKAMERCOMMISSIE pe rekenkamerCeommissles) van Middelburg, Vlissingen en Veere hebben gezamenlijk on derzoek gedaan naar de ver bonden partijen waar de drie gemeenten In samenwerken, Het onderzoek Is afgerond en het eindrapport komt beschik baar, Pe resultaten van het on derzoek zullen door de verschil lende rekenkamer (commissies) afzonderlijk in de diverse raden gepresenteerd worden. De rekenkamercommissje Vlissin gen houdt hiervoor een bijeen komst op dinsdag 18 september 2007 om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Belangstellen den zijn van harte welkom. www.vlissingen.nt/ rekenkamer TENT OP EDAH TERREIN In het kader van Film by the Sea wordt, in de periode van 14 tot en met 23 september 2007 een tent geplaatst op het Edah-ter- rein. In deze periode kan er eni ge overlast en/of hinder plaats vinden voor cje omgeving. KALENDER Vrijdag 14 t/m 23 september Film by the Sea Cine City Zaterdag 15 september 10.00- 17.00 uur Dag van de Zeeuwse visserij Binnenhaven Zondag 16 september 12.00- 17.00 uur Strandcross Badstrand www.vlissingen.nl/uit mingsverkeer (bewoners) vanaf de kruising President Rooseveltlaan/ Burgemeester van Woelderenlaan tot aan de parkeerplaats aan de Kenau Hasselaarstraat. Van Cine City tot en met de ingang van de parkeerplaats aan de Kenau Has selaarstraat is tweerichtingsver keer toegestaan. Parkeerterrein Kenau Has selaarstraat De stadszijde van het parkeerter rein aan de Kenau Hasselaarstraat mag op zondag 16 september 2007 vanaf 9.00 uur worden ge bruikt als 'overloopruimte' voor het rennerkwartier. Overnachten is hier niet toegestaan. Oprit naar Boulevard Evertsen Op 16 september 2007 mag vanaf 8.00 uur de rechterrijstrook (tot aan de middenas van de weg) van de oprit als 'overloopruimte' voor het rennerskwartier worden gebruikt. Voor het bestemmings verkeer dient de linkerrijstrook vrij te blijven. gesloten voor alle verkeer. De Trompweg wordt niet afgesloten. Parkeerterrein Nollebos Het parkeerterrein Nollebos wordt aangemerkt als. renners kwartier. Op zaterdag 15 septem ber 2007 mag het parkeerterrein vanaf 18.00 uur worden gebruikt om te overnachten. Op het par keerterrein mag alleen in de par keervakken worden geparkeerd en wel zodanig dat het parkeer terrein toegankelijk is en blijft voor hulpdiensten. Op zondag 16 september 2007 vindt op het Badstrand de traditi onele strandcross plaats, georga niseerd door motorsportvereni ging 'De Uitlaat'. Tussen 12.00 en 17.00 uur stuiven de motoren weer door het mulle zand. Om het eyenement in goede banen te leiden, wordt een aantal maat regelen genomen. Boulevards afgesloten Op zondag 16 september 2007 zijn de Boulevard Evertsen en Boulevard Bankert (tot de Tromp weg) van 9.00 tot 17.30 uur af- Kenau Hasselaarstraat Op de Kenau Hasselaarstraat, van het Wooldhuis tot aan restaurant grand café Stefano's, mag op za terdag 15 september 2007 vanaf 18.00 uur de stadszijde worden gebruikt als rennerskwartier. Overnachten is hier toegestaan. De invalide-parkeerplaatsen blij ven wel beschikbaar. Op zondag 16 september 2007 wordt vanaf 9.00 uur eenrichtings verkeer ingesteld voor bestem De Kerkstraat wordt opnieuw bestraat. Omdat het een smalle straat is, is er enige overlast voor voetgangers. De werkzaamheden duren tot ca 21. september. Volgende week worden er riool werkzaamheden verricht aan de oevers van en onderdoor de Schuitvaartgracht, ter hoogte van de President Rooseveltlaan. Hiervoor wordt een tijdelijke damwand aangebracht in de watergang. Dit betekent dat het verkeer en de bewoners in de Rembrandtlaan en de Schuit vaartgracht ten noorden van de President Rooseveltlaan enige overlast kunnen ondervinden. De totale werkzaamheden zullen naar verwachting begin oktober weer afgerond zijn. Aan de Sloeweg/Hercules Segher- slaan starten volgende week de bouwwerkzaamheden voor een kantoor op het bunkerterrein. Nadat de bouwhekken zijn ge plaatst, volgt een onderzoek naar de draagkracht van de bodem. Vrij snel daarna wordt duidelijk wanneer de grond- en heiwerk zaamheden zullen starten. Fiet sers en andere deelnemers aan het verkeer, moeten rekening houden met overlast in de omge ving van de bouwwerkzaamhe den. De werkzaamheden duren ca. een jaar. www.vlissingen.nl/ werklnuitvoering Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten de Algemene plaatselijke verordening (APV) voor Vlissingen te wijzigen. De wijziging houdt in dat de burgemeester, als handhaver van de openbare orde, een gebied kan aanwijzen waarin het verboden is softdrugs te gebruiken of openlijk voor handen te hebben. De gemeentelijke opsporingsambtenaren en de politie mogen dit zogenaamde blowverbod handhaven. Politie en justitie zijn belast met de opsporing en vervolging van strafbare feiten. Het wijziging van de APV gaat niet van kracht voordat de gemeenteraad ermee heeft ingestemd. www.vlissingen.nl/college \l' O Ja. O Niet als ik ergens een afspraak heb. O Mijn auto is niet zo windgevoelig. Rampen vallen niet te plannen. Voorbereidingen wel. V Bereid je voor op crisis.nl en doe de test^^^ Op vrijdag 31 augustus jl. is het herdenkingsmonument op de be graafplaats van Oost-Souburg ont huld. Na een toespraak van Durge- meester A. van Dok - van Weele legden de 150 aanwezigen bloe men bij het monument. Na afloop van de bijeenkomst op de begraaf plaats was er gelegenheid om een kopje koffie of thee te drinken in De Zwaan. Voordat de begraafplaats werd her ingericht, zijn er foto's - gemaakt van de graven. Nabestaanden kunnen kosteloos één of meer dere afdrukken van een foto be stellen. Ook zijn plattegronden beschikbaar met een tekening van de oude en de nieuwe inrichting. Veel nabestaanden hebben al om een foto of plattegrond gevraagd. Voordat deze worden verstuurd, stelt het gemeentebestuur nog éénmaal ieder in de gelegenheid een aanvraag te doen voor een foto of plattegrond. Deze aanvragen kunnen tot uiter lijk 30 september 2007 worden in gediend. Hiervoor kunt u gebruik maken van het invulformulier, dat te vinden is op de website. www.vlissingen.nl/ begraafplaatssouburg Op 4 maart 1665 verklaarde Engeland opnieuw de oor log aan de Republiek, in middels was Johan de Witt erin geslaagd een sterke vloot op te bouwen. Michiel de Ruyter (der Staten rech terhand) werd dat jaar zelfs bevorderd tot opperbe velhebber van de vloot. In 1666 kon onze zeeheld vol trots zijn splinternieuwe ad miraalsschip De Zeven Pro vinciën betreden. Rond de pinksterdagen voltrok zich de beroemde Vierdaagse Zeeslag, die glansrijk door Michiel en de zijnen werd gewonnen. Met 'vlag en wimpel' zeilde hij naar zijn geboortestad Vlissingen. Raadspensionaris De Witt zorgde vervolgens voor een ware publiciteitscampagne voor zijn 'vriend' Michiel. www.400jaarmichielde- ruyter.nl Dit jaar hebben bezoekers van de Binnenhaven al marine schepen en fraaie tall ships kunnen bezichtigen. Aanstaande zaterdag kunt u in en om de vismijn moderne Zeeuwse vis sersschepen en historische hoogaarzen gaan bewonderen en zelf beleven hoe het is om op een schip te werken en te leven. Natuurlijk is er ook volop gelegenheid om de vangsten te proeven en zullen de traditioneel geklede garnalenpelsters de fijne kneepjes van het garnalenpellen prijs geven.

de Faam | 2007 | | pagina 11