f Bijdrage voor verbeteren speeltuin Invulling zuidkant omgeving Roggeveen Open Monumentendag Middelburg Open Monumentendag 8 september 2007 de Weekkrant De Faam Woensdag 5 september 2007 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Aanstaande zaterdag is het Open Monumentendag. In Middelburg worden tot 17.00 uur verschillen de monumenten gratis openge steld voor het publiek. Wet houder Hannie Kool-Blokland geeft het startsein voor deze dag bij de rondleiding door de wijk 't Zand. Deze wandeling begint om 10.00 uur vanaf de oude Nederlands Hervormde Kerk aan de Vogelstraat. Het thema voor de Nationale Open Monumentendag is 'Moderne Monu menten" Dat zijn gebouwen gebouwd tussen 1900 en 1965. In het kader daarvan zijn er diverse stadswande lingen en rondleidingen. Naast de wijk 't Zand is er ook een rondwan deling in de bomenbuurt van de wijk De Griffioen. Deze begint om 11.30 uur vanaf het theehuisje achter Huize de Griffioen aan de Seissingel. Beide wijken zijn een mooi voorbeeld van moderne monumenten. Ook worden er rondleidingen gegeven in De Drukkerij aan de Markt, Van de Perrehuis aan het Hofplein en het Zeeuws Museum en kan er gewan deld worden in de Abdijkerken. Vanaf het stadhuis is er ieder uur een stadswandeling door het centrum van Middelburg. Vanaf de Vismarkt kan er meegelopen worden langs monumenten met uitleg over de historische huisnamen. In Kleverskerke zijn er tijdens de monumentendag demonstraties in klederdracht en in Arnemuiden is vanaf de scheepswerf C.A. Meerman de mogelijkheid om een rondje te varen met een hoogaars. Aan de Korendijk 56 in Middelburg treedt het Walchers gitarduo Sonoduende een aantal keren op. Zij spelen onder andere Latijns-Amerikaanse duetten en 'canciones' van de bekende Argentijnse Mercedes Sosa, die veel vrijheidsliederen heeft gezongen. De geopende monumenten zijn te herkennen aan de bekende blauw gele vlag, maar worden ook genoemd in een kleurrijk magazine. Het magazine is nu al verkrijgbaar in het stadskantoor en bij de Tourist- shop op de Markt. Tijdens de Open Monumentendag liggen er ook exem plaren bij de deelnemende monu menten. sonnet van de monumenten en nog wat Ornamenten, gaslampen, bovenlichten, gaanderijen, moederbalken, kapitelen, chaises-longues, hijsbalken en molenstenen, wandtapijten, grafkelders en zeegezichten. Lambrisering, boogramen, torenspitsen, tympanen, pronkzalen, steunberen, sleutelstukken, borstweringen en beeldhouwwerken, staande horloges, gewelven, obelisken. Woensdag 12 september is er een informatiebijeenkomst over het voorstel nieuw parkeerbeleid gemeente Middelburg. De bijeen komst begint om 19.30 uur in het stadskantoor. De avond start met een toelichting op het voorstel en op de verdere procedure. Daarna kunt u persoonlijk uw vragen stel len. Gemeente Middelburg heeft het par keren in de stad opnieuw bekeken. Belangrijk uitgangspunt daarbij is het autoluw maken van de binnenstad, om de leefbaarheid te vergroten en de stad aantrekkelijker te maken. De plannen liggen tot en met 14 oktober 2007 ter inzage. Het huidige parkeerbeleid van de gemeente Middelburg dateert al van 1994. In de loop der jaren is er ech ter veel veranderd. Met een geactua liseerd parkeerbeleid wil de gemeen te inspelen op toekomstige ontwikke lingen, zoals de openstelling van de N57. Ook moeten knelpunten, bij voorbeeld de hoge parkeerdruk in het toeristenseizoen, zo veel moge lijk worden opgelost. Er zal niet zo heel veel veranderen. De gemeente moet enkel het huidige systeem verbeteren en hier en daar aanpassen. Door aanpassing van het parkeerverwijssysteem en beter her kenbare tijdzones wil de gemeente toeristen zoveel mogelijk aan de rand van de stad laten parkeren. Op plaat sen in de binnenstad kunt u dan terecht als u een korte boodschap moet doen. Ook wil de gemeente meer samen hang aanbrengen in de tarieven voor parkeervergunningen. Daarnaast is het plan om Plein 1940 en de omge ving van het Koorkerkhof autovrij te maken en dit gebied opnieuw in te richten als verblijfsgebied. De opge heven parkeerplaatsen moeten wel gelijktijdig gecompenseerd worden op een andere locatie. Inzage Het hele rapport 'Actualisatie Parkeerbeleid, van visie tot uitvoer baarheid' kunt u bekijken via de gemeentelijke internetsite (www. middelburg.nl). Daarnaast is het document in te zien op het stadskan toor en bij de Zeeuwse Bibliotheek. Ook op de wijkondersteuningspunten ligt het rapport ter inzage. Hoorzitting Mondelinge reacties kunt u kwijt tij dens een hoorzitting op woensdag 26 september 2007 vanaf 19.30 uur. Deze vindt plaats op het stads kantoor. U moet zich hiervoor uiterlijk 24 september aanmelden bij Dirk-Jan van der Vis op telefoonnummer 67 52 13 of per email d.van.der.vis@ middelburg.nl. Een folder met een samenvatting werd vorige week huis aan huis ver spreid in de binnenstad. Heeft u geen folder ontvangen dan is deze op te halen in het stadskantoor. Tijdens het 60 jarig jubileum van wijk- vereniging 't Zand Stromenwijk mocht voorzitter Gerry van de Garde (m) vorige week zaterdag een cheque van 10.000 van wethouder Albert de Vries (r) en Nathan namens de gemeente Middelburg in ontvangst nemen. Van Woongoed kreeg zij uit handen van Marion van Stiphout (I) en Roy een cheque van 30.000. Het geld wordt besteed aan het verbete ren van de speeltuin(toestellen). Glas in lood, fresco's, plavuizen zuilen, siertegels en herenhuizen, schilderijen, makelaars en dekenkisten. Opkamertjes, kantelen, rioleringsbuizen, muurankers, doorgeefluiken, sluizen, gevelstenen, bodemvondsten, wapenschilden. Verlaat uw huisjes, krotten, tenten, wees welkom gast het is de dag der monumenten. marcel koopman stadsdichter middelburg 2007 Op maandag 10 september pre senteert Woongoed Middelburg een nadere uitwerking van haar plannen voor de invulling van de zuidkant van het plangebied "Omgeving Roggeveen" aan de raadscommissie Ruimte. De plannen zijn een nadere uitwer king naar aanleiding van de eerdere presentatie aan de raadscommissie Ruimte van december 2006. Het betreft de plannen aan de kant van de Noordsingel, Noordweg en de Wiardi Beckmanlaan. Tijdens de vergadering van de raads commissie is er gelegenheid om gebruik .te maken van het spreek recht. Wie wil inspreken moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan een commissiegriffier. Dat zijn: Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De commissie Ruimte vergadert vanaf 18.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De presentatie over de zuidkant Roggeveen staat geagendeerd voor 19.30 uur. Na de behandeling van de plannen in de raadscommissie wordt het ver volgtraject bepaald.

de Faam | 2007 | | pagina 9