Funk in de spotlights Lebbis is een spraakwaterval Muziekfeest met OKK en EMM Balladeer Lefties Soul Connection in De Spot Open avond Sea Sound Singers Woensdag 5 september 2007 - Pagina 52 WEMELDINGE - Mu ziekvereniging OKK uit Wemeldinge houdt één van de grootste muziek feesten van Zeeland op vrijdag 7 en zaterdag 8 september. Vrijdagavond 7 september geven zowel de fanfare als de slagwerkgroep van OKK om 20.00 uur een concert in de feesttent op het dorpsplein in Wemeldinge. Tevens zal muziekvereni ging EMM uit Kruiningen die avond een concert ver zorgen in de tent. De harmonie en de slag werkgroep van EMM spe len zowel apart als samen. Het slot van dit concert is een gezamenlijk optreden van de slagwerkgroepen van EMM en OKK samen. De avond wordt feestelijk afgesloten met DJ Ronnie van Quincy Sound. OKK Zaterdag 8 september be gint Muziekvereniging OKK met een rondgang over de braderie van de Wemeldin- gendag. Vanaf 10.30 uur tot ongeveer 17.15 uur geven tien verschillende muziek korpsen uit heel Zeeland concerten op twee locaties in het dorp. De muziektent op het dorpsplein en de kruising van de Daniel- straat met de Wilhelminas- traat worden opgevuld met vrolijke noten. Rond 17.30 uur verleent OKK tevens medewerking aan het stoetjesrijden op het weitje van Gijssel. NIEUW-EN-SINT JOOS- LAND - Hard, leuk en span nend van begin tot einde, Spraakwaterval, U zult na deze avond als een ander, rij ker mens door het leven gaan. Zo luidden diverse re censies na het uitkomen van het cabaretprogramma Het Kwaad van Lebbis. Vandaag (5 september) speelt Hans Sibbel een reprise in Theater De Wegwijzer in Nieuw en Sint Joosland. Het Kwaad. Dat klinkt goed. Slecht is spannend. Topcrimine len, prostitutie, de hyena die met zes broeders een gnoe kapot scheurt. Het Kwaad is een boed dhist die een achtjarig jongetje van school haalt en opsluit in een klooster omdat het een reïncar natie van een lama zou zijn. Het Kwaad is een mandarijn met landbouwgif, maar die verkocht mag worden, omdat het binnen de norm is. Gek hè dat steeds meer mensen kanker krijgen. Het Kwaad is een bon krijgen omdat je door rood fietst en ter wijl hij wordt uitgeschreven rij den er nog tien anderen fluitend door rood. Zo raar dat het respect voor de politie zo laag is. Hans de breakbeat and hip hop invloe den uithalen van bands als the Beastie Boys, the Roots en Jurra- sic 5. Lefties Soul Connection is dit jaar genomineerd voor de 3voorl2 award en in het najaar vertrekken ze voor een tour in Ja- pan. Al sinds 2001 zijn de Lefties bezig een enorme reputatie op te bouwen in Europa. Ook in Japan en de Verenigde Staten is de band zeer geliefd. De rits vinyl singles die ze uitbrachten zijn nu collectoritems en uitgebracht als compilatie op hun eerste cd/lp Hutspot. Vorig jaar stonden ze op Lowlands en het Dour festi val. In 2007 is ook het album, Sk imming de Skum uitgekomen en dendert en groovet Lefties Soul Connection onverminderd voort. In het voorprogramma spelen de twee Middelburgse turntable tovenaars Vindictiv Optimus. Deze twee DJ's zijn bei den ondermeer bekend van 111 Productionz, DJ Grazzhoppa's bigband and Fremdkunst. Het begint om 21.00 uur en kost 6,50 euro. De avond wordt gesteund door het Nationaal Fonds voor Podium-, Programmering en Marketing, de Rooie Oortjes, Kaf fee 't Hof, Seventy Seven en De Vriendschap. Sibbel reisde voor dit program ma de wereld rond op zoek naar het kwaad en verwerkte dit in zijn programma. Gezien het gro te succes vorig seizoen, speelt hij dit theaterseizoen een reprise voor wie 'Het Kwaad' nog niet gezien heeft.De voorstelling be gint om 20.00 uur. Entree: 16,00 euro. Reserveren kan www.theaterdewegwijzer.nl of 0118-602741. MIDDELBURG - Popballads van A Balladeer vullen vrijdag 7 september het Abdijplein in Middelburg. Het begint om 21.30 uur en de entree is 10 euro. Jongeren tot 18 jaar betalen de helft. Kaarten zijn te reserveren via www.nazomerfestival.nl of 0900- 3300033. foto: hans verleur MIDDELBURG - Cultureel Cen trum De Spot in Middelburg opent het nieuwe seizoen zater dag 15 september met de inter nationaal bekende band Lefties Soul Connection. Deze speelt rauwe en ongepolijste funk, soul vol en dansbaar met scheurend Hammond orgel, strakke gitaar- riffs, pompende bas en opzwe pende drums die er de ene na de andere break beat uitknallen. Lefties Soul Connection mag ge rekend worden tot één van de beste hedendaagse funkbands. Het geluid van deze band klinkt even authentiek als ouwe ftink- helden The Meters en Booker T and the MG's; dezelfde groove, hetzelfde soulvolle geluid. Bo vendien kun je er overduidelijk Cabaretprogramma Het Kwaad van Lebbis is vandaag in Nieuw- en Sint Joosland te zien foto: p.r. OOST-SOUBURG - Het da- mesbarbershopkoor de Sea Sound Singers onder leiding van dirigent Christian Blaha uit Oost-Souburg, houdt maandagavond 10 septem ber een open avond in wijk centrum De Zwaan in Oost- Souburg om nieuwe leden te werven. Vrouwen tussen de 18 en 60 jaar die graag zingen worden van harte uitgenodigd om hun neus te laten zien en besmet te worden met het barbers- hopvirus. De inloop is vanaf 19.30 uur. Kijk voor meer informatie op www.se- asoundsingers.nl Gant State of Art For Fellows Gaastra Tenson Mc Gregor Hugo Boss Pierre Cardin Dockers Napapijri Brax Lacoste Woolrich Vintage 55 Jaggy Van Santen Van Santen Gardeur Vanguard Sun 68 Helly Hansen Goes, Lange Vorststraat 56, 4461 JR. Tel. 0113 - 21 4530. Middelburg, Lange Delft 1, 4331 AJ. Tel. 01 1 8-61 3047. Middelburg, Lange Delft 37, 4331 AL. Tel. 01 1 8-65 06 66.

de Faam | 2007 | | pagina 52