Julianabad nog een week open Vrijwilligerswerk en iedereen doet mee Tweede ronde voor onkruidbestrijding A Monumentendag 8 september rriwraiinsffiiDe Faam Woensdag 29 augustus 2007 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-maii naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info; www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie; Mieke Wijnen IVVCCUC IUIIUC VUUI In het voorjaar was er een spuit- ronde tegen het onkruid. In de tweede week van september gaan de kleine spuitmachines weer de straat op. Volgens het huidige beleid van de gemeente Middelburg wordt het onkruid bestreden met Round-up onder de strikte voorwaarden van het DOB. DOB staat voor Duurzaam Onkruid Beheer en richt zich op zorg vuldig toepassen en minimaal het milieu belasten. Het middel wordt toegepast met klei ne spuitmachines, die voorzien zijn van detectieapparatuur om het blad groen op te sporen. Zodra de detec tor bladgroen waarneemt wordt gericht een minimale hoeveelheid bestrijdingsmiddel op het betreffen de groen aangebracht. Round-up is wettelijk toegelaten voor professio neel en selectieve toepassing in het openbare gebied. Borstelen Naast spuiten wordt plaatselijk een borstelmachine ingezet waar vanwe ge risico niet gespoten mag worden, zoals langs de kaaien en straten waar het regenwater richting open baar water wordt afgevoerd. Tijdens deze septemberronde wór den de administratieve procedures en werkprocessen door een certifi- catie-instantie gecheckt. De gemeen te Middelburg wil hiermee aantonen dat onkruidbestrijding zorgvuldig wordt uitgevoerd. Particulier initiatief Particulier initiatief wordt door Middelburg toegejuicht. Want waar geen onkruid staat wordt niet gespo ten. Echter wij vragen u dringend om niet zelf in te grijpen met chemische middelen. Het is voor u sinds 1 janu ari 2007 verboden om met het middel Round-up op uw verhardingen het onkruid te bestrijden. Bent u nog in het bezit van Round-up met een oud gebruiksvoorschrift dan mag u dit middel nog tot 1 januari 2008 opmaken. Servicetelefoon Heeft u nog vragen of vindt u dat de gemeente tekortschiet bij het beheer van de openbare ruimte dan kan u dit kenbaar maken via de servicetele foon van het Realisatiebedrijf, 67 53 22. Zaterdag 8 september is het Open Monumentendag. Op deze dag worden in Middelburg diver se monumenten voor het publiek gratis opengesteld. Nieuw dit jaar is de openstelling van het monumentale pand aan de Koepoortstraat 6. Dit grote Middel burgse woonhuis is ontstaan door samenvoeging van twee andere pan den. Het werd in 1775 gekocht door burgemeester J.G. Schorer. De huidi ge voorgevel is tussen 1725 en 1735 aangebracht. Omstreeks 1915 werd het Commandement der Marine er in gevestigd. In mei 1940 was het hoofdkwartier van de Commandant van Zeeland er in ondergebracht. Dit jaar doet ook weer het pand 'Civiliën' aan de Molstraat 13 mee. Het gehele gebouw stamt uit de 16e - 18e eeuw. In de jaren dertig en zestig van de vorige eeuw werd het pand ver bouwd en gerestau reerd. Van 1912 tot 1984 was de openbare bibliotheek er gevestigd. Korendijk 56 is, met zijn zware balkenzolderin- gen, een goed voor beeld van een 18e eeuws pakhuis. Het is in de kroonlijst gedateerd met het jaartal 1738. Duidelijk zichtbaar is de hijsbalk boven het door de lijst heengetrokken middenluik. Die hijsbalk wordt bekroond met een vergulde bronzen leeuw. Het pand is in 2001 voF ledig gerestaureerd. Om het bewoon baar te maken zijn moderne materia len gebruikt in combinatie met de aanwezige oude elementen op een zodanige wijze dat de pakhuissfeer van het pand geheel in tact is geble ven. Op de begane grond bevindt zich het atelier van beelden kunste naar en bewoner Toos van Holstein. Tijdens de monumentendag treedt het gitaarduo Sonoduende een aan tal keren op. Naast de hier genoemde monumen ten zijn er in het centrum van Middel burg nog een achttiental monumen ten geopend. Alle monumenten staan in een brochure. Deze is vanaf 29 augustus af te halen op het stads kantoor en bij de Touristshop op de Markt. Foto: Aart van Belzen Het zwembad in Arnemuiden gaat zaterdag 8 september dicht. Dan is het zwemseizoen weer voorbij. Op deze laatste dag reikt burgemeester Koos Schouwe- naar de zwemdiploma's uit. Dit jaar was het aanmerkelijk minder druk in het buitenbad. Kende het zwembad in 2006 een record aantal bezoekers van 17.000, dit jaar wordt, door het slechte zomerweer, maar een krappe 10.000 bezoekers gehaald. Voor een aantal kinderen is dit een bijzondere dag, want het is hun afzwemdag. Na het afzwemmen reikt burgemeester en wijkwethou der Koos Schouwenaar om 12.00 uur de A-diploma's en B-diploma's uit. Volgend jaar gaat het zwembad op maandag 5 mei weer open. Korendijk 56 Op zaterdag 8 september orga niseert Bureau Vrijwillige Inzet in samenwerking met de gemeente Middelburg de achtste editie van de vrijwilligersmarkt. Deze vindt plaats op de Markt van Middel burg en wordt om 11.00 uur geopend door wethouder Albert de Vries en duurt tot 16.00 uur. Meer dan 40 organisaties laten zien wat voor vrijwilligerswerk zij allemaal doen en welke vacatures zij hebben. Belangstellenden voor vrijwilligers werk kunnen zich tijdens deze markt oriënteren op de verschillenden mogelijkheden die er zijn. De organi saties willen u graag te woord staan en u kunt zich aanmelden als vrijwilli ger. Thema Het thema voor deze dag, 'Vrijwilligerswerk en iedereen doet mee', is gerelateerd aan de Wet Maatschappelijke Ondersteuning. Een van de peilers is, dat iedereen moet kunnen deelnemen in de samenleving. Vrijwilligerswerk ver vult hierbij een belangrijke rol. Bijvoorbeeld in de woonservicezo- nes, waar ouderen en mensen met een beperking zo lang mogelijk zelf standig kunnen blijven wonen. De vrijwilliger kan taken op zich nemen, die het zelfstandig wonen mogelijk maakt. Het Bureau Vrijwillige Inzet heeft hiervoor een nieuw project ont wikkeld namelijk het '1 voor 1 pro ject'. Ook is er hulp nodig bij de Brede School en Grand Cafés waar vrijwilligers activiteiten uitvoeren met buurtbewoners. Tevens wordt met het thema aange geven dat ook voor het verrichten van vrijwilligerswerk iedereen een bij drage kan leveren. Voor mensen, die om een of andere reden tijdelijk bui ten de samenleving hebben gestaan kan vrijwilligerswerk een opstap zijn om weer een bijdrage te leveren aan deze samenleving. Voor mensen die een tijd uit het arbeidsproces zijn geweest kan vrijwilligerswerk een middel zijn naar betaalde arbeid. Maatschappelijke stage In 2008 wordt het landelijk verplicht gesteld dat jongeren in het voortge zet onderwijs deelnemen aan een maatschappelijke stage. Deze stage bestaat uit het doen van vrijwilligers werk. Hierdoor leren ze dat het van sociaal belang is om zich als vrijwilliger in te zetten. Maatschappelijke stages is een project dat door Bureau Vrijwillige Inzet verzorgd wordt. Programma Na de opening om 11.00 uur door wethouder Albert de Vries zijn er de hele dag optredens en activitei ten. Het programma is tot stand geko men in samenwerking met de inter culturele organisatie 'Walcheren Mozaïek' en cultureel jongerencen trum 'De Spot'. Zo treden op Sentimantel, Komahelin, de rappers Noa en Green, de coverband The Hitpoint, Attan met Afghaanse volks dans, brassband 'Onda', Zeeland Creoro en Obras de Lotas. VJ Moeniek zal de diverse optredens presenteren.

de Faam | 2007 | | pagina 9