Gemeentelijke balies gesloten Actie tegen te vroeg aanbieden huisvuil Het woord aan raadslid Chris Simons VWWV.MIDDELBURG.NL dé Weekkrant De Faam Woensdag 29 augustus 2007 - Pagina 8 Inspraak parkeerbeleid van start. Informatiebijeenkomst Papisland In verband met een personeelsbij eenkomst zijn de balies van de gemeente op vrijdagmiddag 7 sep tember vanaf 12.00 uur gesloten. De gemeente is deze middag dan ook telefonisch niet bereikbaar. Het stadskantoor blijft wel geopend voor klanten van de Sociale Dienst Walcheren en CWI. De komende maanden zal de gemeente strenger gaan toezien op het te vroeg aanbieden van afval. Deze actie zal zich in eer ste instantie richten op de binnenstad, aangezien daar de overlast het grootst is. Dit met het doel het straatbeeld te verbe teren rond de ophaaldagen. Wekelijks wordt in het gebied binnen de vesten het afval door de bewo ners in plastic afvalzakken aangele verd. Doordat enkele bewoners hun huisvuil daags van te voren op straat zetten, trekt dit ongedierte aan, zodat er gevaar kan ontstaan voor de volksgezondheid. Tevens geeft het te vroeg aangeboden huishoudelijk afval overlast voor de inwoners, plantsoenendienst en de stadsreini ging. Controle De komende tijd gaan controleurs op pad. Bij het constateren van te vroeg aangeboden afval gaan zij onderzoe ken of er adresmateriaal of stukken in het huisvuil zit, die gekoppeld kun nen worden aan een persoon öf bedrijf. Vervolgens belt het team aan bij het betreffende adres om de eigenaar/ bewoner hierover aan te spreken. Bij afwezigheid neemt de controleur de dagen daarop volgend contact op. De eigenaar/bewoner zal aangespro ken worden over de overtreding. In eerste instantie krijgt deze dan een waarschuwing. Bij herhaling wordt er een proces verbaal uitgeschreven. Wanneer het huisvuil buiten zetten? Voor geheel Middelburg geldt dat de containers en de huisvuilzakken niet voor 7.00 uur op de ophaaldag mag worden aangeboden. Op de Afval- kalender 2007 staan de ophaald agen voor het huisvuil en de wijkinde- ling vermeld. Informatie Heeft u nog vragen over afval bel dan de servicetelefoon van het Realisatie- bedrijf, 67 53 22. Ondernemend Middelburg Na een rustige periode hebben we nu de eerste raadsvergadering weer achter de rug. Op de agenda ston den meer dan 29 raadsvoorstellen waarvan een aantal zeer interessante stukken. Dat enkele van deze voorstellen een lange voorbereidingstijd hebben voordat ze tot besluitvorming komen, zal u niet vreemd in de oren klinken. Ik zal dit nader toelichten. Op de agenda stond onder andere het vernieuwen van de verlichting op de Markt. Een goed voorstel wat in samenwerking met ondernemers tot stand is gekomen. Dit overleg is al jaren geleden ontstaan door de onvrede over en onveiligheid van de huidige verlichting. Deze verlichting is meer een kunstwerk waarbij het verlichten van de Markt van onderge schikt belang is. De ondernemers en politie, maar ook bewoners klagen hierover. Goede verlichting is essenti eel. Ondernemers zijn samen met de gemeente gaan zoeken naar een oplossing. Hierbij werd ook de sfeer verlichting van de winkelstraten en markante gebouwen meegenomen. Een Middelburgse kunstenaar werd verzocht om tot ideeën te komen. Dit heeft geleid tot een plan voor de Markt en de winkelstraten. De gemeente zorgt voor de Markt en de ondernemers investeren veel geld in de winkelstraten. Dit is het resultaat van jarenlang overleg en afwegingen maken waarbij de WD fractie blij is dat de ondernemers en de gemeente samen tot een visie en een plan zijn gekomen. Een project van nog langere adem is de uitbreiding van de camping "de Witte Raaf". Jarenlang overleg, aan passingen, veranderingen en dan weer veranderen vanwege gewijzig de regelgeving. Om maar niet te spreken over de vele overheden en instanties waar deze ondernemer zijn vergunningen en verzoeken moet aanvragen. Compensatie van natuur en een vliegveld in de nabijheid geeft aan hoe complex dit project is. Velen van ons hadden de "pijp aan Maarten" gegeven, maar deze ondernemer heeft met veel geduld en overre dingskracht doorgezet en samen met de gemeente een plan ontwikkeld dat wij graag vanwege de sterke kwali teitsverbeteringen omarmen. De WD fractie heeft altijd gestreefd naar minder regelgeving. In deze coalitie is dit voor ons een belangrijk punt. Nu begint het zijn vruchten af te werpen. Het college gaat de regelge ving tegen het licht houden. Tevens wordt er dan gekeken of zaken gecombineerd kunnen worden. Ook helpt de gemeente bij vergunnings aanvragen. Zo hoopt de WD fractie te komen tot een faciliterende over heid die voor haar bewoners en ondernemers werkt. Stroperigheid, vertragingen en het niet nakomen van de afspraken zijn de Onderwerpen die we vaak als reacties te horen krijgen. Het groot ste probleem van de overheid hierbij is de communicatie. Op tijd en ade quaat uitleggen waarom er een "kink in de kabel" is of waarom de afspra ken veranderen zijn zeer belangrijk. Vooral om begrip en betrokkenheid van belanghebbenden te krijgen of te houden. In deze en andere zaken vind ik het belangrijk om van U te horen wat uw ervaringen zijn. Aarzel niet'en schiet mij aan als U vragen heeft over een onderwerp. Ik dank U voor uw aan dacht. Chris Simons Fractievoorzitter WD chrsimons@zeelandnet.nl De gemeente Middelburg heeft het parkeren in de stad opnieuw bekeken. Belangrijk uitgangs punt daarbij is het autoluw maken van de binnenstad, om de leefbaarheid te vergroten en de stad aantrekkelijker te maken. De plannen liggen vanaf 3 sep tember tot en met 14 oktober 2007 ter inzage. Een folder met een samenvatting wordt deze week huis aan huis verspreid in de binnenstad. Het huidige parkeerbeleid van de gemeente Middelburg dateert al van 1994. In de loop der jaren is er ech ter veel veranderd. Met een geactua liseerd parkeerbeleid wil de gemeen te inspelen op toekomstige ontwikke lingen, zoals de openstelling van de N57. Ook moeten knelpunten, bij voorbeeld de hoge parkeerdruk in het toeristenseizoen, zo veel moge lijk worden opgelost. Er zal niet zo heel veel veranderen. De gemeente moet enkel het huidige systeem verbeteren en hier en daar aanpassen. Door aanpassing van het parkeerverwijssysteem en beter her kenbare tijdzones wil de gemeente toeristen zoveel mogelijk aan de rand van de stad laten parkeren. Op plaat sen in de binnenstad kunt u dan terecht als u een korte boodschap moet doen. Ook wil de gemeente meer samen hang aanbrengen in de tarieven voor parkeervergunningen. Daarnaast is het plan om Plein 1940 en de omge ving van het Koorkerkhof autovrij te maken en dit gebied opnieuw in te richten als verblijfsgebied. De opge heven parkeerplaatsen moeten wel gelijktijdig gecompenseerd worden op een andere locatie. Inzage Het hele voorstel 'Actualisatie Parkeerbeleid, van visje tot uitvoer baarheid' kunt u vanaf maandag 3 september bekijken via de gemeen telijke internetsite (www.middel- burg.nl). Daarnaast is het document in te zien op het stadskantoor aan de Kanaalweg, of op één van de wijk- ondersteuningspunten. De adressen vindt u op www.middelburg.nl. Informatiebijeenkomst De gemeente organiseert op woens dag 12 september een informatiebij eenkomst. Deze begint om 19.30 tot 22,00 uur op het stadskantoor. De avond start met een toelichting op het voorstel en op de verdere proce dure. Daarna kunt u persoonlijk uw vragen stellen. Mondelinge reacties kunt u kwijt tij dens een hoorzitting op woensdag 26 september 2007 vanaf 19.30 uur. Deze vindt plaats op het stadskan toor. U moet zich hiervoor uiterlijk 24 september aanmelden bij Dirk-Jan van der Vis op telefoonnummer 67 52 13 of per email d.van.der.vis@ middelburg.nl. Volgende week dinsdag, 4 sep tember, is er een informatie avond over de planontwikkeling aan Papisland. De bijeenkomst vindt plaats in Grand Café Buitenrust, Buitenruststraat 221 en begint om 19.30 uur. Vanaf 19.15 uur staat koffie en thee voor u klaar. Op het terrein van de oude schoollo- catie aan Papisland komen in het totaal 39 (zorg)woningen. De bijeen komst is een vervolg op de eerste avond die eind november plaatsvond en .gesprekken met de klankbord groep. De eerste bijeenkomst ging over de randvoorwaarden van de voorgenomen plannen. Daarna is de klankbordgroep twee keer bij elkaar geweest. Tijdens de bijeenkomst van 4 september staan onder andere de presentatie van het voorlopig ont werp en de verdere planning op de agenda. Uiteraard is er ruim de gele genheid voor het stellen van vragen. Direct omwonenden hebben een uit nodiging ontvangen. Overige geïnte resseerden zijn natuurlijk ook van harte welkom om de informatiebij eenkomst bij te wonen.

de Faam | 2007 | | pagina 8