OHC WALCHEREN 'Mooi als Zeeuwse vlag in Moskou wappert' kachels - haarden - schouwen de Weekkrant Schitterende showroom met enorme keuze natuurstenen schouwen, hout- en gaskachels. Elektrische kachels en inbouwhaarden, modellen 2007-2008. Ook uw adres voor accessoires en onderhoudsproducten. Tevens diverse kachels en schouwen tegen aantrekkelijke kortingen. Geopend: Do. en vr. van 10-18 uur Zat. van 10-17 uur of op afspraak. OpenHaardCentrum Klarinetweg 2c Middelburg Tel. 0118-674955 www.ohcwalcheren.nl Ben jij die jonge Zeeuwse mantelzorger? FUNDAG, zeilen op het Veerse meer Zaterdag 15 september 0118-469550 www.redexpress.nl 24 uur service info@redexpress.nl De Faam Woensdag 29 augustus 2007 - Pagina 7 Veere's burgemeester R. van der Zwaag, Jacques en Roland de Wit en gedeputeerde T. Poppelaars één minuut voor het vertrek van 'de jongens', foto: izaak verkeste VEERE - Roland en Jacques de Wit zijn vanuit Veere op weg naar China. De broers doen mee aan de Amsterdam-Peking Chal lenge. En zamelen met hun reis geld in voor SOS-kinderdorpen. "Ik heb de Jongens van de Wit zojuist tien euro gegeven om de eerste kilometers uit Veere te ko men", aldus burgemeester R. van der Zwaag zaterdagavond tijdens het vertrek uit zijn ge meente. Hij doelt op de spon soractie. De broers hopen dat el ke van de elfduizend te rijden ki lometers een euro voor het goe de doel oplevert. Samen met ge deputeerde T. Poppelaars toe terde de burgervader het avon tuurlijke tweetal richting Peking. "Leuk dat zoveel mensen zijn ge komen om ons uit te zwaaien", vertelt Roland de Wit. Voor de le zers van deze krant is er een aan trekkelijke actie. Wie geld stort op ING Bank te Middelburg, re keningnummer: 67.33.51.211, t.a.v. Stichting De Jongens van De Wit, met vermelding van het adres, telefoonnummer en WEEKKRANT, maakt kans op een aantal uren crossen op een speciaal off the road terrein. Bo vendien is er nog een tweede winnaar. Dat is degene die het meeste geld heeft overgemaakt. Dankzij dit initiatief kunnen kansarme kinderen met de hulp van SOS-kinderdorpen opgroei en tot kansrijke kinderen. broers De Wit hebben een voorraad brandstof bij zich. foto: izaak verkeste Op weg naar men. De afgelopen dagen zijn ze via Amsterdam naar Berlijn en Warschau gegaan. Daarna van Riga naar Daugavpils. Don derdag 30 augustus hopen ze in Sint Petersburg aan te komen. Vervolgens gaat de reis onder andere naar Moskou, Omsk, Ulaanbaatar en de Gobi woe stijn. Daarna rijdens 'de jon gens' naar Zamyn-Uud en Da- tong en finishen woensdag 19 september in Peking. Vier da gen later gaan de broers terug naar Veere. Ze verwachten twaalfhonderd liter brandstof nodig te hebben. Hun Nisan Patrol is inmiddels drieëntwintig jaar oud. "Er is veel aan gesleuteld. De auto heeft een vrijwel nieuw onder stel wat betreft veringen en schokbrekers. Verder zijn er een nieuwe dynamo en remmen in gezet en kreeg de terreinwagen een grote beurt", aldus Roland de Wit. - "Ons waclit een of- ontvangst in Sint Pe tersburg, Moskou en Pe- Icing. Daarom hebben wij drie vlaggen van Zeeland meegenomen en overhan digen deze aan de belang rijkste personen die wij daar tegenkomen. Het lijkt mij prachtig als onze vlag straks in Moskou wappert", vertelt Roland de Wit. Maar er liggen ook cadeautjes voor de bevolking in de Nissan Patrol. "Onderweg delen wij vijftienduizend ansichtkaarten van Veere uit met daarop een tekst in het Pools, Russisch, Mongools en Chinees. En wij hebben vijftig kilo autodrop en knuffels bij ons voor de kinde ren die wij ontmoeten. De Jongens van de Wit moeten meer dan elfduizend kilometer afleggen om in Peking te ko- Industrieterrein Mortiere Ben jij tussen de 12 en 17 jaar, en zorg jij langdurig voor een chronisch ziek, gehandicapt of verslaafd familielid? Speciaal voor jou organiseren de Steunpunten Mantelzorg in Zeeland een: ledereen mag meedoen, of je nu goed kan zeilen of helemaal niet; met iedere boot gaat een instructeur mee. Ben jij een jonge mantelzorger? Geef je snel op! Enne... neem je vriend of vriendin mee. Of is jouw vriend of vriendin soms mantelzorger? Nodig hem of haar uit voor deze keigave dag! Deze dag is mét lunch en barbecue voor maar 10 euro p.p. Dat is toch een toffe deal! Bel of mail ff: Steunpunten Mantelzorg Zeeland: 0113-249310 j.damen@vrijwilligethuiszorgzeeland.nl www.vrijwilligethuiszorgzeeland.nl Sneldienst vanaf 0.27 per km Pakjes door heel Nederland vanaf 36 Goedkoop van en naar luchthavens met RES-taxi Schipholtaxi 129,50 Zaventem Rotterdam Sinds 1980 de voordeligste verzender van deur tot deur Airport 89

de Faam | 2007 | | pagina 7