Walcheren Paranormale workshops Een ontevreden boek Tiende Bommelrit Uit het Zakenhart van... Uitvaartbegeleiding op maat Frustraties gebundeld in Kloteklanten Frisbee brengt WebMan Easy dé Weekkrant De Faam Toename zelfstandigen Ten Weijngaert gaat, Scherp komt Woensdag 29 augustus 2007 - Pagina 50 Witte Raaf investeert MIDDELBURG - Na een le ven in de horeca waarvan de laatste veertieneneenhalf jaar in Ten Weijngaert in Middelburg, doen Rob en Lenny Arts hun restaurant over aan Mart en Dhani Scherp. De nieuwe eigena ren startten met een verbou wing en modernisering waardoor het restaurant tij delijk gesloten is. De herope ning is voorzien op 15 okto ber onder de naam Restau rant Scherp. Rob Arts: "Wij hadden veel vaste klanten. Samen met mijn vrouw en een aantal fijne medewer kers is het altijd goed gegaan. Bij het afscheid hebben wij leuke reacties gekregen." Nieuwe eigenaren Mart (kok) en Dhani Scherp werk ten beiden bij diverse geren ommeerde restaurants in de regio. Donderdags kunnen gezelschapen reserveren. In formatie www.scherp.nl door b0 van scheyen Marianne van de Graaf foto: leon janssens ZOUTELANDE - Marea is een uitvaartonderneming in Zoutelande die maatwerk levert. Stap voor stap wor den weloverwogen keuzes gemaakt die steeds op elkaar afgestemd worden. Hierbij krijgen eigen wensen en ge voelens een belangrijke plaats. Marianne van der Graaf vindt het belangrijk om laagdrempelig te werken en makkelijk aanspreekbaar te zijn. "Ik ben de enige op het Walcherse platteland die een uitvaartonderneming heeft en heb daar een oplei ding voor gevolgd." Marea verzorgt ook voorbesprekin gen, ongeacht bij wie men verzekerd is. Informatie: 06- 40796513,24 uur per dag. Drukte voor de Bommelrit foto: pr/ de hofotograaf ARNEMUIDEN- Camping De Witte Raaf in Amemuiden staat aan de vooravond van een gi gantisch uitbreidingsproject. Vanaf het moment dat de ge meenteraad van Middelburg de goedkeuring geeft kan eigenaar Piet Oomen zijn toekomstdro men waarmaken, recreëren op topniveau. De Witte Raaf zal Zeeland nog meer op de toeristi sche kaart zetten. Kamperen zoals vroeger dat is niet meer in, er wordt tegen woordig veel meer verwacht van een camping. De voorzieningen en faciliteiten moeten volledig beantwoorden aan het heden daagse tijdsbeeld. Luxe, gemak, mst, ruimte en entertainment, het zijn zo maar wat steekwoor den die belangrijk zijn voor de vakantievierders. Op internet wordt er gezocht naar een loca tie die alles kan bieden, voorzie ningen voor de kinderen, een zwembad, het liefst nog over dekt, en ander vertier om te ont spannen. Je valt als camping af als je niet meegaat met deze ten dens. In 1972, toen De Witte Raaf begon, waren er een kleine 600 plaatsen, 35 jaar later zijn dat er 620. In de loop der jaren was er geen uitbreiding. Er doet zich een kans voor om te kunnen groeien. "Nu wordt het tijd voor verandering. De gebouwen waarin bijvoorbeeld de super markt en de disco gevestigd zijn staan er al dertig jaar", zegt Oomen. "Om aan alle eisen te kunnen blijven voldoen willen we gaan uitbreiden. Het wordt Piet Oomen kijkt over de Kleine Piet en geniet van een weids uitzicht, foto: bo van scheyen tijd om op de toekomst voorbe reid te zijn. Willen we hier in Zee land, op Walcheren het toerisme een impuls geven, dan zullen we moeten investeren". In 1999 zijn de eerste ideeën ontstaan. Anno 2007 liggen de plannen klaar om uitgevoerd te worden, en die lie gen er niet om. Een miljoenen project. De Witte Raaf breidt uit van 19 hectare naar 55 hectare. Er worden 810 ruimere plaatsen gerealiseerd, er komen dijkwo ningen en waterwoningen, een overdekt zwembad, een weines scentrum en bowlingbanen. Een nieuwe vaargeul wordt gegraven en een nieuwe jachthaven. Strandjes in de omgeving wor den voorzien van diverse facili teiten. Deze voorzieningen wor den straks toegankelijk voor ie dereen. "De omgeving gaat er flink op vooruit", vindt Piet Oomen. Het project wordt uitge smeerd over een periode van zes jaar. In de plannen is rekening gehouden met de veiligheids contouren die in het gebied gel den met betrekking tot Vliegveld Midden Zeeland, dat als een risi- cobedrijf gezien wordt. Binnen die contouren wordt niet ge bouwd. Veiligheid staat voorop. GOES - Het aantal zelfstan digen in het eerste kwartaal van 2007 is met negen pro cent toegenomen in vergelij king met dezelfde periode vorig jaar. het Centraal Bu reau voor de Statistiek noemt de stijging spectacu lair. Volgens het CBS neemt de werkgelegenheid op alle fronten toe. De beroepsbe volking bestaat op dit mo ment uit ongéveer 7,1 mil joen mensen in de leeftijd van vijftien tot vierenzestig jaar. Dat betekent een toena me met twee procent ten op zichte van de eerste drie GOES - Veel klanten zijn onte vreden over de service die be drijven geven. Maar wat zij wél verwachten, durven ze eigenlijk niet te zeggen. Het boek Klote klanten, de klant als noodzake lijk kwaad? Van Egbert-Jan van Bel hèeft een lange lijst van frus traties van klanten. Om precies te zijn kreeg hij 23.242 reacties. Ook deed hij een fors onder zoek, waaruit blijkt dat liefst dertig procent van de klanten geen enkele positieve ervaring kan noemen. Van de positieve ervaringen heeft 32 procent be trekking op de detailhandel. Bij de overige branches worden za kelijke dienstverlening (11 pro cent) en banken en verzekerin gen (10 procent) nog genoemd. De overheid (5 procent) en de autobranche (6 procent) doen het nog slechter. De klanten er geren zich het meest aan de klachtenafhandeling. De helft van de consumenten is hierover ontevreden. In het boek Klote klanten leest u over de ervarin gen, er worden vele echte cases behandeld, praktijkervaringen gedeeld, en trends en ontwikke lingen aangeven waarmee u di rect aan de slag kunt... Er staan enkele honderden ervaringen in: goed en fout, hilarisch, ko misch, dramatisch... Met me ningen en opinies van vakgeno ten uit marketing, communica1 tie, management, politiek en psychologie. Van bel is docent aan de Universiteit van Amster dam en marketingstrateeg bij Pleon. In zijn top drie van posi tieve klantervaringen staat op één een correcte en snelle klachtafhandeling en achter eenvolgens scoorden: kwaliteit van producten of diensten is boven verwachting en een vriendelijke en serieuze bejege ning. Het boek is voor 24,50 eu ro te koop in de boekhandel. maanden van vorig jaar. 5,7 miljoen mensen hadden in de eerste drie maanden van dit jaar een vaste baan. Ruim 530.000 mensen hadden een flexibele baan en 900.000 staan bij het CBS te boek als zelfstandige of als meewer kend gezinslid. Rob Postma (links) en Elco Simon foto: leon janssens VLISSINGEN - Frisbee, het webdesign bedrijf van Elco Simon en Rob Postma, brengt WebMan Easy op de markt. "Wij startten in 1999 met webdesigns maar wel mét kwaliteitsgarantie. Wij kunnen mooie sites maken en en ontwikkelden steeds verder een eigen beheer module", legt Elco Simon uit. Sinds een aantal maan den hebben zij WebMan Easy op de markt gebracht. "Dat betekent baas zijn over de eigen website zon der dat men programmeer kennis hoeft te hebben. Een prima oplossing voor mkb- ers of grotere organisaties. Of voor mensen die tijdelijk een site nodig hebben." In formatie: 0118-468585 of www.webmaneasY.nl. Bart Luters in zijn nieuwe praktijkruimte foto: leon janssens "Ik ontwikkelde een cursus die ik eerder al elders met succes gaf', zegt Luters. Hij is afgestu deerd paranormaal therapeut op hbo niveau. Workshops Met beide voeten op de grond, bie den een nadere kennismaking met het fenomeen paranorma le zaken en begaafdheid. De cursus geeft Luters in het dorpshuis in_ Vrouwenpolder. Voor individuele behandeling kan Otonoom eveneens bena- derd_worden. Meer in formal iq via Bart Luters of Brenda Stoll: 0,118-435210 of bart Jut ers@kpnglanetn 1 MIDDELBURG - Zondag 9 september wordt voor de tiende keer de Bommelrit voor klassieke motoren ge houden. De rit vertrekt van af café Bommel op de Markt in Middelburg. Rogér Mast booms: "Mijn vrouw Ans en ik zijn fanatieke motorrij ders en eren met deze rit de nagedachtenis van Hans de Graaff, de vori ge eigenaar van café Bom mel, die bij een motorrit om het leven kwam." Het is een van de weinige ritten in Zee land voor klassieke motoren van voor 1978. Inschrijven kan op 9 september tussen 10.00 en 11.30 uur bij café Bommel. Informatie staat op: www.cafebommel.nl. VROUWENPOLDER Otonoom, is de praktijk voor paranormale (ener getische) therapie, zinge ving en spiritualiteit van Bart Luters. Hij opende aan de Koningin Beatrix- laan 1 in Vrouwenpolder een praktijkruimte.

de Faam | 2007 | | pagina 49