Pokemon Diamond Pearl Bioshock Fruitpluksters Gamereporter.nl: als je meer wilt weten BfslV/SflHiffiffilDe Faam Powered by Q JobTrack.nl een 4-tal ervaren m/v Woensdag 29 augustus 2007 - Pagina 33 Met het spel Eye of Judgement laat Sony zien dat de ideeen nog niet op zijn. Wij spraken onlangs met, Yusu- ke Watanabe, de maker van het spel, die onlangs Euro pa bezocht om dit unieke PS3 kaartspel te demonstre ren. Watanabe: 'Eye of Judgement speel je met de Play station Eye (de opvolger van de EyeToy camera) en ech te speelkaarten. Deze leg je op een speciaal matje, en de camera leest zo welke kaart je speelt. Het spel zelf lijkt wel wat op Magic: the Gathering, waarbij twee spelers elkaar bestrijden met monsters en toverspreuken.' Ie dere speler heeft een eigen 'deck', dat hij samen kan stellen naar eigen goeddunken. Uiteraard zijn er pakjes kaarten te koop om het deck te versterken en om mee te ruilen. Het spel is bovendien online speelbaar. Volgens Watanabe is het niet mogelijk om vals te spelen. 'De kaarten zijn op een speciale manier gedrukt, zodat ze niet makkelijk te kopiëren zijn. En er zijn een aantal spelregels die het onmogelijk maken om illegale zetten te doen. Zo moet je voor je begint alle kaarten in de juis te volgorde inscannen.' Voor de toekomst van het spel heeft Watanabe nog een heleboel nieuwe ideeen. 'Het lijkt me erg interessant om het spel ook in Play station Home (de 3d chatroom van de PS3, red.) speelbaar- te maken, en ook zou ik in een volgend deel meer met het verhaal achter de speelwereld willen doen.' Eye of Judgement komt dit najaar uit en is alleen op de PS3 speelbaar. Hier hebben we lang naar uitgeke ken: de echte nieuwe Pokemon spellen voor DS. Maar zijn ze het wachten waard? De nieuwe Poke mon is er wederom in twee edities. Pokemon Diamond en Pokemon Pearl zijn qua spel en verhaal iden tiek aan elkaar, maar de te vangen monstertjes zijn anders. Het basis- spel is gelijk aan de voorgangers: jij wil de nieuwe Pokemon Master worden, en moet daarom zo veel mogelijk monstertjes zien te van gen. Deze kun je inzetten om voor je te vechten, en daar worden ze ook steeds sterker van. Grafisch is dit DS deel wat teleurstellend. Het ziet er bijna precies zo uit als op de GBA. Wel zijn wat 3D effecten toe gevoegd, maar echt indrukwek kend is het niet. Ook het verhaal en de manier van spelen is nagenoeg gelijk gebleven. Daar staat tegen over dat de DS voor het eerst on line spelen mogelijk maakt. Dit is een briljante toevoeging. Vooral de mogelijkheid om via de DS micro foon met de tegenstander te praten is fantastisch. Er ziijn echter wat haken en ogen. Je kunt alleen spe len tegen mensen die je kent en wiens 'friend code' je hebt. Wille keurig iemand op internet uitda gen is er dus niet bij. Alles bij elkaar is Pokemon een prima game op de DS, maar het is een heel conserva tief vervolg. Echte innovatie blijft uit, en daarmee is de game vooral geschikt voor de die hard Pokemon verslaafden. Voor: DS Zoals de vaste lezers weten wordt in deze krant vaker aandacht besteed aan games. Maar wie nog meer j wil weten, kan een kijkje nemen op onze nieuwe website www.gamereporter.nl. Hier vindt je lange re- r censie, videobeelden van de nieuwste spellen en natuurlijk al het actuele gamenieuws. Bioshock toont waar het bij videoga mes om gaat. Het schitterend vorm gegeven avontuur speelt zich af in Rapture, een onderwaterstad die ontworpen is door visionair/dictator Ryan. Zijn droom van een perfecte maatschappij waarin ieder mens zijn eigen genetische opbouw mag ver anderen blijkt in een nachtmerrie te zijn veranderd. De speler komt 'per toeval' in deze stad terecht en moet proberen om te overleven tussen de genetisch veranderde bewo ners, de doodenge 'little sisters' en hun robotachtige bewakers. Als speler krijg je zelf allerlelgenetische verbeteringen, zoals bliksem afvuren, vuurballen, telekinese en nog veel meer. Het knappe is dat de uitdagingen in Rapture verschillende oplossingen toestaan, die soms bijzonder gruwelijk zijn. Steek een vijand in de brand en hij zal in het water springen. Maak het werk dan af door bliksem op het wa ter af te vuren.En zo zijn er talloze manieren om de bizarre stad te overleven. Het verhaal is ook niet eenduidig: jouw keuzes bepalen de uitkomst. De stad zelf is briljant vormgegeven in een jaren 50 Art Deco stijl. De omgevingen zijn bijzonder gedetailleerd en toont de sporen van de voltrokken rampen briljant. De sfeer van de game, de alomtegenwoordigheid van water, de morele keuzes, een verhaal dat literair en spannend is, en de eindeloos gevarieerde mogelijkheden maken van Bioshock de beste ga me die wij in jaren hebben gezien. Als je dit jaar maar één spel speelt: zorg dat het Bioshock is. Dan pas zie je hoe geweldig spellen kunnen zijn. Voor: PC, Xbox 360 anenmarkt voor het hoofdkantoor in Noord-Europa, Scheldebouw b.v. te Middelburg, een CNC-vakman freesbewerking Aankomend CNC-vakman freesbewerking In onze productiehallen werken ongeveer 130 medewerkers. De afdeling productie is gespecialiseerd in machinale bewerkingen en het samenstellen van zeer hoogwaardige gevelelementen. Uiteindelijk vormen deze gevelelementen het aanzien van bekende, onder moderne architectuur ontworpen, gebouwen in de grote steden van Europa. In een drie-ploegendienst verzorgt onze machinale afdeling het bewerken van profielen aan de hand van CNC-programma's. De juiste persoon heeft aandacht voor kwaliteit en is in staat de programma's te controleren en bij te stellen. Ook iemand die zich hiervoor wil laten opleiden en wiskunde in zijn pakket heeft gehad, wordt gevraagd te reageren. Dit jaar wordt ons machinepark grotendeels vernieuwd. Wij bieden u dan ook een baan met moderne machines en prettige collega's in een ploeg van ongeveer 14 medewerkers. Is er interesse in deze functie neem dan contact op met de heer John Meijboom, telefoon 0118-679923 of maak uw belangstelling kenbaar per email met uw CV: jmeijboom@scheldebouw.com Scheldebouw: Continuïteit, Creativiteit en Plezier in Gevels www.permasteelisa.com Vereniging ii Vereniging Psyiënt Nederland (VPN), patiënten organisatie psychiatrie te Goes/'s-Gravenpolder, werkt binnen haar jaar- en zorgprogramma 'Fruithoeve' nauw samen met Emergis, Centrum voor Geestelijke Gezondheidszorg in Zeeland. In opdracht van een tiental ondernemers/fruit telers uit de regio Walcheren en De Bevelanden dienen ook dit jaar weer vele tienduizenden kilo's appels en peren van de bomen te worden gehaald. Mede ter opheffing van de wachtlijst Zorg komen wij graag op korte termijn in contact met: op fulltime, parttime of oproepbasis inzetbaar (eventueel jaarcontract) Sollicitaties kunt u richten aan: VPN-Fruithoeve, Postbus 32, 4460 AA Goes of mailen naar sollicitatie@psyient.nl Voor nadere informatie: www.psyient.nl Ook kunt u bellen met mevrouw Sandra den Toom-Dolman, hoofdcoach Fruithoeve en/of de heer Adri Walhout, directeur, tel.: 0113-316400.

de Faam | 2007 | | pagina 33