Officiële Mededelingen Ellis Jane zoekt naar zing- en danstalent Monument voor 'geruimden' oogst geen applaus Boek en expo over ordelijk Nederland Kinderen ontdekken op schip De Watervlo van de Provincie Zeeland nformatie over het provinciaal bestuur zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl W/t. ,v, v, BBflffiffilDe Faam Woensdag 29 augustus 2007 - Pagina 21 Bësluit accepteren melding Thermphos International B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de melding Wet milieubeheer van Thermphos Inter national B.V. te Vlissingen-Oost. De melding heeft betrekking op een proef met de inzet van bodemas dat als restproduct ontstaat bij de verbran ding van vlees- en beendermeel als gedeeltelijke vervanging van de primaire grondstof fosfaaterts. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 2 oktober 2007: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00- 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 2 oktober 2007 tegen dit besluit schrifte lijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, Provincie Zeeland 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kun nen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot P.M. Witkam [tel. (0118) 631749). Ontwerp-vergunning Koninklijke Schelde Groep B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een aanvraag ontvangen om een vergunning Wet milieubeheer van Koninklijke Schelde Groep B.V. voor het herinrichten van het terrein van Amels binnen -de inrichting aan de Glacisstraat/Koningstraat te Vlissin gen. Gedeputeerde Staten willen de ver gunning verlenen met voorschriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 29 augustus 2007 tot en met 10 oktober 2007 ter inzage: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00- 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; - in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Een ieder kan tot en met 11 oktober 2007, bij voorkeur schriftelijk, ziens wijzen over de ontwerp-vergunning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middel burg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Enkel belanghebbenden die zienswij zen hebben ingediend of belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingediend over de ontwerp- vergunning en de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp- vergunning kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. P. Beijaard, (tel. 0118-631071). Ontgronding waterpartij Landgoed Buiten Pekelinge Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de op 24 april 2007 aan Landgoed Buiten Pekelinge te Oostkapelle verleende vergunning ingevolge de Ontgrondingenwet ge wijzigd Het betreft hier het uitvoeren van aan vullende ontgrondingswerkzaamhe den ten behoeve van de aanleg van een waterpartij op het terrein van het te realiseren Landgoed Buiten Pekelinge aan de Landmetersweg ten zuiden van Oostkapelle. Tevens hebben gedeputeerde staten een machtiging ex artikel 12 Ontgron dingenwet verleend ten behoeve van een spoedige aanvang van de'werk zaamheden. Aan de beschikking tot wijziging van de vergunning en aan de machtiging zijn voorschriften verbonden ter bescher ming van de bij de ontgronding betrok ken belangen. Naar aanleiding van de ontwerp beschikkingen zijn geen zienswijzen naar voren gebracht. De beschikkingen, de aanvraag en overige stukken liggen van 30 augus tus tot en met 10 oktober 2007 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantoor uren (voor het inzien buiten kantoor uren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stuk ken kunt u zich wenden tot G. Beckers, tel. 0118-631786) alsmede in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op'donderdagavond van 17.30-19 uur. Tot en met 11 oktober 2007 kunnen belanghebbenden tegen voornoemde beschikking tot wijziging van de ver gunning beroep instellen bij de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Gelijke bevoegdheid komt toe aan de houder van de beschikking voor zover betreft de daaraan verbon den voorschriften. De beschikking wordt op 12 oktober 2007 van kracht, tenzij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8:81 van de Alge mene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Tot en met 11 oktober 2007 kunnen belanghebbenden tegen het afgeven van de machtiging beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Op basis van de verleende machtiging kan reeds met de ontgrondingswerk zaamheden worden begonnen, tenzij het ontbreken van andere benodigde vergunningen/ontheffingen, dat nog verhindert. Met betrekking tot de machtiging kan een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. DOOR PETER VRANCKEN OOST-SOUBURG - Wan neer vrijdagmiddag op de begraafplaats van Oost- Souburg om half drie het herdenkingsmonument zal worden onthuld ter nage dachtenis aan de personen, waarvan eerder het graf door de gemeente is ge ruimd, zal dat gebeuren zonder de aanwezigheid van de familieleden van de genen waarvan het graf is geruimd. Dat verwacht ten minste Souburger Filius. MIDDELBURG - De Druk- kery Middelburg houdt vrij dag 31 augustus een boek presentatie en opening van de tentoonstelling 'Schei den wij'. Het boek bevat gedichten van Piet Gerbrandy en fotografie van Gijs Haak. De presentatie is tevens de opening van de ten- Hij heeft eerder dit jaar op 24 februari uit protest tegen de opruimwerkzaamheden van de gemeente een stille tocht georganiseerd waaraan zo'n vijfenzeventig mensen deelna men. Het protest richtte zich niet alleen tegen de opruiming van de graven, maar meer nog tegen de manier waarop de gemeente de opruiming had gecommuniceerd. Tal van fa milieleden bleken er niet van op de hoogte. De affaire kostte uiteindelijk wethouder Maai ke Walkraven (PSR) het poli tieke hoofd. "Ik zal er zeker niet zijn en ik heb van de direct betrokkenen nog niemand gesproken die er wel bij zal zijn. De gemeente kan ons nog steeds niet over tuigen. De stille tocht was ei genlijk het allerlaatste wat we voor onze dierbaren konden betekenen. Dat de gemeente nu een monument plaatst met daarop de namen, nee, daar kan ik echt niet achter staan." De emoties spelen, ook bij Fili us, nog een voorname rol. "Er is ons nooit gevraagd of er ge ruimd mocht worden. Echt, dit zit ons helemaal niet lekker en ik denk, dat er niemand is die hiermee instemt", laat Fili us verbitterd weten. Voorafgaandaan de onthul ling van het herdenkingsmo nument (drie zuilen, in hoogte variërend van 80 tot 120 centi meter) zal Vlissings burge meester A. van Dok-van Weele een toespraak houden. Ook andere voor geïnteresseerden bestaat de mogelijkheid te spreken. Na de onthulling is er een kranslegging door het col lege. Aansluitend volgt een dé filé en het neerleggen van bloemen. De plechtigheid wordt afgesloten met een sa menzijn in De Zwaan. GOES - Ellis Jane and the Musical Company, bekend van de succesvolle musical Soul City, houdt op zater dag 1 september audities voor het nieuwe seizoen. Na het succes van Soul City, een bijna uitverkocht Arsenaal theater in Vlissingen en een laaiend enthousiast publiek, wordt er achter de schermen al weer hard gewerkt aan de vol gende theaterproductie. In de producties van Ellis Jane staan MIDDELBURG - Basisschool leerlingen uit Zeeland gaan in september een watervlo bekij ken. Niet onder een microscoop maar ze klimmen er gewoon op. De Watervlo is een educatief schip van Stichting Reinwater, waarop spelenderwijs over wa ter geleerd kan worden. Op 1 september is aan de Los- kade in Middelburg de start van het project met het aanbieden van de Watermenukaart aan ge deputeerde Hamelink. De kin deren krijgen een spetterende zang en dans centraal. The Mu sical Company is in Zeeland de enige school waar je op hoog ni veau zang en dans samen kunt beoefenen. Tien maanden wordt er keihard gewerkt om op 21 juni 2008 we derom een spetterende show op de planken te zetten. Wie zingen en dansen als passie heeft kan zich opgeven voor de addities op zaterdag 1 septem ber. Voor meer informatie: 0118-643540 of www.ellisjane.nl. waterles en onderzoeken aller lei aspecten van water. Van 4 tot en met 6 september zijn de Vlissingse scholen aan de beurt als de Watervlo daar in de Binnenhaven ligt. Verder ligt het schip op 17 september in Hansweert, 18 september in Yerseke en van 19 tot en met 21 september in Goes. Na een be zoek aan Kamperland en Kort- gene op 22 september vaart de Watervlo door naar Veere, waar zij op 24 en 25 september af- toonstelling met een aantal fo to's op ware grootte van de fo to's die in de gedichtenbundel afgedrukt zijn. In de bundel 'Scheiden wij' staan zeventien gedichten en foto's. De gedich ten gaan over het feit dat men sen alles ordenen. Het land schap, de steden, het open land. Daar wonen, daar werken en daar recreëren. Alles wordt ver- r deeld en ieder deel krijgt zijn" bestemming aangewezen. Ook worden mensen verdeeld in wij in zij. Gerbrandy zegt met zijn gedichten: kijk toch eens wat wij allemaal doen. Hij wil de lezer uit zijn geestelijke ongevoelig heid wakker schudden. Ook de foto's die in Zeeland gemaakt werden, hebben diezelfde func tie. Ze zien er evenwichtig uit, maar vertolken bij nader inzien mensen op, maar de beelden tonen wel wat die mens met het landschap heeft gedaan. De fo to's laten de prachtige Zeeuwse natuur zien, maar confronteert tevens met het strakke asfalt van autowegén, ijzeren' spoor staven en het oprukken van be ton, asfalt en steen. De presentatie begint om 16.00 uur in De Brasserie van de dièMfde -kritiek. Er steen geen.J^ryl^iy

de Faam | 2007 | | pagina 21