Voorwoord Vakantiewerk bij Zorgstroom Zorgstroom X-tra Videohometraining voor dementerenden School Maatschappelijk Werk Zeeuwse Bibliotheek Beste lezer, We hebben een paar hectische weken achter de rug. De kranten stonden bol van de berichten over alphahulpen-, al dan niet doorbe talen van loon bij ziekte, dreigen de en werkelijke ontslagen van thuishulpen en allerlei andere problemen die te maken hebben met de Wet Maatschappelijke Ondersteuning ofwel WMO. De rust lijkt nu wedergekeerd, maar niets is minder waar. Alle thuiszorgorganisaties in Zeeland en vele in Nederland kampen nog steeds met dezelfde problemen en werken er dagelijks hard aan om de schade voor klanten en mede- werkers te beperken. Het staat nu niet meer in de krant, maar er is nog weinig of niets opgelost! Is het dan allemaal kommer en kwel in de zorg? Nee, natuurlijk niet. Er is ook heel veel positief nieuws te melden. Zo zijn we weer uitstekend geholpen door de vele vakantiekrachten die Zorgstroom de afgelopen periode hebben bijge staan. Jonge mensen die misschien nooit in de zorg gaan werken, maar die tijdens hun studie wel iets voor hun medemens willen betekenen. En natuurlijk lekker wat bijverdie nen, want voor wat hoort wal. Ik denk ook aan de vele toeristen die, ondanks hun ziekte of handicap, ..toch in Zeeland hun vakantie kon den vieren omdat er op hun vakan tieadres de nodige hulp en de hulp middelen aanwezig waren. Zorgstroom is een organisatie voor mensen, door mensen. De weten schap dat je iets voor een ander kunt betekenen, maakt iedere dag weer de moeite waard. Met vriendelijke groet, Peter de Boevere Raad van Bestuur Zorgstroom Hoe ga je om met angsten bij een dementerende? Deze en vele andere vragen zijn persoonlijk en hebben veelal een praktische aan pak nodig. Om die reden biedt de Gespecia liseerde Verzorging van Zorg stroom videohometraining voor dementerenden. Door video-opnames te bespreken kan de om-gangsvorm met het dementerende familielid worden aangepast op de nieuwe situatie. Uitgangspunt bij videohometrai ning is het uitbreiden van positie ve communicatie en niet het wij zen op fouten. Het idee van de videohometraining is niet nieuw, het wordt binnen Zorgstroom al langer toegepast bij gezinnen met kinderen. De methode blijkt een goed inzicht te geven in eigen en andermans gedrag omdat de situatie als buitenstaander wordt bekeken.Videohome-training wordt zowel in zorg- en verpleegcentra als bij mensen thuis aangeboden. De dienst is beschikbaar voor mensen met een indicatie voor ondersteunen de begeleiding. Deze indicatie kunt u aanvragen bij het CIZ. Heeft u een dergelijke indicatie, dan zijn er geen kosten aan videohometraining voor dementerenden verbonden. Momenteel geniet een Hink deel van de Zorgstroom medewerkers van een heerlijke zomervakantie. Een goed moment om er even bij stil te staan dat zo'n 250 vakantie krachten dat mogelijk maken. Een flink deel van deze "hulptroe pen" werkt al jaren bij Zorg stroom. Zo ook Loes, zij is deze zomer al voor het zesde jaar aan het werk in Rustenburg. Als ze op haar eerste werkdag Rustenburg binnenstapt is het net of ze nauwe lijks weggeweest is, alles is gelijk weer vertrouwd. Als medewerker in de huishoudelijke dienst zorgt Loes ervoor dat de bewoners er netjes bij zitten, ze brengt maaltij den rond en werkt gedeeltelijk ook in de linnenkamer. De meeste vakantiekrachten wer ken in de thuiszorg, daar nemen ze de taken over van de thuishulp. Voor de klanten van Zorgstroom is zo'n nieuw gezicht soms even wen nen, maar zo'n "jonkie" over de vloer is toch vaak ook wel weer leuk. Aanrader Loes vindt het vakantiewerk een aanrader voor haar leeftijdgeno ten. Het verdient lékker én je doet een hoop ervaring op. Je sociale vaardigheden worden er alleen maar beter van! Met name voor de verzorging van onze klantén heeft Zorgstroom nog ruimte voor nieuwe (vakantie)- kr achtèn. Dus volg je een opleiding in de zorg en zoek je een leuke baan voor de vakanties, neem dan contact op "In de vertrouwde omgeving van de leerling" Wanneer een school signalen opvangt die de 'normale' leerlin genzorg overstijgen, wordt School Maatschappelijk Werk ingezet. Judith van Maldegem is School Maatschappelijk Werker op de middelbare school Nehalennia te Middelburg. "School Maatschappelijk Werk is aanwezig op alle basisscholen in de gemeenten Vlissingen, Middel burg en Veere én op de middelba re scholen GSW, Scheldemond en Nehalennia. We richlerï ons op kinderen waar het thuis of op school niet zo goed mee gaat en kunnen zowel door de leerling, ouder als school worden bena derd. Door ook echt aanwezig te zijn op de scholen, proberen we zo bereikbaar en laagdrempelig mogelijk te zijn. Door onderdeel te zijn van de schooi en de omgeving van de leerling, merk je dat we veel vertrouwen krijgen. Ook zijn door onze aanwezigheid op school de lijnen korter. 1-Ict is voor ons bijvoorbeeld heel gemakkelijk om contact te zoeken met het school- personeel. Wij zijn zo beter in staat om de leerling, waar wij altijd van uitgaan, te helpen. Als wij worden benaderd, gaan wij als volgt te werk. Eerst bekijken we in een gesprek wat er precies aan de hand is. Vervolgens gaan we kij ken welke acties er moeten wor den ondernomen om tot een oplos sing te komen. Het kan bijvoor beeld zo zijn dat we besluiten de leerling zelf te begeleiden, of de betrokkenen te adviseren en te ondersteunen, maar het kan ook dat we met een verwijzing naar een andere instantie komen. Door niet alleen de leerling, maar ook diens ouders en de school bij de acties te betrekken, proberen we uiteindelijk samen tot een passen1 de oplossing te komen." mM-I 'ijk werk Walcheren De videohometraining begint met een gesprek met een familielid, die aangeeft met welke bepaalde situatie zij moeite heeft. Vervolgens wordt er een video-opname gemaakt. Deze wordt eerst door de medewer kers en vervolgens samen met het familielid bekeken. Aan de hand van de beelden wordt de opgenomen situatie geanalyseerd en besproken. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Lia Wisse of Desiree Redelijkheid: 0118-684000. met de afdeling P&O, 0118- 684000. Zie ook onze site www.zorgstroom.nl voor meer informatie en vacatures. Zorgstroom bedankt niet alleen Loes en alle andere vakantiekrach ten voor de getoonde inzet, maar ook onze klanten voor hun bereidheid een ander in hun huis te ontvangen. Kom verder met... Stap vooruit opleidingen Naast computercursussen voor beginners en gevorderden (Windows XP, het complete Office- pakket waaronder Word en Excel. Seniorencursus), geven we ook leuke workshops! Tijdens een workshop kan de enthousiaste computergebruiker zich bekwamen in een bepaald onderwerp, bijvoorbeeld fotobe werking. We hebben onze lessen, die klassikaal worden gegeven, ingericht voor praktisch gebruik met veel oefeningen. Er wordt geoefend in kleine groepen waardoor er veel aandacht is voor élke deelnemer. Uw voordeel met de Zorgstroom X- tra pas: 10% korting op een cursus of workshop. Als u twee cursussen volgt, krijgt u 20% korting op de 1 tweede cursus. Stap Vooruit Opleidingen Voor informatie of inschrijvingen: T: (0113) 63 91 74 M: 06-45 55 65 00 W: www.stapvooruit.n] Verzorgde voeten in Arnemuiden Ook in Arnemuiden kunt u voorde lig naar de pedicure. Connie is een gediplomeerde pedicure die des kundig kan adviseren en behande len. Zoals alle pedicures in het X- tra pakket is Connie's Pedi Care ingeschreven bij de Kamer van Koophandel, aangesloten bij de brancheorganisatie en in het bezit van de specialistische aantekening "de diabetische voet". Uw voordeel met de Zorgstroom X-tra pas: Een volledige basisbe handeling voor slechts 20,-. Connie's Pedi Care Zuster van Donkstraat 4, Arnemuiden T: (0118) 60 13 14 Boeken, filmpjes... u vindt het in de bibliotheek! De bibliotheken Vlissingen en Souburg hebben een uitgebreid pakket aan diensten voor u. Vanouds lenen (boeken, DVD's, CD roms en video's) en indien gewenst brengen wij de boeken zelfs bij u thuis. De collectie is te zien op de websites. We helpen u graag zoeken naar antwoorden op al uw vragen: bel of mail! Wist u overigens dat één van onze acti viteiten het Steunpunt Vrijwilli gerswerk Walcheren is? Het steunpunt levert bemiddeling, advies en informatie bij vraag en aanbod van vrijwilligerswerk. Uw voordeel met de Zorgstroom X- tra pas: €5,- korting op een basis- kaart of een sterkaart. Bibliotheek Vlissingen Spuistraat 6, Vlissingen T: (0118) 42 21 00 E: bibliotheek@spui.nl W: www.bibliotheekvlissingen.nl Bibliotheek Souburg Kanaalstraat 56-58, Souburg T: (0118) 46 73 45 E: balie@spui.nl gstroom Zorgstroom Voor verpleging, verzorging en hulp thuis; Zorgcentra en Verpleeg huizen; Maatschappelijk Werk Walcheren; het Consultatiebureau en het Thuiszorgcentrum Zeeland voor de uitleen, verkoop en verhuur van artikelen voor verpleging, ver zorging, comfort en gemak thuis. Breestraat 15 Postbus 323, 4330 AH Middelburg telefoon: 0118-684000 fax: 0118-684204 internet: www.zorgstroom.nl e-mail: info@zorgstroom.nl

de Faam | 2007 | | pagina 19