Raadsvergadering Open Monumentendag 8 september dé Weekkrant De Faam Woensdag 22 augustus 2007 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Niet alleen in de binnenstad van Middelburg zijn de monumenten tijdens de monumentendag voor het publiek geopend. Ook in de omringende dorpen worden mo numenten opengesteld. Deze monumenten zijn gratis te be zoeken. Dit jaar is er een gratis lijndienst met een oldtimer schoolbus tussen Middelburg en Arnemuiden, via Nieuw- en Sint Joosland! Deze bus rijdt speciaal om de bezoekers van deze open monumentendag de gele genheid te geven naast Middelburg ook Arnemuiden te bezoeken. De bus vertrekt vanaf de Nieuwe Haven in Middelburg en vanaf de Zuidwal in Arnemuiden. In Nieuw- en Sint Joosland wordt gestopt aan de Oude Rijksweg. Nieuw- en Sint Joosland Daar is de molen "Buiten Verwach ting" te bezichtigen. Deze stenen korenmolen van het type grondzeiler dateert uit 1874 en is regelmatig in bedrijf. Op deze dag zullen zeker de wieken draaien en wordt de werking van de molen uitgelegd. Arnemuiden In Arnemuiden is de scheepswerf C.A. Meerman aan de Zuidwal te bezoeken. De historie van deze werf gaat terug tot 1763. In 2006 is de gemeente Middelburg met de ingrij pende restauratie gestart. Dit jaar werd de restauratie afgerond en is de scheepswerf door het publiek te bezoeken. Uniek is dat de werf nog beschikt over alle oude gereed schappen en werktuigen. Het is ook de thuishaven van de Stichting Behoud Hoogaars.Tijdens de Open Monumentendag is het mogelijk met een hoogaars een rondje te varen. Aan de Langstraat, in het voormalig gemeentehuis, bevindt zich het Oudheidkundig Museum Arnemuiden. Het gebouw staat bekend als 't Stadthuys. In het oude stadhuis is een fraaie collectie schilderijen en vele voorwerpen over de geschiede nis van Arnemuiden te bewonderen. Tegenover het museum staat het 'Uusje van Eine' Dit uit de jaren twin tig daterende arbeiderswoninkje is ingericht als een vissershuisje en toont hoe de vooroorlogse woonsitu atie in Arnemuiden was. Ook in dit woninkje kunt u een kijkje nemen. Nieuw dit jaar is de openstelling van de Nederlands Hervormde Kerk en de toren aan de Markt. Deze recht gesloten zaalkerk uit de tweede helft 19e eeuw is een ontwerp van J. Bourdrez. In het kerkinterieur bevin den zich grafstenen uit de oude kerk uit 1505, welke in 1857 werd gesloopt. Bijzonder is het astrono misch torenuurwerk, dat de opkomst en ondergang van de zon en de maan en de hoog en laag waterstand aangeeft. Het is oorspronkelijk in 1589 vervaardigd voor de oude gesloopte kerk. Kleverskerke De Hervormde Kerk aan de Dorpsstraat opent op deze monu mentendag voor publiek de deuren. Deze kerk werd in 1862 gebouwd ter vervanging van een eerder kerkge bouw uit 1670. Het is een recht gesloten zaalkerk met rondboogven sters en een houten geveltoren met naaldspits. De bijbehorende pastorie is in traditionele vormen uitgevoerd en dateert uit 1925. Tijdens deze dag zijn er demonstraties in kleder dracht. Sint Laurens In Sint Laurens is ook de Nederlands Hervormde kerk aan de van Citters- straat voor belangstellenden geo pend. De kerk dateert uit 1644 en is een eenvoudige rechthoekige zaal kerk. De kerk is in 1952 gerestau reerd. In het sfeervolle interieur val len de preekstoel, het doophek en enkele wapenborden op. Alle deelnemende monumenten en evenementen op Walcheren tijdens de Open Monumentendag staan in een brochure. Deze brochure is vanaf 29 augustus af te halen op het stadskantoor en bij de Tourist Shop op de Markt. Ook is deze verkrijg baar bij de VW's in Vlissingen en Domburg. Bureau Vrijwillige Inzet Middel burg organiseert dit jaar in samenwerking met de gemeente Middelburg, Walcheren Mozaïek en jongerencentrum 'De Spot' op zaterdag 8 september voor de achtste keer de jaarlijkse vrijwilli- gersmarkt op de Markt in Middel burg. Van 11.00 uur tot 16.00 uur presen teren vrijwilligersorganisaties zich en kunnen zij potentiële vrijwilligers wer ven. Nieuwe vrijwilligers krijgen hier door een beeld van wat er allemaal mogelijk is aan vrijwilligerswerk. Er zullen ook weer diverse muziekoptre- dens plaatsvinden. De gemeenteraad komt op maandag 27 augustus bij elkaar voor haar maandelijkse raads vergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De stukken waar de raadsleden over praten liggen ter inzage in de informa- tiehoek van het stadskantoor. De agenda is onder voorbehoud. 1. Opening. Mededelingen en vast stelling agenda 2. Vaststelling notulen raadsvergade ring 18 en 19 juni 2007 3. Zienswijze op de jaarrekening en jaarverslag 2006 gemeenschap pelijke regeling Zeeuwse Muziekschool 4. Zienswijze op de jaarrekening en verantwoording 2006 gemeen schappelijke regeling Zeeuwse Bibliotheek 5. Zienswijze op de jaarstukken 2006 en le tussenrapportage 2007 met bijbehorende begro tingswijziging 2007 gemeen schappelijke regeling Kredietbank Walcheren 6. Zienswijze op de jaarrekening 2006, 2e begrotingswijziging 2007 en begroting 2008 gemeen schappelijke regeling LétE 7. Zienswijze op de jaarstukken 2006 gemeenschappelijke rege ling Woonwagenschap Midden- Noord Zeeland 8. Zienswijze op de jaarstukken 2006 gemeenschappelijke rege ling Maatschappelijke Zorg Walcheren, onderdeel WVG 9. Zienswijze op de jaarrekening/ jaarverslag 2006 gemeenschap pelijke regeling GGD Zeeland 10. Zienswijze op de jaarrekening 2006 en begroting 2008 van de gemeenschappelijke regeling Stadsgewestelijke Brandweer Vlissingen-Middelburg 11. Ingekomen stukken van de raad 12. Vaststellen Beheerplan wegen gemeente Middelburg 2008- 2011 13. Beschikbaarstellen krediet voor vervanging openbare verlichting Markt en sfeerverlichting bruggen 14. Beschikbaarstellen krediet voor verbetering van fietsroutes tus sen de binnenstad en de Mortiere 15. Instemmen met Uitvoerings schema kunst in de wijken 2007- 2010 16. Vervallen 17. Zienswijze op de 2e begrotings wijziging 2007 gemeenschappe lijke regeling Sociale Dienst Walcheren 18. Voordracht bestuursleden Archipelscholen 19. Maximalisering ouderbijdrage leerlingenvervoer en aanpassing verordening Leerlingenvervoer 20. Beschikbaarstellen krediet reali satie integrale huisvesting basis scholen Dolfijnenburch, Acacia hof en Kinderopvang Walcheren 21. Vaststellen 11e serie wijzigingen' van de Bouwverordening 22. Instemmen met de begroting 2007, het werkprogramma en subsidiecontract 2007 Stichting Welzijn Middelburg 23. Vaststellen Exploitatieopzet Papisland en beschikbaarstellen benodigd krediet 24. Uitbreidingsplannen Camping De Witte Raaf 25. Opstarten vrijstellingsprocedure ex artikel 19 lid 1 WRO en vast stellen voorbereidingsbesluit voor de bouw van een schuur met vier paardenboxen voor per ceel Noordweg 470, Sint Laurens 26. Afwijzen verzoeken tot planscha devergoeding in verband met de realisatie van bestemmingsplan St. Pieterpoort 27. Zienswijze op de ontwerpbegro ting 2008 gemeenschappelijke regeling Zeeuws Archief 28. Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2007 29. Vaststelling verordening tot wijzi ging van de Algemene Plaat selijke Verordening Middelburg (20e wijziging) in verband met opname zogenaamde 24-uurs- regeling Veerse Meer 30. Benoeming plaatsvervangend voorzitters raadscommissies 31. Vaststellen van de aanbeveling betreffende herbenoeming van de burgemeester Raad op de radio Radiozender CooiFM is iedere raads vergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het ver loop van de raadsveragering van 27 augustus en reacties van bestuur ders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 31 augustus van 20.00 tot 22.00 uur. Herhaling op maandag 2 september van 20.00 tot 22.00 uur. De radiozender is via de kabel te beluisteren op frequentie 94.4. De etherfrequentie is 105.3 FM

de Faam | 2007 | | pagina 9