vwvw.middelburg.nl Middelburg pakt graffiti aan Informatiebijeenkomst Papisland Het woord aan raadslid Monique Baltus dé Weekkrant De Faam Evenementensubsidie 2008 Woensdag 22 au'gustus 2007 - Pagina 8 Schoonmaakbedrijf Bleijenberg is begonnen met het graffitivrij maken van de Middelburgse binnenstad. De komende drieën half jaar houdt het bedrijf zich bezig met het schoonmaken van muren en objecten in de binnen stad. Bewoners die last hebben van graffiti en buiten het cen trum wonen, krijgen een gratis schoonmaakpakket. Uit onderzoek blijkt dat binnen de vesten en het Kanaal door Walcheren ruim drieduizend vierkante meter graffiti te vinden is. Het schoonmaak bedrijf gaat alles verwijderen. De medewerkers nemen contact op met eigenaren van panden die zijn onder gespoten. De eerste schoonmaak beurt is gratis. Woningeigenaren kun nen een onderhoudscontract afslui ten met Bleijenberg. Mocht er weer graffiti op een pand zitten, dan haalt het bedrijf het binnen een week weg. Alle graffiti's worden gefotografeerd en geregistreerd. De gemeente hoopt dat op die manier de daders beter zijn aan te pakken. In de wijk Niet alleen in het centrum, maar ook in de overige wijken is veel graffiti te vinden. Het is te duur om heel Middelburg door een bedrijf te laten schoonmaken. De gemeente zorgt wel voor gratis schoonmaakpakketten. Wie als woningeigenaar bij de politie aangifte doet van graffitivandalisme, krijgt een brief mee. Met die brief kan bij het wijkonder- steuningspunt of het stadskantoor een pot graffitireiniger met kwast en handschoenen worden opgehaald. Middelburgers kunnen ook aangifte doen via www.politie.nl/zeeland. Een uitdraai van de aangifte is dan vol doende om de pot op te halen. Legaal spuiten De campagne draait niet alleen om het verwijderen van graffiti. Halt Zeeland gaat scholieren in de les bewust maken van schade en over last door graffitivandalisme. Ook maakt Halt duidelijk wat er gebeurt als je wordt opgepakt. De gemeente wil graffiti niet uitban nen. Daarom komen er legale plek ken waar gespoten mag worden. Op alle andere plaatsen is het dan ver boden om graffiti aan te brengen. Informatie De gemeente heeft een telefoonnum mer waar Middelburgers graffitiover- last kunnen melden: 67 53 22. Een meldingsformulier staat ook op www.middelburg.nl>>Milieu en afval>>formulieren>>Meldingen of vragen over openbare ruimte. Dinsdag 4 september is er een informatieavond over de planont wikkeling aan Papisland. De bij eenkomst vindt plaats in Grand Café Buitenrust, Buitenruststraat 221 en begint om 19.30 uur. Vanaf 19.15 uur staat koffie en thee voor u klaar. Op het terrein van de oude schoollo- catie aan Papisland komen in het totaal 39 (zorg)woningen. De bijeen komst is een vervolg op de eerste avond die eind november plaatsvond en gesprekken met de klankbord groep. De eerste bijeenkomst ging over de randvoorwaarden van de voorgeno men plannen. Daarna is de klankbordgroep twee keer bij elkaar geweest. Tijdens de bijeenkomst van 4 september staan onder andere de presentatie van het voorlopig ontwerp en de verdere planning op de agenda. Uiteraard is er ruim de gelegenheid voor het stel len van vragen. Direct omwonenden hebben een uit nodiging ontvangen. Overige geïnte resseerden zijn natuurlijk ook van harte welkom om de informatiebij eenkomst bij te wonen. Middelburg bruist in de zomer! Regelmatig fiets ik 's morgens vroeg langs onze haven naar mijn werk. Middelburg ontwaakt langzaam en je kunt dan het zilte water in de haven ruiken. In de zomer is het een drukte met boten die de haven van Middelburg voor een paar dagen bezoeken. Voor mij loopt een groep mensen die achter een gids aan het Bellinkstraatje induiken. Vast een groep van een cruiseschip dat is aan gemeerd aan de kade. Middelburg is een aantrekkelijke stad voor de toe rist. Later als ik in de lunchpauze een terras op de Markt bezoek heerst er een gezellige drukte. Hoewel de drukte goed is voor de economie zijn er ook Middelburgers die klagen over de drukte "het duurt uren om de brug over te komen" hoor je zeggen op het terras. De PvdA is blij dat de nieu we N57 aangelegd gaat worden. Na deze zomer gaat het werk hieraan echt van start. Inmiddels hebben wij de Dance- parade, de mosseldagen, kermis en andere evenementen achter de rug en op het moment van schrijven is het "Dolle Donderdag", inmiddels een legendarisch begrip. Kermis, markt, standwerkersconcours en voorheen sjeesjesrijden op één dag. Allemaal drukbezochte evenementen, met voor elk wat wils. Helaas heb ik geconstateerd dat ons parkeerverwijssysteem niet functio neert. Toeristen die graag naar de "Dolle Donderdag" wilden zijn nood gedwongen uitgeweken naar een andere stad om te winkelen. De komende tijd zal de PvdA hier aan dacht voor vragen en zullen hiervoor snel met een voorstel tot verbetering komen. Klagen .over de zomerse drukte, geluidsoverlast en het verkeer is één kant. De andere kant is dat allerlei evenementen en festivals, die elkaar snel opvolgen in het stadshart, Middelburg laten bruisen! De diver siteit van het aanbod maakt dat onze stad aantrekkelijk is voor jong en oud. Jongeren die dansend door de stad gaan, vaders die even naar de wielerkoers gaan kijken en jonge stel len die onder het genot van muziek en een drankje lekker mossels eten. En als toetje zo meteen het Zeeland Nazomer Festival op het Abdij. Dat is een stad waar de PvdA graag samen met u in woont, werkt en recreëert. Wat de PvdA betreft is er ruimte om nog meer evenementen voor jong en oud te organiseren in Middelburg. Wij dagen ondernemers dan ook uit om te doen waar ze goed in zijn: het aan trekkelijk maken van Middelburg als koop- en recreatiestad Monique Baltus PvdA info@moniquebaltiis.nl Als u in 2008 voor een evene mentensubsidie in aanmerking wilt komen, verzoeken we u om uw subsidieaanvraag vóór 1 oktober 2007 op te sturen. Hoe gaat de aanvraag daarvoor in zijn werk? U dient hiervoor gebruik te maken van het formulier "Subsidieaanvraag evenementenbudget 2008". Hierop kunt u onder andere een inhoudelijke beschrijving van de activiteit(en) en een gespecificeerde begroting invul len. Het formulier kunt u vinden op de website van de gemeente Middel burg: www.middelburg.nl kunst en cultuur formulieren. U kunt desge wenst dit formulier ook toegestuurd krijgen. Aan welke criteria moet uw aan vraag voldoen? In de loop van oktober en november worden de ingediende subsidiever zoeken beoordeeld. Bij de beoorde ling van uw aanvraag zullen wij voor al kijken of uw aanvraag aansluit op het vastgestelde evenementenbe- leid, het stadspromotiebeleid en het binnenstadsbeleid van de gemeente Middelburg. Concreet houdt dit in dat u voor een subsidie in aanmerking kunt komen als het evenement vol doet aan één of meerdere van onder staande criteria: het evenement sluit aan bij de reeds vastgestelde beleidsnota's Cultureel Profiel Middelburg, Evenementenbeleid Middelburg en/of het Stadspromotieplan Middelburg is warmte ervaren het evenement geeft invulling aan een promotieproject uit scenario 1 van het Stadspromotieplan, zoals mystiek pasen of de winkelescape het evenement geeft expliciet invul ling aan een project dat genoemd is in het Cultureel Profiel, zoals de verborgen stad, multimediale ont sluiting Middelburg, manifestaties beeldende kunst of culturele info Middelburg het evenement creëert een aanlei ding voor een eenmalig bezoek aan de stad, doordat het gericht is op een groot publiek of zo uniek is dat het extra (dag)bezoekers naar Middelburg kan trekken het evene ment is in staat om betalende bezoekers te trekken het evenement heeft een zo breed mogelijk publieksbereik (naar cate gorieën, leeftijden e.d.) het evenement kan een extra impuls geven aan de omzet van ondernemers in de binnenstad (mate van "synergie" met winkels en horeca) het evenement biedt iets nieuws, in die zin dat het niet overlapt met bestaande initiatieven (bezien van uit Walchers perspectief) het evenement draagt bij aan een goede spreiding van evenementen over het jaar (bezien vanuit Walchers perspectief) eigen inwoners, ondernemers en partners zijn actief betrokken bij het evenement het evenement is in staat om veel publiciteit te genereren de organi satie doet moeite om het evene ment te promoten het evenement wordt mede gefi nancierd door derden (provinciale subsidies, sponsorgelden, eigen bijdragen e.d.) Verder moeten de activiteiten plaats vinden in de periode van 1 januari tot en met 31 december 2008. De aan vraag wordt niet in behandeling genomen als de betreffende activiteit al op andere wijze door de gemeente wordt gefinancierd. Bij de toekenning van het evenementenbudget streeft de gemeente naar een optimale vari atie van individuele activiteiten (diver siteit in disciplines door het hele jaar heen) en naar spreiding van evene menten in tijd, aard, inhoud, omvang, locaties en doelgroepen. Hoe gaat het nu verder? Burgemeester en wethouders zullen op 20 november 2007 een besluit nemen over de ingediende subsidie verzoeken voor 2008. U krijgt vóór 1 januari 2008 van de gemeente een brief waarin staat of u subsidiever zoek is gehonoreerd. Vanwege het beperkte evenementenbudget is het onmogelijk om alle activiteiten die aan bovenstaande criteria te voldoen te subsidiëren. Hoewel het altijd ver velend is om mensen teleur te stel len, hopen we hierbij op uw begrip. Aanmelding evenementen en vergunningaanvraag Het aanvragen van een subsidie bete kent niet dat uw evenement automa tisch opgenomen wordt op de even ementenkalender. Daarom vragen we u om buitenevenementen voor 1 november 2007 aan te melden bij de afdeling Vergunningverlening en Handhaving. Een toekenning van sub sidie betekent niet dat automatisch een vergunning wordt verleend voor uw evenement. U moet minimaal acht weken van tevoren de vereiste vergunning (en/of ontheffing) schriftelijk aanvra gen. Voor zowel de aanmelding voor de evenementenkalender als de aan vraag voor een vergunning kunt u zich richten tot Peter Maas of David van de Voorde van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, telefoon: 67 53 05. Contactpersoon Voor het formulier "Subsidieaan vraag evenementenbudget 2008 "of voor nadere informatie kunt u con tact opnemen met Tony van den Buuse van de afdeling Sociaal Stedelijk Beleid, telefoonnummer 67 56 41 of per e-mail a.van.den.buuse @middelburg.nl.

de Faam | 2007 | | pagina 8