cV Drugs en ontvoeringen - in Alpha Dog Wilt u "er zijn" voor mensen in hun laatste levensfase? Brood(banket)bakker rawMiifffiiniPe Faam Woensdag 22 augustus 2007 - Pagina 51 Zit u vanuit het UWV minimaal een halfjaar in de WW of in de WAO en u wilt weer aan het werk? Dan moet u bij ons zijn! Bel ons voor een afspraak: 06-20546065 Harrie van der Peijl Centrum Loopbaanrealisatie Zeeland info@clrwerktnl Hoofdkantoor 076-5317970 www.clrwerkt.nl centrum loopbaanrealisatie bv loopbaanbegeleiding VRIJWILLIGE THUISZORG WALCHEREN o Steunpunt Mantelzorg o V De vrijwillige Thuiszorg is er voor iedereen die thuis hulp nodig heeft vanwege een ernstige of chronische ziekte, een lichamelijke of verstandelijke beperking, dementie, psychische proble men of eenzaamheid. Tevens worden vrijwilligers ingezet in het St. Jans Hospice De Casembroot en op de Palliatieve Unit van 't Gasthuis. De Vrijwillige Palliatief Terminale Zorg zoekt betrokken mensen die ingezet willen worden op de Palliatieve Unit van 't Gasthuis in Middelburg. Op de Palliatieve Unit verblijven mensen die om diverse redenen niet thuis hun laatste levens fase kunnen doorbrengen. Vrijwilligers bieden, samen met beroepskrachten, intensieve zorg aan deze bewoners en ondersteuning aan hun mantelzorgers. Ook voor de andere doelgroepen zoeken wij nieuwe vrijwilligers. Wij bieden u boeiend vrijwilligerswerk met een goede begeleiding in de vorm van een intro ductietraining en vrijwilligersbijeenkomsten. Voor informatie en/of aanmelding kunt u contact opnemen met Cobi van den Berg, tel.: 0118-553530 of stuur een e-mail naar cobivdberg@zorgvrijwilligers.nl Stichting Coördinatiepunt Vrijwillige Thuiszorg Zeeland www.vrijwilliqethuiszorgzeeland.nl zoekt een 24 38 uur per week Voor info 06-24505386 Bakkerij Steketee Oost-Souburg Een jonge door marcel van der voort MIDDELBURG/GOES - In een kamer van een woning in de Goese Klaproosstraat zit een gemene vader vast gebonden op een stoel. Naast hem zijn fantasierijke dochter. Het tweetal ziet voor zich een op elkaar ge propte filmcrew. Ze zijn be zig met het maken van de zeven minuten durende rolprent met de werktitel 'Het gezelschapsspel'. De vorige week opgenomen film is één van de inzendingen van 'Shorts at Sea', het festival van Stichting Juister in Middel burg voor korte films in Zee land. Deze tweede editie is za terdag 15 september. "In de film ben ik een gemene vader. Mijn tegenspeelster is tien jaar", vertelt acteur Johan Verschoor (47) uit Vlissingen. "Wij hebben van tevoren enkele keren gerepeteerd. Bij een grote film zouden we er viermaanden over doen. Het samen acteren met het meisje en het werken met de crew heeft indruk op mij gemaakt. Ik verbaasde mij over de professionaliteit. Serieus en keihard werken met elkaar. De eerste opnamedag zat ik uren op een stoel vastgebonden. Daar heb ik blauwe plekken aan over gehouden." Debutant Het is overigens niet zijn debuut op het witte doek. "In een grijs verleden heb ik in een Nijmeeg se film geacteerd. Het was tij dens mijn opleiding op de theaterschool. "Ik sloop als moordenaar door de steegjes van Nijmegen met een crew achter mij aan. En in Arnhem reed ik in een Amerikaanse slee", herinnert Verschoor zich. Een echte debutant in de film wereld is de Vlissinger Daniël Sinke (17). Hij roept tijdens 'Het Gezelschapsspel' vooral 'actie'. Niet dat het in de film te horen of te zien is. Want Sinke werkt mee als opnameleider. Met Ver schoor als oudere uitzondering is de film gemaakt voor en door jongeren. "Ik ben een nieuwko mer en ze hebben mij goed op gevangen. Tijdens de opnames heb ik geleerd hoe ingewikkeld het is om een film te maken. Als je in de bioscoop zit of naar de televisie kijkt denk je niet na over een scène. Maar die moet soms vijf keer over en alles ligt perfect. Een kopje moet steeds weer op dezelfde plaats staan. Over alles wat ze doen denken ze goed na", zegt Sinke. Alpha Dog is een gewelddadi ge misdaadthriller over tieners die in een wereld van drugs en ontvoeringen zijn verstrikt. Johnny Truelove is een jonge drugsdealer in de San Gabriel Valley, Los Angeles. Zijn bende ontvoert de jongere broer van iemand die hen nog geld ver schuldigd is, maar het plan mislukt. De vader van Johnny probeert vervolgens om zijn zoon uit de gevangenis gehouden, maar in drie dagen tijd kan er veel ge beuren... Het door Nick Cassavetes (Face Off, Blow) geregisseerde Alpha Dog is gebaseerd op een waar gebeurd verhaal over een drugsdealer die een van de meest gezochte mannen van de Verenigde Staten werd. De jongen met de fraaie (bij)naam Jesse James Holly wood was de jongste dealer ooit die bij de FBI geregis treerd stond. Met (hoofd)rol- len voor o.a. Bruce Willis, Sha ron Stone en Justin Timberla- ke. Alpha Dog is vanaf 23 au gustus te zien in de bioscoop. De crew van 'Het Gezelschapsspel' werkte soms uren samengepropt in een kleine ruimte. Het eindproduct is ook te zien tijdens Film by the sea. foto: feüce buonadonna "Deze film is voor mij een leerproces", zegt de twintig jarige regisseur Joep Kuijper uit Goes. "Ik heb een passie voor films en nu kan ik er dieper op ingaan. Samen met mensen die deze passie delen. Bovendien werk ik met professionele appara tuur." "Wat mij hier aanspreekt zijn de vrijwilligers. Nie mand moet iets, maar staan er wel in hun vrije tijd. De film duurt uiteindelijk ze venminuten. Een groot deel van het materiaal is onbruik baar. Ook merk ik dat niet al les wat eerder werd bedacht goed overkomt. Dus moet ik creatief zijn en met manipu latie komt er uiteindelijk iets moois." Foto: Universal Pictures Paradiso Films.

de Faam | 2007 | | pagina 51