"Op zoek naar een huurwoning? Het grootste aanbod vindt u op www.huislijn.nr Irme Moeiteloos stoppen met roken kan! edZorg www.makeiteasy.nl. Riooltechniek zeeland Miuisliin&nH U zoekt een huis? U vindt een huis! 24 uur service 0118-469550 Levenslange garantie 24 uur per dag, 7 dagen in de week. Al Uw rioolproblemen lossen wij voor U op met onze moderne apparatuur. Tel 0118-21 72 55 Kamera-inspectie en opscannen van leidingen, behoort ook tot de mogelijkheden. IN VERTROUWDE HANDEN BIJ NEDZORG iWCTTffiïïtlDe Faam - •- vww* Woensdag 22 augustus 2007 - Pagina 4 Sinds 1980 de voordeligste verzender van deur tot deur www. red ex p ressn I Sneldienst vanaf 0.27 per km Pakjes door heel Nederland vanaf 36 Goedkoop van en naar luchthavens met R ES-taxi Schipholtaxi 129,50 Zaventem Rotterdam Airport 89 info@redexpress.nl Door Margon van den Berg Make It Easy VLISSINGEN - Stel je voor hoe heerlijk het is om niet langer afhankelijk te zijn van die sigaret. Stel je voor dat niemand meer zeggen kan: 'Wat stink je, ben je nou nog niet gestopt?' Geen schuldgevoel meer naar je omgeving: ze roken mee, ze maken zich zorgen. Hoe vaak heb je niet te horen gekregen dat er een dag komt dat je spijt zult hebben? Maar stoppen met roken is zo moeilijk. Roken is een verslaving, dat weet iedereen. Een lichamelijke én geestelijke verslaving. Als je nooit gerookt hebt, is het zo makkelijk te zeggen: als je wilt stoppen, dan stop je er toch gewoon mee? Zo werkt het niet. Maar.als een roker écht wil stoppen, geeft Make It Easy de garantie dat het gaat lukken. Binnen zeven dagen gaat hij of zij als niet-roker door het leven. Moeiteloos, dankzij de Make It Easy methode. Sinds de oprichting in 1994 heeft Make It Easy vele duizenden rokers van hun verslaving afgeholpen. Nu. 12.5 jaar later, zijn er drieënvijftig praktijken in Nederland waar therapeuten werken volgens de Make It Easy methode. Jasper is één van hen. Na zeven dagen is het 95% gelukt de sigaret vaarwel te zeg gen en na een jaar is het percen tage dat niet rookt nog steeds bij zonder hoog: 75% (onafhankelijk onderzoek derden). Maar Make It Easy streeft naar een rookvrij Nederland en geeft daarom levenslange garantie op de behandeling. Gaat men geduren de de eerste zes maanden toch de fout in, dan is een herhalings behandeling geheel gratis. Daarna betaalt men slechts het consult. Jongeren tot 18 jaar behandelt Make It Easy gratis. De Make It Easy-methode heeft overeenkomsten met acupunc tuur. Bij het oor worden met een elektronische 'verklikker' bepaal de zenuwbanen opgezocht. Als dat zoekertje een signaaltje afgeeft, drukt Jasper er snel en pijnloos drie zeer kleine, steriele puntjes in. De puntjes worden ge plaatst op de uiteinden van de zenuwbanen, die het signaal 'ik wil een sigaret' naar de her senen sturen. De puntjes onder breken dat verslavingssignaal. Door de puntjes een week lang te laten zitten en meerdere malen per dag met een magneetje te activeren, verdwijnt de behoefte te roken. Zonder ontwenningsverschijnselen. Ongeveer een week later worden de drie puntjes vervangen door een nieuw puntje, waardoor er geen behoefte ontstaat meer te eten of snoepen. Met de Make It Easymethode is het dus mogelijk te stoppen met roken zonder afkickproblemen of dik te worden. Bij de Make It Easy methode die Jasper hanteert wordt gewerkt met kleine puntjes die pijnloos in hef oor worden geplaatst op zogenaamde antirookpunten. Hierdoor worden de lichamelijke ontwenningsver schijnselen meteen onderdrukt. Maar omdat roken meer is dan een lichamelijke verslaving alleen, maken ook de psychologische aspecten deel uit van de behan deling. Daarom maakt een training van ongeveer een uur deel uit van de eerste behandeling en krijgt iedereen een boekje mee. Ter onder steuning, want op het moment dat de puntjes zijn geplaatst, is alle behoefte aan nicotine verdwenen. Jasper van Well werkt uitsluitend op afspraak. Ook heeft zij ervaring met groepsbehandelingen voor be drijven. Om u nog beter van dienst te kunnen zijn, geven wij maande lijks behandelingen op donderdag in het CIG Zeeland, Edisonweg 41a, Vlissingen. Voor alle verdere informatie en voor het maken van een afspraak kan van 09.00 uur tot 21.00 uur gebeld worden naar 0174-213202. $my9 Het loopt m door peter vrancken VROUWENPOLDER - De Zeeuwse atletiek- wereld heeft weer een nieuw speeltje dat wel uitgroeien tot een heuse parel: de r Kustloop Vrouwen- polder. Volgens de or ganisatoren nu al "Wal- chers mooiste." Op zater dag 8 september starten de maximaal toegestane vier honderd deelnemers: hard lo pend of wandelend. Een ideale voorbereiding op de kustmara- thon, begin oktober. Meest op vallende is, dat de Kustloop Vrouwenpolder voor een deel door het beschennde natuurgebied Oranjezon «rv; voert. "Vorig jaar novem- ber wilde de ondernemers vereniging Vrouwenpolder op de kaart zetten en toen heb ik de kustloop als mogelijkheid gelan ceerd", herinnert bedenker Adri- aan Langebeeke zich. "Er zijn door de Stichting Het Zeeuwse Landschap wel veel eisen gesteld waar we aan moeten voldoen." Zo mogen binnen het natuurge bied geen linten worden opge hangen, zijn er geen motorvoer tuigen toegestaan en hebben uit sluitend de deelnemers, herken baar aan hun deelnemersnum mer, toegang tot het gebied en wel tot uiterlijk zes uur 's avonds. Toeschouwers mogen het na tuurgebied slechts in met een ge- De slagbomen van natuurgebied Oranjezon gaan voor de nieuwe Kustloop Vrouwenpolder wet open. foto: izaak verkeste kocht toegangskaartje. "Maai-het natuurgebied Oranjezon maakt de kustloop wel heel bijzonder. Bovendien voert een deel door het parkoers dat ook de kustma- rathon vólgt. Een ideale voorbe reiding dus." Inschrijven is niet meer mogelijk. Het maximale aantal deelnemers is al bereikt. Meer info: www.kustloop.nl. ^7r Kijk op onze site voor meer informatie, of bel gewoon Website: http://www.riooltechniekzeeland.iil Als uin verwachting bent, gaat u een leuke én spannende lijd tegemoet Hoe zal uw kindje eruit zien? Hoe gaat u het noemen? Hoe zorgt u ervoor dat het uw kindje aan niets ontbreekt? En wat moet u doen om de bevallingen de kraamtijd zo goed mogelijk te laten veriopen? Op heel veel van uw vragen hebben de mensen van NedZbig een duidelijk antwoord. Onze professionele kraamverzorgenden geven onder meer adviezen ever de voorbereid?;-^ op een thuis- of ziekenhuisbevalling en ze zijn er natuurlijk met raad en daad tijdens en na de bevalling. Ze assisteren bij de thuisbevalling, verzorgen u en uw baby en helc-en om het huishouden draaiende te houden. - v?' Meer weten? Heem dan contact met ons op en vraag naar de^^^^^^ter"Kraamzorgupast''. NedZorg Goes ADRES Wijngaardstraat 30 4461 DC Goes TELEFOON (0113) 2443 20 FAX (0113) 2443 29 E-MAIL kz.goes@nedzorg.nl WEBSITE www.nedzorg.nl

de Faam | 2007 | | pagina 4