Trauma Center Second Opinion ushp irectX 10 voor weinig Gamereporter.nl: als je meer wilt weten MIDDELBURG I VEERE Het toverwoord voor PC spellen op dit moment is DirectX 10. Tulv/"NNEiillDe Faam Woensdag 22 augustus 2007 - Pagina 45 Vervolg van pagina 44. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van bur gemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor het kenbaar maken van een mon delinge zienswijze binnen de genoem de periode is het noodzakelijk vooraf een afspraak te maken via telefoon nummer 67 52 25. VERLEENDE VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 2 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstel ling hebben verleend van het bestem mingsplan 'Tuincentrum van Citters- weg', ten behoeve van de wijziging van de bestemming (functie) van een gedeelte van het pand Van Cittersweg 2A, Arnemuiden, teneinde de vestiging van een verkoopruimte voor buitenzon wering en garagedeuren mogelijk te maken. Het vrijstellingsbesluit met de relevante stukken ligt geduremde zes weken, van 24 augustus tot en met 4 oktober 2007, ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kunnen belanghebbenden, mits zij omtrent het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren hebben gebracht, ingevolge de bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht beroep instellen bij de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de recht bank Middelburg, Postbus 5015 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van zowel een beroepschrift als een voorlopige voor ziening is griffierecht verschuldigd. VRIJSTELLINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voor nemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3, van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te verlenen van: het bestemmingsplan "Mortiere, uit werkingsplan fase 2B" ten behoeve van Howlin' Wolfstraat 18: bouw garage. Het ontwerp-vrijstellingsbesluit met de relevante stukken ligt gedurende zes weken, van 24 augustus tot en met 4 oktober 2007 ter inzage bij de vakba lie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het/de ontwerpbe sluiten) kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde perio de is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer 67 52 84. Belanghebbenden lopen het risico niet- ontvankelijk te worden verklaard in hun bezwaren bij het verantwoordelijk bestuursorgaan en/of in beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen ziens wijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de ge meentelijke informatiepagina's in deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekstpagina 830. VERLEENDE VRIJSTELLING De volgende vrijstellingen zijn verleend: Koudekerke - het vestigen van een beroep aan huis (pedicurepraktijk) Braamhof 4 (10-8); Westkapelle - het vestigen van een beroep aan huis (atelier) Papestraat 13(10-8); Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken tegen de verleende vrijstelling. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorziening.) U kunt de stuk ken inzien op het gemeentehuis te Domburg. BOUW/SLOOP/AANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopvergun ning zijn ingekomen voor: Domburg - het vergroten van een winkelpand met opslagruimte Ooststraat 1 garage Gapinge - het gedeeltelijk slopen van een jong veestal Meiwerfweg 10; Grijpskerke - het vernieuwen van de oostgevel en de fundering van de oost- en noordgevel Singelweg 11 Koudekerke - het plaatsen van een Tramstraat 42; - het vernieuwen/vergroten van een woning Dishoekseweg 33; Oostkapelle - het plaatsen van een berging Blauwe Reiger 10; Veere - het veranderen van de achtergevel Wagenaarstraat 40; Westkapelle - het vergroten van een woning Joossesweg 117; Wij wijzen u erop dat tegen deze aan vraag om een bouw-/sloopvergunning géén bezwaarschrift ingediend kan worden. Dat kan pas nadat op de aan vraag is beslist (in principe binnen 12 weken). VERLEENDE (BOUW/SLOOP/ AANLEG) VERGUNNINGEN/ MONUMENTENVERGUNNINGEN De volgende vergunningen zijn ver leend: (tussen haakjes staat de datum van verzending) Aagtekerke - het plaatsen van een garage en een serre Schoolstrtaat 10;( 10-8) Biggekerke - het veranderen van de indeling van de boerderij Vroonweg 4;( 10-8) Domburg - het gedeeltelijk slopen van de achter gevel en berging Ooststraat 12,(10-8) Vrouwenpolder - het plaatsen van een overkapping Zoekweg 4B;( 10-8) Westkapelle - het gedeeltelijk slopen van restaurant 't Raeathuijs Markt 89A;(10-8) - het plaatsen van 6 lichtmasten op het 3e veld Domineeshofweg 2,(10-8) Zoutelande - het vergroten van een woning Bosweg 5,(10-8) - het veranderen van de voorgevel en de garage D. Koddelaan 56;( 10-8) Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken tegen de verleende vergunningen en verleende vrijstellin gen. (Zie: Bezwaar, beroep en voorlopi ge voorzieningen) U kunt de stukken inzien op het gemeen tehuis te Domburg. AANVRAAG KAPVERGUNNING De gemeente heeft de volgende aan vraag voor een kapvergunning ontvan gen: Westkapelle - Torenstraat 21,1 boom in de voortuin. Belanghebbenden kunnen van 22 augustus tot 5 september hun zienswijze indienen bij de gemeente Veere, afde ling Openbare Ruimte, postbus 1000, 4357 ZV Domburg. Voor meer infor matie kunt u terecht bij de balie Grondgebied, tel. 0118.555447. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tij dens openingstijden inzien bij de cen trale publieksbalie van het gemeente huis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag dagelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uit zondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op onze website www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/VOORLO PIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten die door de gemeente worden genomen kan een bezwaarschrift worden inge diend. Dat moet schriftelijk, gemoti veerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslis sing heeft genomen: het college van B W, de burgemeester of de gemeente raad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken aan de hand van de argumenten die in het bezwaarschrift worden genoemd en dan een nieuw besluit nemen. Niet iedereen kan tegen elk besluit een bezwaarschrift indienen. Iemand moet rechtstreeks gevolgen van dat besluit ondervinden. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorziening gevraagd worden bij de Rechtbank. Hiervoor zijn griffierechten verschul digd. Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor informatie kunt u bel len: (0118)555 444. Domburg, 22 augustus 2007 Burgemeester en wethouders van Veere /Éi rif S Deja vu. Dat ervoeren we toen we Trauma Center Secon Opinion in onze Wii deden. Dit spel is een 'chirurgen simulator' waarin je als jonge arts allerlei operaties uit moet voeren. We kenden dit princi pe al op de DS, waar je met de stylus de patiënt opensneed. Op de Wii gebruik je uiteraard de af standsbediening. De besturing is ietwat aangepast en werkt prima. Gek genoeg is de inhoud van het spel (de opdrachten en het verhaal) identiek aan de DS versie. Ook hier moet je de strijd aan bieden met de mysterieuze ziekte GUILT in een soap opera-achtig drama. En dat was voor ons toch een klei ne teleurstelling. Want hoe briljant en origineel het gegeven van Trauma Center ook is, in feite is het niets anders dan een remake van de DS editie. Wie die heeft gespeeld heeft dan ook weinig te zoeken in Second Opi nion. Wie echter nog nooit de virtuele scalpel in handen heeft gehad, beleeft zeker veel plezier van deze Wii versie. Het spel is buitengewoon spannend, en hoewel het thema 'Euthanasie' wel erg moraliserend in de verhaallijn is verweven, is het plot de moeite van het volgen waard. We hopen wel dat een volgende Trauma Center wat nieuws te bieden heeft. Voor: Wii De Guitar Hero titels zijn bijzonder origi nele muziekspellen die je het beste speelt met een speciale 'guitar controler'. Na Guitar Hero II is er voor de PS2 een 'uit breiding' te koop. in de vorm van Rock the 80s. Deze disk is overigens ook speelbaar als je GHII niet hebt. Een GHII gitaar is wel aan te bevelen om de maximale lol er uit te halen. Rock the 80s is qua spel volledig identiek aan zijn voorganger. Er is grafisch helemaal niets nieuws toegevoegd. De zelfde rocksterren, podia en animaties ko men allemaal weer voorbij. De enige re den om deze disk aan te schaffen is de vol ledig nieuwe setlijst met 31 jaren '80 'hits'. En daar zit 'm toch een probleem. Want dit zijn niet de jaren '80 zoals wij die ons herinneren. Een aan tal nummers zijn hier volslagen onbekend. En zeker de eerste vijf zijn ronduit saai om te spelen. Hoe verder je komt, hoe leuker de muziek, maar het blijft allemaal wat lauw. Een beetje Radio Veronica als de echte gouwe ouwen op zijn. Rock the 80s is daarom wat teleurstellend, en alleen de moeite waard als je echt wat nieuwe nummers wilt spelen en niet kunt wachten op Guitar Hero III. Voor: PS2 Dit kun je eenvoudig omschrijven als een nieuwe 'standaard' voor games die onder Vista draaien. Dat een goede DirectX 10 kaart niet duur hoeft te zijn bewijst de NX8600GT van MSI. De NX8600GT is met €115,- een van de goedkoopste kaarten die ook deze DirectX 10 standaard ondersteunt. De prestaties zijn bijzonder goed, en de spellen die wij op de testbank legden (Lord of the Rings Online, Lost Planet en Two Worlds) draaiden fan tastisch op onze verder zeer middelmatige PC. Behalve de goede beeldkwaliteit is het opvallend dat de kaart bijzonder stil is. Dat hebben we wel eens anders gehoord. De meeste herrie komt meestal van de koelventilator. De NX8600GT heeft een koeling zonder bewegende delen en maakt daarom geen enkel geluid. Een groot voordeel voor mensen hun PC ook ge bruiken om films mee te kijken. Er is zelfs een aansluiting voor HDTV ingebouwd. Wij waren in elk geval erg onder de indruk van dit stukje hard ware. Voor: PC Zoals de vaste lezers weten wordt in deze krant vaker aandacht besteed aan games. Maar wie nog meer wil weten, kan een kijkje nemen op onze nieuwe website www.gamereporter.nl. Hier vind je lange re censies, videobeelden van de nieuwste spellen en natuurlijk al het actuele gamenieuws.

de Faam | 2007 | | pagina 45