VAN DE dé Weekkrant De Faam INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG I VEERE Woensdag 22 augustus 2007 - Pagina 44 INFORMATIE OVERHEID gemeente Middelburg ONTWERP KLEURENBELEID: REGELING SCHILDERMELDING BESCHERMD STADSGEZICHT Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn de gemeenteraad voor te stellen een kleu- renbeleid vast te stellen voor het "Beschermd Stadsgezicht" te Middel burg. Het opstellen van beleidsregels voor kleuren van onderhoudsmatig schilder werk aan panden in het "Beschermd Stadsgezicht" vloeit voort uit de wens om duidelijke richtlijnen en snellere afhandeling van aanvragen, met het behoud van een binnenstad met een uitstraling als monumentenstad en een hoge beeldkwaliteit die aantrekkelijk is voor bewoners en bezoekers. Het ontwerp kleurenbeleid ligt geduren de zes weken, van 24 augustus tot en met 4 oktober 2007, ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende deze termijn kan een ieder, bij voorkeur schriftelijk, zienswijzen over het kleurenbeleid indienen bij het college van burgemeester en wethou ders van Middelburg, afdeling Ruimtelijk Beleid, postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk vooraf een afspraak te maken via tele- foonnummer 67 52 82. INSPRAAK ONTWERP BELEIDS NOTA 2008 - 2011 MIDDEL BURG, WET MAATSCHAPPE LIJKE ONDERSTEUNING. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij een ontwerp van de beleidsnota 2008 - 2011 Wet Maatschappelijke Ondersteuning in de vergadering van 21 augustus 2007 hebben vastgesteld. Het college zal de gemeenteraad vragen deze nota vast te stellen. Voordat de nota voorgelegd wordt aan de gemeenteraad, geeft het college aan inwoners van de gemeente Middelburg en belanghebbenden de mogelijkheid hun zienswijze te geven over deze beleidsnota. De beleidsnota regelt, kort samengevat, een samenhangend beleid om de maatschappelijke participatie van de inwoners van Middelburg te waarbor gen. Hierbij is aandacht voor het voor zien in de behoeften van mensen in uit eenlopende (kwetsbare) situaties, de opdracht aan organisaties en de finan ciële kaders waaroinnen dit alles gestal te krijgt. Daarbij zijn drie doelstellingen gefor muleerd. Ten eerste betrokkenheid van alle inwoners, ten tweede een samenle ving waarin mensen elkaar helpen wanneer iemand (tijdelijk of structureel) problemen ondervihdt bij de zelfred zaamheid en tot slot zorgen voor een samenleving waarin mensen de regie over het eigen leven zelf in de hand hebben. De nota ligt gedurende zes weken, van 24 augustus tot en met 4 oktober 2007, ter inzage in de informatiehoek van het stadskantoor. Tijdens deze periode kan een ieder hun zienswijzen geven. Zienswijzen kunnen schriftelijk toege- zonden worden aan het college van burgemeester en wethouders van Mid delburg, ter attentie van Projectgroep Wmo, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Het is ook mogelijk om uw zienswijze mondeling in te dienen. U kunt hiervoor een afspraak maken met Annelies de Rooijj telefoonnummer 67 57 96. INSPRAAK ONTWERP NOTITIE WELZIJNSRUIMTEN Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij een ontwerp van de Notitie Welzijnsruimten in de vergade ring van 30 mei 2007 hebben vastge steld. Het college zal de gemeenteraad vragen deze nota vast te stellen. Voordat de nota voorgelegd wordt aan de gemeenteraad, geeft het college aan de inwoners van de gemeente Middelburg en belanghebbenden de mogelijkheid hun zienswijze te geven over deze beleidsnota. In deze notitite wordt aangegeven op welke locaties mogelijk een welzijns- ruimte kan worden gerealiseerd, de omvang daarvan, de globale kosten en dergelijke. De nota ligt gedurende zes weken, van 24 augustus tot en met 4 oktober 2007, ter inzage in de informatiehoek van het stadskantoor. Tijdens deze periode kan een ieder hun zienswijzen geven. Zienswijzen kunnen schriftelijk toege zonden worden aan het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, ter attentie van Wim Wisse, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Het is ook mogelijk om uw zienswijze mondeling in te dienen. U kunt hiervoor een afspraak maken met Annelies de Rooij, telefoonnummer 67 57 96. VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken de volgende ver keersmaatregelen bekend. 1Aan de westzijde van de Arie van Driellaan tussen de aansluiting ter hoogte van huisnummer 31 en de aan sluiting met de Generaal Hakewill Smithlaan, wordt een parkeerverbod ingesteld. Dit wordt aangegeven met een gele onderbroken streep over een lengte van circa 40 meter. 2. De voorrangssituatie op het kruis punt Noordsingel/Sportlaan wordt zodanig gewijzigd dat het verkeer op de Sportlaan voorrang moet verlenen aan het verkeer op de Noordsingel. De bestaande voorrangsborden en -mar kering worden verwijderd en de vol gende verkeersborden en -markering worden aangebracht: - bord B4 (voorrangskruispunt, zijweg links) op de .Noordsingel ten noorden van de aansluiting met de Sportlaan; - bord B5 (voorrangskruispunt, zijweg rechts) op de Noordsingel ten zuiden van de aansluiting met de Sportlaan; - bord B6 (verleen voorrang aan bestuurders op de kruisende weg) en haaientanden op de Sportlaan bij de aansluiting met de Noordsingel. 3. De parkeerschijfzone in de woonwijk Veldzigt wordt uitgebreid met een deel van de Hans Lipperheystraat (1 t/m 25 en 2 t/m 42), met de Adriaen van de Vennestraat en met de Simon van Beaumontstraat. Van maandag tot en met zaterdag tussen 9.00 en 18.00 uur xarkeren uitsluitend toegestaan met iruikmakina van een parkeerschijf en met een parkeerduur van maximaal twee uur. Dit wordt aangeduid met bor den El 0 (parkeerschijfzone, maximaal twee uur) en El 1 (einde parkeerschijf zone, maximaal twee uur) met onder bord "ma t/m za 9-18 h", en met een blauwe streep langs de parkeervakken dan wel langs de Kant van de rijbaan waar parkeren toegestaan is. De borden worden geplaatst op de vol gende locaties: - op de Hans Lipperheystraat ten noor den van de T-splitsing ter hoogte van 51 en ten noorden van de aansluiting met de Dirck van Delenstraat; - op Park Veldzigt bij de aansluiting met de Hans Lipperheystraat. De blauwe strepen worden aange bracht op de volgende locaties: - in de Hans Lipperheystraat bij de par keervakken aan beide zijden van de rij baan ter hoogte van de huisnummers 1 t/m 25 en bij de parkeervakken aan de woningzijde ter hoogte van de huis nummers 2 t/m 42; - in de Adriaen van de Vennestraat bij de parkeervakken en langs de rijbaan aan de woningzijde ter hoogte van de huisnummers 2 t/m 22; - in de Simon van Beaumontstraat bij de parkeervakken langs de rijbaan en op het parkeerterrein, en langs de rijbaan aan de woningzijde ter hoogte van de huisnummers 2 t/m 24. Bewoners van bovengenoemde wegge deelten kunnen tegen betaling van de legeskosten ontheffing krijgen van deze maatregel, met dien verstande dat maximaal twee ontheffingen per adres verleend worden. Deze besluiten liggen ter inzage in de informatiehoek van het stadskantoor. Kopieën hiervan zijn aldaar tegen betaling verkrijgbaar. Tegen deze besluiten kunnen belang hebbenden binnen zes weken na de daa volgende op die van de bekend making ervan bij burgemeester en wet houders bezwaar maken door het indienen van een bezwaarschrift. Het bezwaarschrift moet ondertekend zijn en ten minste bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Degenen die een bezwaarschrift heb ben ingediend, kunnen tevens de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijl de spoed, dat gelet op de betrokken belangen, vereist. Het verzoek hiertoe moet gericht worden aan de Voor zieningenrechter, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit recht bedraagt 143 voor natuurlijke personen en 285 voor andere dan natuurlijke personen. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: Banjaard 24, Arnemuiden: uitbrei den woonkamer en opbouw garage. Lange Delft 117: aanbrengen recla me. Schepenenlaan 264: vergroten schuur. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3, telefoon 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een bouwvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden inge diend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, monumenten-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Ampèreweg 45: bouw bedrijfsge bouw (13-8). Buitenruststraat 227: tijdelijk plaat sen 3 kantoorunits (8-8). Hazelaarslaan 3: resp. plaatsen/ver- groten dakkapel (8-8). Hengst/Botter, Arnemuiden: plaatsen vissteiger (13-8). Howlin' Wolfstraat 22: bouw garage (13-8). Mannezeeseweg 59: sloop woning met opstallen (8-8). Oude Veerseweg (ong): bouw gemaal (8-8). Segeerssingel 23: verbouwen/ver- groten dakopbouw garage (8-8). Stadhouderslaan 61: vergroten dak kapel (10-8). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE VRIJSTELLINGEN EN VERGUNNINGEN NA PROCE DURE AFD 3.4 AWB De volgende vrijstellingen van het bestemmingsplan en bouwvergunnin gen zijn verleend: Bluesroute 77: plaatsen berging. Bluesroute 80: do uw garage. Isaac Beeckmanstraat 4: vergroten woning. Jan van Hoofkwartier 50: bouw ber ging/hobbyruimte. Jan van Hoofkwartier 52: bouw ber ging/hobbyruimte. Korenbloemlaan 44, Arnemuiden: uitbreiden garage. Noordweg 398: uitbreiden woning. Opaal 13: plaatsen schutting. De vergunningen liggen gedurende zes weken, van 24 augustus tot en met 4 oktober 2007 voor een ieder ter inzage bij .de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende vrij stelling ten behoeve van het uitvoeren van het desbetreffende bouwplan en die tegen het ontwerp van dat vrijstel- lingsbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (danwel aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten daar tegen geen zienswijze te hebben inge bracht), kan tijdens genoemde inzag etermijn een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van bur gemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. De belanghebbende die het niet eens is met de overige gronden van voor noemd^) besfuit(en) komt gedurende deze periode een zelfde recht van bezwaar toe.- Het bezwaarschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevat ten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt en de gronden van het bezwaar. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffie recht verschuldii len jen jen ien ien De volgende monumentenvergunnin gen zijn verleend: Bierkaai 3: aanbrengen geluidweren- de voorzieningen. Londensekaai 31: aanbrengen geluidwerende voorzieningen. Rouaansekaai 25: aanbrengt geluidwerende voorzieningen. Rouaansekaai 27: aanbrengt geluidwerende voorzieningen. Rouaansekaai 29: aanbrengt geluidwerende voorzieningen. Rouaansekaai 39: aanbrengt geluidwerende voorzieningen. Rouaansekaai 41: aanbrengt geluidwerende voorzieningen. Rouaansekaai 45: aanbrengen geluidwerende voorzieningen. Rouaansekaai 45A: aanbrengen geluidwerende voorzieningen. De vergunningen liggen gedurende zes weken, van 24 augustus tot en met 4 oktober 2007 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Degene die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze heeft ingediend (alsmede degene die redelij kerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingediend) kan tij dens genoemde inzagetermijn een gemotiveerd beroepschrift indienen bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd ONTWERPBESLUITEN WAARTE GEN GEEN ZIENSWIJZEN ZIJN INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat inzake de onderstaande ontwerpbesluiten binnen de termijn van ter inzage leg ging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht: Korte Giststraat 3: verlenen vergun ning op grond van de Monumenten wet 1988 voor gedeeltelijk verande ren en verbouwen interieur. Rouaansekaai 19: verlenen vergun ning op grond van de Monumenten wet 1988 voor intern verbouwen en schilderen buitenkozijnen. Rouaansekaai 23: verlenen vergun ning op grond van de Monumenten wet 1988 voor aanbrengen geluid werende voorzieningen. Vlasmarkt 20: verlenen vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 voor intern verbouwen van 2 afzonderlijke horecapanden. Grevelingenstraat 8/10: verlenen vrijstelling op grond -van artikel 19, derde lid, van de Wet op de ruimte lijke ordening voor samenvoegen/uit breiden scholen "Springtij" en "Klimop"; Nieuwen hovenseweg 18: verlenen vrijstelling op grond van artikel 19, derde lid, van de Wet op de ruimte lijke ordening voor uitbreiden woning. ONTWERP MONUMENTENVER GUNNING Gedurende zes weken, van 24 augustus tot en met 4 oktober 2007 ligt bij de vakbalie van de dienst Ruimte het ontwerp van een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inza ge voor: Kinderdijk 68-70: renoveren dak. Loskade 19: renoveren dak. Singelstraat 9: vervangen kozijn en raam. Voor mondelinge zienswijze telefoon nummer 67 52 27. Londensekaai 39: aanbrengen reclame. Voor mondelinge zienswijze telefoon nummer 67 52 79. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij het college van bur gemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde perio de is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het aangegeven telefoonnummers. Belanghebbenden lopen het risico niet- ontvankelijk te worden verklaard in hun bezwaren bij het verantwoordelijk bestuursorgaan en/of in beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswij zen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. VRIJSTELUNG EX ARTIKEL 19, UD 2 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voor- - nemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de ruimtelijke ordening, vrijstelling te verlenen van net bestemmingsplan 'Klarenbeek', ten behoeve van uitbreiden docentenkamer Regenboogschool, Generaal Hakewill Smithlaan 3. De uitbreiding is gedeeltelijk gesitueerd op gronden gelegen binnen de bestem ming 'maatschappelijke doeleinden' met de nadere aanwijzing 'zonder gebouwen en overkappingen'. Hier door voldoet het bouwplan niet aan de voorschriften van genoemd bestem mingsplan. Het ontwerp-vrijstellingsbesluit met de relevante stukken, waaronder het bouwplan en de ruimtelijke onderbou wing, ligt geduremde zes weken, van 24 augustus tot en met 4 oktober 2007, ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Lees verder op pogino 45.

de Faam | 2007 | | pagina 44