Stages zijn belangrijk Minder particulieren failliet Culinaire workshops Shop voor vogel en vis i- Uit het Zakenhart van... Polderhuis: een belevenis |De Faam M BE Jplf 35 procent van de studenten blijft op de stage Nieuwe directeur voor Welzijn Veere Karolingenactie bij Foto Verschoore Tangolessen in bioscoop CineCity Neeltje eet niet meer uit zee Woensdag 22 augu'stus^foÖf - Pagina 36 C Anneke van Dok en René Willems foto: leon janssens VLISSINGEN - De Culi Consult Kookstudio aan de Nieuwendijk 52 in Vlissin- gen werd vorige week fees telijk geopend door de Vlis- singse burgemeester Anne ke van Dok-van Weele. Bij de hoofdingang op de Bal- lastkade knipte zij een tros ballonnen los en eigenaar René Willems onthalsde een fles champagne. Culi Consult Kookstudio is hét adres voor culinaire works hops, personal cooking en kookdemonstraties. "Ook kan er ongedwongen ver gaderd worden", zegt Wil lems. Hij gaf al een aantal jaren workshops, waarvoor' de belangstelling bleef groeien. Een eigen ruimte is dan" heerlijk Meer informa tie via: 0118-430941 Hans Bosman reikt een prijs uit. foto: feuce buonadonna HEINKENSZAND - Vis en Vogelshop Zeeland, aan de Schouwersweg 22 in Hein- kenszand, is begin juli nieuw geopend door Hans Bos man. 'Wij spelen in op de marktsituatie met een groot aanbod in alle soorten vo gels. Tropische vogels, insec teneters, alle soorten parkie ten. Ik bezoek zelf de kwe kers om de goede vogels uit te kiezen. Met de overname van het koi bedrijf van John den Hollander brengen wij met vakkennis Japanse koi's. John staat vrijdag, zaterdag in onze winkel." Vis en Vo gelshop Zeeland heeft alle toebehoren voor vogels en tevens volières. Info: 0113- 567605 www.wsz.nl. Het Polderhuis in Westkapelle is veelzijdig foto: p.r. WESTKAPELLE - Het Pol derhuis in Westkapelle houdt op 15 september en 21 oktober een georgani seerde fiets- en wandeltocht met opdrachten. Er zijn ze ven tochten die variëren van 5 tot 65 kilometer. Op 29 september en 27 oktober is er alleen een wandeltocht. Het Polderhuis is niet zom aar een museum. Tot eind september hangen er prachtige schilderijen van Michiel Paalvast, in de infor- matiehoek Zwakke Schakels zijn de plannen voor de kustlijn in de eerstkomende jaren te lezen en in de tuin liggen het monument van molen De Roos en restanten van het schip City of Bena res dat in 1911 op de dijk strandde).- Van Gelder startersprijs door bo van scheyen MIDDELBURG - Dit jaar kunnen startende onderne mers in Zeeland voor de tweede keer de Leen van Gelder startersprijs in de wacht slepen. De prijs is een initiatief van de Kamer van Koophandel om startende ondernemers aan te moedi gen hun plannen goed en doordacht op papier te zet ten om zo hun slagingskans te vergroten. De prijs is vernoemd naar de oud- voorzitter van de Kamer van Koophandel en bedraagt duizend euro. In Zeeland neemt het aantal startende onderne mers fors toe. In 2005 waren et 1600 nieuwkomers. Het afgelo pen jaar telde de provincie 1772 jonge ondernemers. Landelijk gezién loopt Zeeland gelijk met deze groeiende trend. Een echte hype momenteel zijn de als paddenstoelen uit de grond schietende internetwinkeltjes. Ook veel nieuwe bedrijven in de bouw en zorg gaan van start. Toch staakt meer dan de helft van die ondernemers binnen vijf jaar zijn bedrijf, al of niet ge dwongen. Uit een onderzoek van de Hogeschool Zeeland is gebleken dat 73 procent van die afhakers geen gedegen onder nemingsplan had geschreven. "Het is belangrijk om dit als startende ondernemer wel te doen. Het geeft onder meer in zicht in de slagingskans en het ondernemingsplan zorgt ook voor een overzicht van factoren waar bijvoorbeeld niet voldoen- kooph^del lt een, tm 2ZP- Startende ondernemers van Gelder startersprijs krijgen, foto. mechteld jansen kunnen de Leen de bij stil wordt gestaan en die toch niet over het hoofd mogen worden gezien", zegt woord voerder Mare Volleman. Het gaat erom dat ondernemers de weg vinden naar de Kamer van Koophandel. Een goede en kri tische voorlichting geeft onder nemers stof tot nadenken, dat kan gaan óver de te voeren be drijfsnaam tot een marketing plan of vestigingseisen. De Ka mer van Koophandel wil door deze Startersprijs in het leven te roepen ondernemers aanmoe digen om een ondernemings plan-als vanzelfsprekend te be schouwen. Starters kunnen hun ondernemingsplan voor 1 okto ber 2007 insturen. In het kort kunnen ze aangeven welke ac ties ze ondernemen om het be drijf succesvol te maken en hoe ze de prijs van duizend euro zouden besteden. Iedere deel nemer, ongeacht het soort be drijf of de activiteit, kan mee dingen. Een deskundige jury maakt op 22 oktober de drie finalisten be kend. Op zaterdag 3 november wordt tijdens de druk bezochte jaarlijkse startersdag van de Ka mer van Koophandel in Hotel Goes de winnaar bekend ge maakt door ellen de vriend MIDDELBURG - Bij perso- neelswerving zijn stages erg belangrijk. Recent onderzoek wees uit dat vijfendertig pro cent van de studenten in zijn of haar laatste stageplaats of bij baan blijft hangen. Daarmee lijkt het bieden van stageplaat sen voor bedrijven een zeer goede manier om aan jong en gekwalificeerd vast personeel te komen. Uit het onderzoek kwam ook naar voren dat studenten, als starter op de arbeidsmarkt, huiverig zijn om aan hun eer ste baan te beginnen. Bij een bekend bedrijf is die drempel al een stuk minder hoog. Vijfendertig procent van de jongeren solliciteert liever bij een bedrijf dat zij al hebben le ren kennen, zodat zij weten wat hen te wachten staat. Daarover blijken de hbo- en universitaire studenten het zelfde te denken. Opvallend is dat ondanks de steeds krapper wordende ar beidsmarkt en de toenemende vraag naar gekwalificeerd per soneel dit percentage de afge lopen jaren gelijk is gebleven en niet is gedaald. Ondanks de inspanningen van bedrijven om via arbeids marktcommunicatie de afge studeerde wo'er of hbo'er aan te trekken, lijkt het efficiënter om eindejaarsstudenten een passende studiegerelateerde bijbaan of uitdagende stage aan te bieden om hen vervol gens ook daarna succesvol aan het bedrijf te binden. GOES - Het aantal faillissemen ten in de eerste helft van 2007 is lager dan in 2006. De halfjaarcij fers laten voor het eerst sinds 1999 ook bij de particulieren een daling zien. In het eerste halfjaar van 2007 werden 4069 faillissementen uitgesproken. Dit is 17 procent minder dan in dezelfde periode van 2006. De afname van het aantal faillisse menten van bedrijven en instel lingen (exclusief eenmansza ken) die in 2005 inzette, gaat door in de eerste helft van 2007. Opmerkelijk is dat voor het eerst sinds 1999 ook minder particulieren (inclusief een manszaken) failliet gingen dan een jaar eerder. Van de uitge sproken faillissementen in de eerste zes maanden van dit jaar Het aantal faillissementen is dit jaar gedaald hadden er 2274 betrekking op particulieren. Ten opzichte van het eerste halfjaar van 2006 is dit een daling van 12 procent. De daling van het totale aantal fail lissementen deed zich in het heie land voor met uitzondering van het noorden, (bron: CBS) VEERE - Het bestuur van de Stichting Welzijn Veere heeft een nieuwe directeur be noemd. Dit is C. Maas uit Dom burg geworden. Hij is geen on bekende voor de Stichting, als ambtenaar bij de gemeente Veere werkte hij nauw samen met hun. Maas néémt bij de Stichting Welzijn Veère per 1 oktober de dagelijkse leiding op zich. OOST-SOUBURG - Foto Ver schoore in Oost-Souburg houdt tijdens de Karolingen- markt op zaterdag 1 september voor de derde keer een fotoac tie. Van kinderen tot twaalf jaar wordt voor één euro een mooie fotoshoot gemaakt. De ouders krijgen voor deze prijs tevens een vergrote foto van hun kin deren mee. De reportage wordt gemaakt in een ldndvriendelij- ke studio en ouders kunnen zelf bepalen wanneer ze ko men. Er wordt een volledige re portage gemaakt. De leukste foto's komen in de etalage. VLISSINGEN - Tango El Amante begint op vrijdag 5 ok tober een nieuwe cursus in Vlissingen. De elf lessen wor den gegeven in de foyer van het CineCity-café. Voor de dansers van het niveau 1 zijn er lessen tussen 20.00 en 21.00 uur. Ni veau 2 dansers krijgen tussen 21.15 en 22.15 uur les. Een gra tis kennismakingsles is op 28 september vanaf 20.00 uur te volgen. Informatie: 0118- 463246. VROUWENPOLDER - Sinds het nieuwe zeeaquariumge- bouw Aquapolis van het Delta park Neeltje Jans in Vrouwen polder eind juni is opengesteld is de buitenexpositie Eten Uit Zee overbodig geworden. Vrij wel alle planten en dieren uit deze expo zijn verhuisd naar Aquapolis. Op de plaats van Eten Uit Zee komt dit najaar een nieuwe tentoonstelling over duiken.

de Faam | 2007 | | pagina 36