Goede vakantie gehad? Dan nu weer aan de slag!/ Koudekerke uit de Kunst th Center Markt vol antiek, brocante, shows en kramen Nu bij inschrijving; 2 maanden gratis sporten in ons health spa Center* Jongeren moeten vroeger op stap Achmea health spa Center Baskensburgplein 2, 4383 NE Vlissingen Tel. 0118 430 816 Tr^vi """uTillDe Faam Woensdag 22 augustus 2007 - Pagina 33 Zeeuwse Nazomer Fair door ellen de vriend OOSTKAPELLE - De ze vende editie van de Zeeuwse Nazomer Fair is van 6 tot en met 9 septem ber weer op Buitenplaats Ipenoord bij Oostkapelle te vinden. Ruim honderd twintig standhouders heb ben onder het bladerdak van de oude bomen een stek gevonden. Er zijn kramen met antiek, brocante, decoraties voor binnen en buiten, kunst, wijnen, delicatessen en kleding. Daarnaast is er ook een roofvogelshow en demonstreren ganzendrij- ver, jachthoornblazers en slederijders met Husky's hun werk. Er zijn verschil lende modeshows, works hops, demonstraties en smakelijke proeverijen. Nieuw en inspirerend is het Franse plein, waar jeu de bouleswedstrijden wor den gehouden en waar be- zoeker op het terras van het Petit-Café kunnen ge nieten van Franse chans ons en de accordeonmu- ziek van Henk George Lip pens. Op wijdagavond is er als vanouds een Fairy Ta- les avond met een verras singsconcert van bekende klassieke musici en allerlei proeverijen. Kinderen van af twee jaar kunnen in het omheide speelgebied Fairy Kids spelen onder leiding van professionele begelei ders. Er zijn allerlei spellen en creatieve kinderworks hops. Bovendien krijgen alle kinderen een heerlijke picknick met broodjes en drankjes. De Zeeuwse Na zomer Fair is donderdag, zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.00 uur te be zoeken en vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur. De toe gangsprijs is 8,50 euro en voor kinderen tot twaalf jaar gratis. Buitenplaats Ipenoord is te vinden aan de Noordweg 43. Het par keerterrein bij de fair is gratis. door tara de vriend KOUDEKERKE - De Ondernemers Vereni ging van Koudekerke houdt voor de tweede keer Koudekerke uit de Kunst van maandag 3 tot en met zaterdag 8 september. Dit jaarlijk se evenement rondom de Kunstroute staat nu in het teken van het thema De Tijd. Couburg. En op zaterdag is er een Amerikaanse Dag op het Dorpsplein, 's Middags worden Amerikaanse au to's geshowd en de hele dag door zijn er Ameri kaanse lekkernijen te koop. Ook is er- een fietstocht langs het spoor van de tram van Walcheren. Die begint bij de muziektent op het Dorpsplein. Meer in formatie via 0118556255. Tijdens deze nazomerse week kunnen bezoekers met plezier deelnemen aan diverse activiteiten. Op maandag om 19.00 uur is er een muzikale optocht door het dorp die eindigt op het Dorpsplein. Daar wordt Koudekerke uit de Kunst officieel geopend met de onthulling van het kunsthokje. De volgende dag is er om 13.30 en om 19.30 uur een gratis les over de kunst van Nordic fitwal- king. Om 19.30 uur is er een voorleesavond bij Woon- trend Zeeland. Daar lezen Koudekerkenaren in kleine groepjes voor uit eigen werk. Woensdag is er de ex positie Wilma's wereld van leer in de Couburg met een modeshow van zelfge maakte lederen kleding uit de jaren 1980 en 1990. En donderdag tot en met za terdag is er een kunstroute waar meer dan dertig beel dende kunstenaars werk exposeren in hun eigen huis, atelier of op locatie. De openingstijden zijn op donderdag van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. En op wijdag en zaterdag van 10.00 to t 17.00 uur. De kunstenaars ma ken eveneens een werkstuk op het thema De Tijd. Deze afzonderlijke stukken wor den geëxposeerd bij het appartementencomplex Ride by the Sea aan de Wie- lemakersbaan. Het cen traal informatiepunt tij dens de Kunstroute is mo len De Lelie aan de Middel- burgseslraat. Op vrijdag om 19.00 uur is er een open repetitieavond door Har monie Voorwaarts in de door Ellen De Vriend GOES - Als jongeren vroeger op stap gaan 's avonds verdwijnt het indrinken, drinken jongeren minder alco hol en gebeuren en minder ongelukken. Hannie Gorter en My- riam Loonen uit Fries land hebben het eerste Burgerinitiatief in Friesland ingediend en willen de horeca bewe gen 's nachts eerder de deuren te sluiten. Deze maatregel moet er voor zorgen dat het over matige alcoholmisbruik op jonge leeftijd wordt terug gedrongen. De twee wou wen zien veel voordelen in een woeger kroegbezoek: het aantal uren dat 'ge stapt' wordt is niet korter, er kan gebruik gemaakt worden van het openbaar vervoer, het dag- en nacht ritme van de stappers wordt minder verstoord en omdat geen 'gal in de dag' geslapen wordt is er meer tijd voor andere bezighe den. Ook voorkomt het woeger op stap gaan stress en spanningen in de gezin nen. Het initiatief van de Friezinnen heeft al heel wat Zeeuwse bijval gehad. Ouders uit heel ^Zeeland onderschrijven de actie en hopen op veranderingen. De Faam roept haar lezers op om via het e-emailadres red.faam@whk.wegener.nl te reageren. v n De Zeeuwse Nazomer Fair is altijd gezellig foto: p.r. www.achmeahealthcenters.nl *Deze actie is geldig t/m 30 augustus 2007

de Faam | 2007 | | pagina 33