fabius M Wil jij ook een leuke baan? S Receptioniste Telefoniste (6 mnd) Administratief Medewerk(st)er (9 mnd) Secretaresse (12 mnd) S VI D I 0800-4464464 Arrangement Politieorkest opent Sail de Ruyter Hobbymarkt fabius Opieldingefi start binnenkort weer met de volgende dag- en avondopleidingen: Geen speciale vooropleiding nodig Erkende diploma's Slechts 1 lesochtend of -avond per week Zeer geschikt voor herintreedsters, omscholing, reïntegratie en schoolverlaters Uitbreiding met boekhouden mogelijk www.FabiysOpleidingen.rsl opleidingen Examen Erkend lin g en Examenbureau I Brochure? bel gratis Woensdag 22 augustus 2007 - Pagina 31 VLISSINGEN - In de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen is don derdag 23 augustus het ope ningsconcert van Sail de Ruy ter. Hiervoor is h,et Nationaal Politie Orkest (NPO) ge vraagd. Dirigent is Hardy Mertens en het optreden be gint om 20.00 uur. Voor de pauze zal het orkest een uitgebreid populair-klas- siek programma laten horen. In het tweede gedeelte bren gen de musici een wereld- muziekshow met verschillen de solopartijen. Het NPO is het muzikale visi tekaartje van de Nederlandse politie. Het is een zogenoemd symfonisch blaasorkest in harmoniebezetting. Het be staat uit 55 muzikanten af komstig uit nagenoeg alle po litiekorpsen. De dirigent van het orkest is in de blaasmuziekwereld be kend. Naast dirigent van het NPO is Mertens docent direc tie blaasmuziek aan het Con servatorium in Tilburg en gastdingen! van het Singapo re Wind Symphony Orches tra en het symphonisch blaasorkest 'Lao Silesu' op het Italiaanse eiland Sardinië. Kaarten voor het concert kos ten 7,50 euro en zijn te koop bij VW Vlissingen. En don derdag vanaf 19.00 uur in de kerk. WESTKAPELLE - Op het pleintje bij de kerk op de Markt in Westkapelle is op vrijdag 24 augustus een markt waar verschillende hobbyar tikelen verkocht worden. De markt is van 14.00 tot 20.00 uur en de entree is gratis. Lego Boys en 'n paar zandhazen door marcel van der voort MIDDELBURG - Aan het begin van de donderdag middag is het dikke pret op de bank van Buitenschoolse Opvang Kameleon, aan de Johan van Reigersberg straat in Middelburg. Twee ondeugende jongetjes pes ten en knuffelen Bas de beer. Ondertussen eten ze fruit en drinken limonade. Als ze dat op hebben mogen ze ook nog een koekje. Daarna gaan de kinderen iets leuks doen. Want hoewel er ruimte is om huiswerk te ma ken, gaat het vooral om spelen. Zo zijn er de Lego Boys en een paar zandhazen. De laatste lo pen dankzij het zonnige weer meteen naar de omheinde speelplaats waar een zandbak is. Bij het bankje ernaast staan de schoenen van de kinderen en de bak ligt vol met schepjes, bootjes en visjes. Een meisjes schraapt serieus met een eierle peltje het zand van de rand een Vriendjes genoeg'in de buitenschoolse opvang, foto izaak verkeste. eveneens vrolijk ingericht. En de kinderen zijn blij. Terwijl hun ouders werken wachten ze tot die hun kopen ophalen. Geen straf, want ze mogen veel. Er rijden skelters en fietsjes over de speelplaats en binnen staan dozen vol spellen. Een 200 spel- lendoos, Mikado, Ezeltje Strek- je, Giebelen, Kippenvel en het moderne Idols the Game. Het is er allemaal. Handig bij minder zonnige dagen. Regels zijn er ook. Geen strenge weliswaar. Wie zijn limonade op heeft, zet zelf de beker op het aanrecht. En na het spelen moeten ze het speelgoed opruimen. Inspraak En er is inspraak. "Er is hier kindvergadering. Dan vragen wij de kinderen wat ze missen op de Buitenschoolse Opvang. De één oppert een enorm sub tropisch zwemparadijs, de an der vraagt om tekeningen van Winnie the Pooh. Hun wensen proberen we mee te nemen bij de aankoop van nieuw materi aal", zegt leidster Debby Wight. Rond vijf uur druppelen de ou ders binnen en gaan de kinde ren stuk voor stuk weer naar huis. Ja, de naschoolse opvang werkt goed. Basisscholen zijn sinds dit schooljaar verplicht om voor en na schooltijd opvang te bieden. Veel scholen op Walcheren hebben daarom een overeenkomst met Kinder Opvang Walcheren. Er zijn ook dagar rangementen. De ouder brengt het kind vanaf 7.30 uur naar de voor schoolse opvang. Na school tijd is er wederom opvang. beker in. Opeens klinkt er ge ronk boven haar hoofd. "Een vliegtuig", roept ze verrukt, wij zend met haar lepeltje de lucht in. Naast haar bekijken bezoe kers het tafereel vanaf een bank. "Dat is géén bank. Het is een trein!", corrigeert Roald, die met zijn vriendjes Pirn en Sven in het zand graaft. En inderdaad de bank heeft wielen. De rest van het speelterrein is Vlietstraat 11a, Terneuzen (BBC WesterscheldeJ: Voltijd Bedrijfseconomie (propedeuse) Commerciële Economie (propedeuse) Management, Economie en Recht (propedeuse) Leraar Basisonderwijs (PABO) dagopleiding Deeltijd Bedrijfseconomie* Commerciële Economie* Management, Economie en Recht* Leraar Basisonderwijs, avondopleiding volledige opleiding in Terneuzen) Combi MBB-HBB Economie Leraar Basisonderwijs Introductieavond Introductiedag Start colleges deeltijdopleiding voltijdopleiding woensdagavond 5 september, donderdag 6 september, maandag 10 september. Meer weten? Telefoon: 0115 - 64 16 00 of e-mail: info@hz.nl Informatie bij E. Volleman, coördinator BBA Terneuzen, evolleman.biesbroeck@hz.nl Bezoek vrijblijvend onze informatie-avond. Aanvang 19.30 uur: Goes: woensdag 12 september (Bergweg 14, Het Goese Lyceum) Middelburg: woensdag 5 september (Vrijlandstraat 65, locatie Dauwendaele)

de Faam | 2007 | | pagina 31