Officiële Mededelingen Koor maakt zeereis Verdringing Kort sport Dat is nummer zes Dammer sleept B-status binnen Tocht verplaatst van de Provincie Zeeland informatie over-het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl Woensdag 22 augustus 2007 - Pagina 13 Illegalen gaan het schip in door marcel van der voort VLISSINGEN/BORSSELE - Er zijn signalen dat er in de haven in het Sloegebied illegalen wer ken. Daarom pakken politie, Belastingdienst, Arbeidsinspec tie en uitkeringsinstantie UWV de fraude in de scheepsbouw aan. Bij controles speuren inter ventieteams naar illegale arbeid en verblijf, belasting- en pre mieontduiking, uitkeringsfrau de, onderbetaling en arbeids omstandigheden. "Wij zijn al een tijdje bezig in Zeeland, maar het is te vroeg om te zeggen of er resultaten zijn geboekt", zegt voorlichter M. de Vetten van de Arbeidsin spectie. "Uit verschillende hoe ken krijgen we signalen dat er sprake zou zijn van fraude. Het gaat ook om mensen die illegaal aanmonsteren." Daarom is het interventieteam met name ge spitst op onderhoudspersoneel dat zogenaamd als beman ningslid op schepen aan het werk is. Onderhoudsmedewer-, kers die in de haven van Vlissin- gen werken, krijgen te maken Het doel van de controles op fraude in de haven in het Sloegebied is het tegengaan van verdringing van Neder landse werknemers en on eerlijke concurrentie met bedrijven die zich wel aan de regels houden. De werk zaamheden leveren vaak onveilige situaties op. "Wij mekken dat de fraude door controles afneemt. Na het betrappen volgt een tweede controle", zegt M. de Vetten van de Arbeidsinspectie. met de Nederlandse normen voor loon en werkomstandig heden. Voor varend personeel gelden die regels niet. Om de controleurs om de tuin te lei den, laten de illegalen zich in buitenlandse havens aan boord nemen én varen vervolgens naar Zeeland. Hierdoor lijkt het dat ze bemanning zijn. De werkgevers kunnen lage lonen betalen en verzuimen het afdra- Interventieteams speuren naar illegale onderhoudsmedewerkers op zeeschepen, foto: jaap wolterbeek gen van belasting en premies in Nederland. "Soms werken de interventie teams undercover. Dan gaan ze eerst een tijdje observeren en merken welke mensen er op een werf komen, hoe groot een bedrijf is en welke uitgangen er zijn. Want tijdens de controle zet de politie de uitgangen af. Het mooiste is wanneer het team niets ontdekt. Maar de re aliteit gebiedt ons te vrezen dat er fraude is", zegt De Vetten. Algemeen directeur H. van der Hart van Havenschap Zeeland Seaports is duidelijk over illega le arbeid. "Wij krijgen nu en dan berichten dat zich ook in ons beheersgebied dergelijke prak tijken voor doen. Weg ermee! Dan stellen wij direct betrokken instanties in kennis. De onder nemers hier zijn zich er niet al tijd van bewust dat er illegalen zijn. Die mensen laten zich bij voorbeeld invliegen. Zodra het duidelijk is maken wij korte metten met illegaliteit", vindt Van der Hart. Hij plaatst wel een kantteke ning. "De controles mogen het werk in de haven niet schaden. Het is onjuist om een goedwil lende te belasten door-vertra gingen vanwege de inspecties." Oud-international Wim Hof- kens is, nog voordat de com petitie begint, al ontslagen bij zaterdaghoofdklasser Hoek. Hij is de zesde trainer in ruim vier jaar die dat lot ondergaat. Paul Telussa (Oost Souburg), technisch manager, vervangt hem tij delijk en zat zaterdag al op de bank in de met 0-1 verlo ren bekerwedstrijd bij ASWH. Volgens het bestuur ontbrak het aan cohesie tus sen spelers en trainer. Dammer Bennie provoost uit Aagtekerke eindigde als zesde bij het sterk bezette Hiltextoernooi in Goes. Hij verloor van de Russische we reldkampioen Shvartsman de strijd om de vijfde plaats. Provoost sleepte wel de B- status van NOC*NSF binnen hetgeen hem extra trainings faciliteiten oplevert. De derde zeezwemtocht in de reeks van drie is door het stormachtige weer ver plaatst van 15 naar 29 augus tus. Dan wordt de 3,7 kilo meter gezwommen tussen Dishoek en Zoutelande. De zwemmers starten om 18.30 uur bij de lage vuurtoren Kaapduin en finishen bij de strandwacht in Zoutelande. Opnieuw inschrijven kan via: aeromad@zeelandnet.nl Of voor de wedstrijd, tussen 17.30 en 18.30 uur bij het pannenkoekenhuis. VEERE - Shantykoor Het Veer- se Scheepstuig doet mee aan het groots opgezette shanty- festival dat van 2 tot en met 9 september in en rondom de havens van Kiel, Heiligenha- fen en Laboe is. Aan de Oostzee wordt dit eve nement jaarlijks door de In ternational Shanty and Seas- ong Association gehouden. Dit jaar doen twaalf vooraan staande shantykoren uit En geland, Duitsland en Neder land mee. De 255 zangers worden ondergebracht aan boord van zestien historische zeilschepen, voornamelijk klippers en schoeners. Het Veerse Scheepstuig heeft spe ciaal voor het festival een aan tal nostalgische Duitse zee mansschlagers ingestudeerd, als Die Gitarre und das Meer en Junge, komm bald wie der.... Ontheffing Flora- en faunawet Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 33 in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de volgende ontheffing heeft verleend. Ter voorkoming van belangrijke scha de aan gewassen, vee, bossen, bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend aan de heer C. Verhage te Aagtekerke voor het doden van damhert en daarbij gebruik te maken van het geweer voor de periode van 16 augustus 2007 t/m 31 november 2007. De .ontheffing heeft betrekking op een perceel suikerbieten aan de Westhovenseweg te Oostkapelle, ge meente Veere, zoals op de bij het besluit behorende kaart aangegeven. Bezwaar De ontheffing ligt 6 weken ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middel burg, werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelin ge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen binnen 6 weken na de dag van verzending van de ontheffing bezwaar tegen de ont heffing indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA te Middelburg. Tevens bestaat op grond van artikel 8.81 van de Algemene wet bestuurs recht de mogelijkheid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktij dig met of na het indienen van een bezwaar een voorlopige voorziening te vragen bij de president van de recht bank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. IfiÈli Ontwerp-vergunning ontgron ding waterpartij Serooskerke Gedeputeerde staten van Zeeland wil len de door Adviesbureau Colijnsplaat BV te Colijnsplaat, namens H.L. Meijers te Serooskerke, aangevraagde vergunning ingevolge de Ontgron- dingenwet verlenen met voorschriften ter bescherming van de bij de ontgron ding betrokken belangen. Het betreft hier reeds uitgevoerde ont grondingswerkzaamheden ten behoe- ve van de aanleg van een waterpartij en maaiveldverlaging op een perceel, gelegen aan de Wilgenhoekweg 33 te Serooskerke. De aanvraag, de ontwerp-vergunning en de overige stukken liggen van 23 augustus tot en met 3 oktober 2007 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg, op werkdagen van 8-17 uUr en desgevraagd buiten -kantooruren, alsmede in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30-19 uur. Na 3 oktober 2007 tot einde beroeps termijn liggen de stukken op genoem de plaatsen ter inzage op werkdagen tijdens kantooruren. Tot en met 3 oktober 2007 kan een ieder schriftelijk of mondeling ziens wijzen over de ontwerp-vergunning naar voren brengen bij gedeputeerde staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg (tel. 0118-631786). Van hetgeen mondeling naar voren is gebracht wordt een verslag gemaakt. De aanvrager van de vergunning zal zo nodig in de gelegenheid worden ge steld te reageren op de naar voren gebrachte zienswijzen. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter -inzage gelegde stukken, kan men zich v.w.b. de Directie ruimte, milieu en water wenden tot G. Beckers (tel. 0118-631786). Provincie Zeeland

de Faam | 2007 | | pagina 13