BLAUW GERUITE KIEL MfiP 1 rv ■i u35 VLISSINGEN IN TEKEN SAIL DE RUYTER KERMIS OP HET ORANJEPLEIN frans naereboutpri)s vlissincen.nl/strand VLISSINGEN NIEUWSPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN m^*mm 11 mi r-. C E M t Nt I V.-v :p;:7 WOENSDAG 22 AUGUSTUS 2007 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000. 4380 CV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 vvwvv.vlissingen.ni, cjemeente Fotografie: Ruben Qreel ENQUÊTE WMO De gemeente Vlissingen deed onlangs een tevredenheids onderzoek onder haar klanten over de uitvoering van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). De klanten zijn in meer derheid «eer positief. Vrijwel alle klanten geven aan dat zij hun vraag of probleem goed bij de 'gemeente kunnen bespreken Ook over de afhandeling van aanvragen en het vinden van een luisterend oor is men tevre den, Alleen de Wmo raad is bij de klanten vrijwel onbekend. KALENDER Do 23 augustus Tocht bruine vloot van Veere via Kanaal door Wal cheren naar Binnenhaven Vlissingen in het kader van Sail de Ruyter Do 23 t/m zo 26 augustus Sail de Ruyter Festivalterrein Za 25 augustus 09.00 18.00 Antiek-, curiosa- en boeken markt Binnenstad www.vllssingen.nl/ uitgaansagenda Burgemeester en wethouders van Vlissingen willen in okto ber 2007 een kermis houden op het Oranjeplein in Oost- Souburg. De gemeente heeft de mening van de omwonenden gevraagd. Verzoek Dorpsplatform Vorig jaar ging de kermis in Oost-Souburg niet door omdat de vaste'locatie, het parkeerter rein tegenover de voetbalclub, werd bebouwd. De gemeente is daarom voor 2007 op zoek ge gaan naar een a-ndere plek. Op verzoek van het Dorpsplatform Oost-Souburg is de locatie Oran jeplein onderzocht en uitge werkt. Voorwaarden Burgemeester en wethouders vinden dat een kermis op het Oranjeplein mogelijk is. De ker misattracties kunnen aan beide kanten van het plein komen. Maar als de kermis gesloten is, blijft doorgaand verkeer moge lijk. Wel moet de buslijn tijde lijk omgelegd worden maar blijft bevoorrading van bedrijven en instellingen mogelijk. Ook de standplaatsen van marktkoop lieden blijven beschikbaar. Een belangrijke voorwaarde is dat er geen hinder is voor kerkdiensten en begrafenissen. Datum en openingstijden De kermis op het Oranjeplein kan worden gehouden van vrij dag 12 t/m dinsdag 16 oktober 2007. De openingstijden kunnen als volgt zijn: vr. 12 okt. 16.00 24.00 u. za. 13 okt. 12.00 24.00 u. zo. 14 okt. 15.00 24.00 u. ma. 15 okt. 12.00 24.00 u. di. 16 okt. 12.00 24.00 u. Reacties op voornemen Bedrijven en instellingen op het Oranjeplein hebben laten weten geen bezwaar te hebben tegen een kermis op het plein. De gemeente heeft nu ook de mening van de bewoners gevraagd. Iedereen kan vóór 27 augustus 2007 een reactie op het voornemen om een kermis op het Oranjeplein te houden, zenden aan: gemeente Vlissingen, postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Per e-mail reageren kan ook: gemeente@vlissingen.nl U ontvangt bericht over de behandeling van uw reactie. In 1654 verliet Michiel de Zeeuwse admiraliteit om als vice-admiraal toe te tre den tot de belangrijkste, Amsterdamse, admiraliteit. Cornelis Tromp, zoon van de beroemde Maerten, zou onder hem gaan fungeren als schout-bij-nacht. Omdat de vrede met Engeland in middels was getekend, was er geen reden meer om met de vloot uit te varen. Alle zeeofficieren kregen verlof en ook Michiel vertrok naar zijn woonplaats Vlissingen. Zijn gezin telde inmiddels zes kinderen. In deze rela tieve rust kon hij zich in zijn woning aan de Nieuwstraat voorbereiden op zijn ver huizing naar Amsterdam www.400jaarmichielde- rayter.nl Parkeren Parkeren is mogelijk op het voor malige Olau-terrein bij Rijksweg A58. Op vrijdag, zaterdag en zon dag rijdt er een pendelbus tot 24.00 uur de route Olauterrein - NS-station - Hogeschool Zeeland - Scheldeterrein en terug. Donderdag 23 augustus De schepen die meedoen worden deze dag verwacht in de Binnen haven. Er worden circa 30 Tall Ships en 200 kleinere schepen verwacht. Zie voor de lijst met deelnemende schepen de zwart/ wit pagina van de gemeente hier naast. Om 14.30 is de officiële ope ning en om 15.00 uur een histori sche beloodsing bij het Rondeel. Op het Michiel de Ruyterplein is en visserijdorp met oude ambach ten. Donderdag wordt om 22.15 uur afgesloten met vuurwerk bij de Oranjemolen. Vrijdag 24 en zaterdag 25 augustus Het bezichtingen van de zeil schepen is deze dagen mogelijk van 10.00 - 22.00 uur. Op de po dia bij de vismijn op de parkeer plaats Koningsweg en op het Bel- lamypark treden diverse bands, koren en orkesten op. Vrijdag wordt om 22.15 uur afgesloten met vuurwerh bij de Oranjemo len. Zaterdag wordt om 22.15 uur afgesloten met de 2U Tribute Band op het Bellamypark. Zondag 26 augustus Het hoogtepunt van Sail De Ruy ter is de historische vlootschouw op zondagmiddag van 14.00 - 16.00 uur voor de Vlissingse boulevards. Zondag wordt om 22.15 uur afgesloten met The Bruce Springsteen Tribute op het Bellamypark. www.sailderuyter.nl Festivalterrein Plet festivalterrein bevindt zich rond de Binnenhaven, op het voormalige Scheldeterrein en rond de Michiel de Ruyterjacht- haven (bij de Nieuwendijk en het Bellamypark) in de binnenstad. Hier gelden verkeersbeperkende maatregelen. Op zondag vor men de boulevards de 'tribune' voor een grote historische vloot schouw op de Westerschelde. Vlissingen staat dit weekend in het teken van Sail de Ruyter.- De gemeente Vlissingen heeft voor dit evenement vergunning ver leend. Er gelden strikte maatre gelen om alles voor bezoekers en bewoners aangenaam en veilig te laten verlopen. Want er wor den veel bezoekers verwacht... ledereen kan vóór 1 november 2007 de namen doorgeven, zodat de jury kan overgaan tot selectie. Kijk eens extra goed rond in uw buurt of uw club. De jury wil graag dat u het hen bijzonder moeilijk maakt om een keuze te maken... Er is een brochure waarin staat waaraan kandidaten moeten vol doen om in aanmerking te komen voor deze prijs. Wilt u de bro chure aanvragen of wilt u meer informatie, neem dan contact op met mevrouw L. Jobse of mevrouw j. Kelhoit, telefoonnummer 0118 - 487439. Dit kan ook per email: lje@vlissingen.nl of jkt@ vlissingen.nl www.vlissingen.nl/naereboutprijs vaartuig zeilend naar het strand heeft teruggevaren, de zeiler en surfplank aan boord genomen en op het strand bij Kontiki aan wal gebracht. Actie afgemeld bij de kustwacht en teruggekeerd naar de strandpost aan de Bou levard.' www.vlissingen.nl/strand Op 7 december 2007 wordt de Frans Naereboutprijs voor de achtste keer uit gereikt. De prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een vrijwilliger - jong of oud - die zich op uitzonderlijke wijze heeft inge zet voor een organisatie, buurt of voor Vlissingen, Oost- en West-Souburg en Ritthem. Kent u zo iemand, of werkt u daarmee samen, dan kunt u hem of haar voor deze prijs voordragen! Zeilbootje gekap seisd Uit de weblog van de bad meesters: 'Vrijdag 10 augustus een melding vanuit strand paviljoen Kontiki dat een zeilbootje was gekapseisd en iemand in het water dreef. Hierop de reddings boot gelanceerd en binnen enkele minuten ter plaatse gekomen. Aldaar troffen wij het ondersteboven liggend vaartuig aan met de onfortuin lijke zeiler. Vanaf het strand was politieman Cracau ja, deze zijn we al vaker op het weblog tegen gekomen!) reeds zwemmend op een surfplank de zeiler te hulp geschoten. Gezamenlijk het vaartuig ge kanteld waarna Sal Cracau het

de Faam | 2007 | | pagina 11