GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN ONTHULLING MONUMENT BEGRAAFPLAATS OOST-SOUBURG VLISSINGEN SCHEPEN SAIL DE RUYTER SERVICETEAM NATURALISATIE DAG VERGADERING GEMEENTERAAD GEMEENTE INFORMATIEPAGINA VO DE GEMEENTE VLISSINGEN Ingediende aanvragen (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bou wen en/of te slopen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergunning: 1. Het plaatsen van een balkon Boulevard Bankert 74. 2. Het veranderen van een voorge vel De Kempenaerstraat 16 B) Aanvraag reguliere bouwver gunning: 1. het aanbrengen van een terras scherm Bellamypark 42. De publicatie van deingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Ontwerpbeschikking monumentenvergunningen Ingevolge artikel 14a van de Monu mentenwet 1988 is op grond van artikel 11 van voornoemde wet een vergunning aangevraagd voor het aanbrengen van een betonvloer in de kelder van de gevangentoren, Boulevard de Ruijter la. Voordat over het verlenen van de vergunning een beslissing wordt genomen ligt het plan ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, ingaande 23 augus tus 2007 gedurende een periode van zes weken (dus t/m 4 oktober 2007). Gedurende genoemde ter mijn kunnen belanghebbende hun zienswijze tegen dit plan kenbaar maken bij ons college. Verleende bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1. Het bouwen van een dubbele garage Bellamypark 19 2. Het bouwen van een overdekte entree Gentstraat 45 t/m 67 3. Het aanbrengen van reclame Bedrijfsweg 4 4. Plaatsen van een kunstwerk Edisonweg 4 5. Het verbouwen van een woning Noorderbaan 74 6. Plaatsen van een dakkapel Van Doornstraat 35 7. Het voor een tijdelijke periode aanbrengen van een terras scherm Bellamypark 42 Tegen deze besluiten (vergunnin gen) kan door een rechtstreeks be langhebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzen ding van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kun nen na een telefonische afspraak met de medewerker Publiekszaken (487339) worden ingezien. Vrijstellingen (Wet op de Ruimtelijke Ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om vrijstelling in combinatie met inge diende bouwaan vragen: 1Het oprichten van een garage en een veranda Prinses Margrietlaan i; 2. het uitbreiden van de woning en het bouwen van een garage Noordbeekseweg 9 Artikel 19, derde lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto ar tikel 20 van het Besluit op de Ruim telijke Ordening opent daartoe de mogelijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen gedurende zes weken, ingaande 23 augustus 2007 t/m 3 oktober 2007 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk en/of mondeling zijn zienswijze bij ons college indienen (ter at tentie van Afd. Strategie,beleid en projecten, Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN). Voor een monde linge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met dhr. Huige (0118-487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag. De stuk ken ter behandeling moeten uiter lijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behan delde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/ welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 30 augustus en 13 september 2007. Vlissingen bruist van 23 tot en met 26 augustus 2007 tijdens Sail de Ruyter. Dit jaar zijn de volgende schepen van de partij (onder voorbehoud): De Mir Mercedes Loth Loriënt Willem Barentsz I Astrid Spirit of Chermanius Urania Etoile de France Dar Mlodiezy Thalassa Stad Amsterdam Oostvogel Gallant Zenobe Gramme Noord-Holland Etoile Polaire Eendracht J.R. Tolkien Stedemaeght BountyTwister Tecla La Recouverance Jeany Jonston Renard Zie voor het volledige programma: www.sailderuyter.nl Melding kabel- en leidingwerkzaamheden Op grond van de Telecommuni catiewet is melding gedaan door KPN voor het leggen van kabels in de Octrooiweg. De planning voor uitvoering van de werkzaam heden is op 12 september 2007. Volgens de Telecommunicatie wet is de gemeente verplicht deze werkzaamheden toe te staan. De werkzaamheden kunnen pas wor den uitgevoerd nadat de gemeente een zogenaamd instemmingsbe- sluit heeft afgegeven. Tegen de ingekomen melding(en) kan geen bezwaar worden gemaakt. Dat kan straks wél tegen het instemmings- besluit. Voor meer informatie over de melding(en) kunt u contact opnemen met de heer Risseeuw, directie Grondgebied afdeling Be heer, telefoon 0118-487232. Vlissingen, 22 augustus 2007 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Een put in de straat? Graffiti gezien op banken, afvalbakken of verkeersborden? Bel dan het Serviceteam Openbare Ruimte (SOR). Deze ploeg werklieden van de gemeente handelt snel klachten aan wegen, straten en plantsoenen af. Bel naar 48 74 64. Vrijdag 24 augustus is in heel Ne derland de dag van de naturali satie. Op 24 augustus 1815 trad namelijk de Nederlandse Grond wet in werking. De Nederlandse gemeenten nodigen deze dag alle nieuwe Nederlanders uit om samen stil te staan bij het Ne derlanderschap. Vlissingen doet dat met een programma in het Zeeuws Maritiem MuZEEum aan de Nieuwendijk. De nieuwe Nederlanders wor den welkom geheten door bur gemeester Anneke van Dok en krijgen een ontvangst en rond leiding in het museum. Daarna is er een onderlinge kennisma king en een gezellig samenzijn met een hapje en De gemeentelijke begraafplaats in Oost-Souburg (gemeente Vlissingen) is heringericht. De begraafplaats krijgt een herdenkingsmonument. Hierdoor blijven de namen zichtbaar van allen die in het betreffende gedeelte zijn begraven. Het monument op de begraafplaats wordt onthuld op vrijdag 31 augustus 2007 om 14.30 uur. Het gemeen tebestuur van Vlissingen nodigt alle nabestaanden uit deze plechtigheid bij te wonen en deel te nemen aan het défilé. Voor informatie: Jk de heer K. Luteijn, tel. 0118 - 48 73 44 c MT of per email kln@vlissingen.nl. VLISS1NGEN Programma vrijdag 31 augustus 2007 begraafplaats Oost-Souburg 14.30 u - verzamelen bij de aula op de begraafplaats 15.00 u - wandeling naar monument - toespraak burgemeester mevrouw A. van Dok - van Weelc - mogelijkheid voor aanwezigen om een toespraak te houden - Officiële onthulling - kranslegging namens burgemeester ën v wethouders - gelegenheid voor een défilé en het neerleggen van bloemen - samenzijn in wijkgebouw 'De Zwaan', Kromwegesingel 1 te Oost-Souburg 17.00 u - einde programma. Indien u tijdens de plechtigheid een korte toespraak wilt houden, neemt u dan contact op met de heer K. Luteijn. www.vlissingen.nl/begraafplaatssouburg WOENSDAG 22 AUGUSTUS 2007 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Volgende week donderdag 30 augustus 2007 vergadert de ge meenteraad van Vlissingen. De raadsvergadering begint om 19.30 uur en vindt plaats in de raadzaal van het stadhuis van Vlissingen. De vergadering is openbaar. Er is spreekrecht voor bezoekers. Bel voor informatie hierover 48 75 87. De voorlopige agenda van de ver gadering is als volgt: 1Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen Van de vergadering van 28 juni. 6. Schriftelijke vragen 6.1 Beantwoording schriftelijke vragen van de Ipv d.D. 27 juni 2007 over functione ren bouw- en woningtoe zicht. 6.2 Beantwoording schriftelijke vragen van de Ipv d.D. 10 April 2007 over co2 kinder dagverblijven. 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten 8.1 Raadsvoorstel jaarrekening 2006 archipelscholen 8.2 Raadsvoorstel voorberei- dingsbesluit buitengebied, gedeelte Westerscheldemonding. 8.3 Raadsvoorstel olaz, be grotingswijziging (onder voorbehoud van vaststel ling in het college van 24 juli 2007. 8.4 Raadsvoorstel noodver ordening ex artikel 176 gemeentewet, in het kader van de evenementen rond 400 jaar de ruijter. 8.5 Raadsvoorstel gemeentega rantie particuliere woning verbetering boulevard de ruyter. 8.6 Raadsvoorstel herontwikke ling baskensburg iii. 8.7 Raadsvoorstel herontwikke lingsplan en kostenraming nieuwendijk 35,37 en 39 (vm.Dert). 8.8 Raadsvoorstel 1 ste kwar taalrapportage 2007 sociale dienst Walcheren. 8.9 Raadsvoorstel tweede begrotingswijziging 2007 sociale dienst Walcheren. 8.10 Raadsvoorstel subsidiëring stichting platform vrijwil lige thuiszorg Walcheren/ steunpunt mantelzorg. 9. Moties 9.1 Motie cu/gl - schoolbege leiding 9.2 Motie rpcu - schoolbege leiding 9.3 Motie sp - ravensteinschooi 10. Rondvraag www.vlissingen.nl/ gemeenteraad

de Faam | 2007 | | pagina 10