Middelburg pakt graffiti aan Ringrijden op het Molenwater Faam Uitslag kermis en standwerkerconcours Woensdag 15 augustus 2007 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Het graffitivrij maken van de Middelburgse binnenstad is begonnen. Wethouder Huub van Klinken verwijderde het eer ste stuk in de Stroopoortgang. Schoonmaakbedrijf Bleijenberg is maandag begonnen met het graffitivrij maken van de Middel burgse binnenstad. De gemeente trekt de komende drieënhalf jaar bijna twee en halve ton uit voor het schoonmaken van muren en objecten. Bewoners die last heb ben van graffiti en buiten het centrum wonen, krijgen een gra tis schoonmaakpakket. Uit onderzoek blijkt dat binnen de vesten en het Kanaal door Walcheren ruim drieduizend vierkante meter graffiti te vinden is. Het schoonmaak bedrijf gaat alles verwijderen. De medewerkers nemen contact op met eigenaren van panden die zijn onder gespoten. De eerste schoonmaak beurt is gratis. Woningeigenaren kun nen een onderhoudscontract afslui ten met Bleijenberg. Mocht er weer graffiti op een pand zitten, dan haalt het bedrijf het binnen een week weg. Alle graffiti's worden gefotografeerd en geregistreerd. De gemeente hoopt dat op die manier de daders beter zijn aan te pakken. In de wijk Niet alleen in het centrum, maar ook in de overige wijken is veel graffiti te vinden. Het is te duur om heel Middelburg door een bedrijf te laten schoonmaken. De gemeente zorgt wel voor gratis schoonmaakpakket- ten. Wie als woningeigenaar bij de politie aangifte doet van graffitivandalisme, krijgt een brief mee. Met die brief kan bij het wijkondersteuningspunt of het stadskantoor een pot graffitireiniger met kwast en handschoenen worden opgehaald. Middelburgers kunnen ook aangifte doen via www.politie.nl/zeeland. Een uitdraai van de aangifte is dan voldoende om de pot op te halen. Legaal spuiten De campagne draait niet alleen om het verwijderen van graffiti. Halt Zeeland gaat scholieren in de les bewust maken van schade en over last door graffitivandalisme. Ook maakt Halt duidelijk wat er gebeurt als je wordt opgepakt. De gemeente wil graffiti niet uitban nen. Daarom komen er legale plek ken waar gespoten mag worden. Op alle andere plaatsen is het dan ver boden om graffiti aan te brengen. Informatie De gemeente heeft een telefoonnum mer waar Middelburgers graffitiover- last kunnen melden: 67 53 22. Een meldingsformulier staat ook op www.middelburg.nl>Milieu en afval> formulieren>Meldingen of vragen over openbare ruimte. Donderdag 16 augustus is het vanaf acht uur 's morgens ringrijden op het Molenwater. Op deze tweede folklo ristische dag wordt door tweehon derd deelnemers op zes banen gestreden om de koninklijke bekers en het Zeeuws kampioenschap. Het Molenwater is die dag niet toeganke lijk voor verkeer. De kermis in Middelburg zit er weer op. Extreme van A. Ordel- man uit Apeldoorn is door de jury als beste vermaakattractie geko zen. Vorige week dinsdag be loonde wethouder Hannie Kool- Blokland de beste attracties in vier verschillende categorieën met een prachtige beker. Afgelopen donderdag reikte zij ook de bekers uit aan de drie beste standwerkers. Ook dit jaar is een jury op pad gegaan om de kermisattracties te beoordelen. De beker voor de beste kinderattrac tie ging dit jaar naar de Samba Balloon. Voor de lekkerste attractie koos de jury de oliebollenkraam. In de cate gorie behendigheidsspelen werd dit jaar Skee Ball bekroond. Standwerkerconcours Vorige week donderdag deden 22 standwerkers in de Lange Delft hun best om in aanmerking te komen voor de drie prijzen. De deelnemers werden de gehele dag door een jury gevolgd. Deze jury beoordeelde de standwerkers naast originaliteit en overtuiging ook op hun welbespraaktheid. Uit handen van wethouder Hannie Kool-Blokland mochten de drie win naars een beker in ontvangst nemen. Manon Aarts uit Helmond heeft het standwerkerconcours gewonnen. Zij verkocht correctiehemdjes. De tweede prijs ging naar B. van Schaik met zijn Fluffy en P. v.d. Polder- Koedam met Aloë Vera producten kreeg de derde prijs. De trotse winnares. Deze eerste prijs geeft recht om deel te nemen aan de Nationale kampioenschappen op 22 september in Rotterdam. Het eerste deel van een commis sievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Middelburgers die willen inspreken zijn dus niet meer afhankelijk van de agenda. Zij kunnen nu ook zelf een onderwerp aankaarten. De gemeen te biedt op deze manier een extra manier om bij de besluitvorming betrokken te zijn. Wie wil inspreken, krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Als het druk is met insprekers, kan de voorzitter de spreektijd inkorten. Niet ieder onderwerp is geschikt voor inspraak. Bijvoorbeeld als het om een benoeming gaat of een besluit van het gemeentebestuur waartegen bezwaar of beroep open staat. Als u inspreekt op een onder werp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie mee doen. Nadat het onderwerp door de commissie is behandeld krijgt u gele genheid voor een laatste reactie. De commissies vergaderen iedere maand om 19.30 uur in het stads kantoor. Een commissie bereidt een groot deel van het raadswerk voor. Tijdens een commissievergadering worden geen besluiten genomen. Dat gebeurt pas in de raadsvergadering. De bijeenkomsten zijn openbaar. De commissie Maatschappelijke Zaken vergadert op woensdag 15 augustus. Op maandag 20 augustus komt de commissie Ruimte bij elkaar en een dag later de commissie Algemeen Bestuur. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegrif fier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. Agenda's en verslagen van commis sievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organisatie/Raadscom missies. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor.

de Faam | 2007 | | pagina 9