www.middelburg.nl Werkzaamheden Bogardstraat bijna gereed Het woord aan raadslid Chris Dekker Campagne 'Denk Vooruit' gaat tweede fase in A Open Monumentendag 8 september mwsEMiffiniDe Faam Woensdag 15 augustus 2007 - Pagina 8 De maand juli is voor de gemeen teraad de vakantiemaand. Eén maand niet vergaderen; één maand geen stapel raadsvoor stellen; één maand maar een beperkt aantal mailtjes; één maand even rust. Nou ja, rust? Ik ben niet iemand die zijn vakantie in een luie stoel door brengt. Stilzitten is niet iets voor mij. Deze zomervakantie heb ik besteed aan onderhoudswerkzaamheden en assistentie bij mijn kinderen die hun huis aan het opknappen zijn. Dat lijkt behoorlijk inspannend, maar voor mij ishet ontspannend, want je bent even met iets heel anders bezig dan met politiek. Maar toch valt het me elke keer weer op dat je als politicus altijd en overal je politieke voelhorens uit hebt staan. Als ik in mijn vrije tijd in de stad loop of fiets let ik automatisch op allerlei situaties in het verkeer, het milieu, enz. Ik noem zomaar een paar din gen, die me deze zomer zijn opge vallen: Hoe geweldig het bolwerk opge knapt is na de grondige renovatie. Het enorme aantal geparkeerde fietsen her en der in de binnenstad die zomaar overal neergezet en neer gesmeten worden. Hoe moeten we dat nu eens fatsoenlijk oplossen. De ergernis bij de bruggen die om de haverklap opengaan, soms maar voor een enkel pleziervaartuig, terwijl er lange files auto's aan weerskanten staan te wachten. De enorme hoeveelheid afval die mensen achterlaten in de stad, zeker na evenementen. Is het besef dat ieder zijn eigen afval moet opruimen nog steeds niet doorgedrongen. Aan de gemeente ligt het niet, want er staan afvalbakken genoeg. Complimenten voor de gemeente lijke dienst die er voor zorgt dat de binnenstad elke keer weer snel en netjes schoon is; ook voor hen is het immers vakantietijd. De vele toeristen die Middelburg bezoeken als het geen strandweer is, en dat was het deze zomer tot nu toe nauwelijks. De aantrekkingskracht van Middelburg is de monumentale oude binnenstad en de gezellige win kelstraten binnen de bolwerken. Bij het karakter van Middelburg passen wel folkloristische dagen, maar geen evenementen als de dan- ceparade. Deze beschamende verto ning is voor mij absoluut onaccepta bel. Kortom, na de vakantie heb ik weer genoeg onderwerpen voor de poli tiek. We gaan weer aan de slag. Via de weblog op de site van de gemeente: www.middelburg.nl houden we u op de hoogte. Chris Dekker Fractievoorzitter SGP chr-dekker@kpnplanet.nl In 2006 heeft de 'campagne Denk Vooruit' op radio en televi sie de bevolking van Nederland meer bewust gemaakt van de voorbereidingen die je kunt tref fen in geval van een ramp. De vervolgcampagne start op 20 augustus en loopt tot 30 septem ber op tv, radio, internet en in dagbladen. De centrale gedachte van de cam pagne is: Rampen vallen niet te plan nen, voorbereidingen wel. De belangrijkste doelstelling is ieder een bewust te maken van risico's en nuttige tips te geven over handelen in geval van een plotselinge ramp. Bij de start van de campagne in sep tember 2006 werd over vijf rampen gecommuniceerd te weten: grote brand, overstroming, gevaarlijke stoffen, terroristische aanslag en uit val van stroom, gas, water of tele foon. In deze vervolgcampagne wor den vanaf 20 augustus zes rampen aan toegevoegd, namelijk verkeers- ramp, kernramp, instorten grote gebouwen, ziektegolf, ordeversto ring in grote menigte en extreme weersomstandigheden. Informatie Als iedereen goed voorbereid is op rampen, kunnen de gevolgen ervan beperkt blijven. De campagne over rampen en risico's helpt bij die voor bereiding. Er is bijvoorbeeld een spe ciale website: www.crisis.nl. Bezoekers van de site komen door het intoetsen van de eigen postcode te weten welke risico's er zijn in hun omgeving en wat de voorbereidingen zijn die u zelf kunt treffen. U kunt ook op www.risicokaart.nl de risico's per provincie bekijken en inzoomen op een specifieke locatie, bijvoorbeeld onze gemeente. Vlissingen, Veere en Middelburg doen samen mee aan de Open Monumentendag op Walcheren. Landelijk is deze dag uitgegroeid tot het grootste eendaagse cultu rele evenement van Nederland. Deze Monumentendag heeft dit jaar als thema 'Moderne Monu menten'. Met moderne monumenten wordt bedoeld de gebouwen die gebouwd zijn tussen 1900 en 1965. Wat Middelburg betreft zijn deze gebou wen duidelijk te herkennen in het cen trum en in de wijken net buiten de vesten, zoals 't Zand, de Griffioen en Nieuw Middelburg. Veel wederopbouwpanden in de binnenstad zijn te herkennen aan een gevelsteentje met de Middelburgse adelaar (die als een feniks uit zijn as herrijst) en het jaartal 1940. De komende weken zal er via deze pagina's aandacht aan de Open Monumentendag worden besteed. De vergadering van wijktafel Arnemuiden is vervroegd van 10 oktober naar 24 september. Eerste punt op de agenda is de uitbreiding van camping De Witte Raaf. Tijdens deze openbare bijeenkomst worden de uitbreidingsplannen toege licht en kunnen bezoekers vragen stel len. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in verenigingsgebouw De Arne. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten dat de camping mag uitbreiden. De ge meenteraad bespreekt de plannen op maandag 27 augustus. In juni is een aannemer in op dracht van de gemeente Middel burg, gestart met de riolering- en bestratingwerkzaamheden in de Bogardstraat. De werkzaamhe den sluiten aan bij de renovatie van de stoepen. Aannemingsbedrijf Jac. Ton is vorige week gestart met de laatste fase. De werkzaamheden duren nog tot de eerste week van september.

de Faam | 2007 | | pagina 8